17 Ekim 2017 Salı 21:42
 
  • 3,673 TL

  • 4,323 TL

  • 151,72 TL

  • 106.991

Öncekiler Sonrakiler

TAŞ OCAĞINI KAPATACAK YÜREKLERİ YOK

Taş Ocağını Kapatacak Yürekleri yok
25 Ekim 2015 Pazar 12:18

Seçimlere çok az bir süre kala CHP Milletvekili adayları adeta Kocaeli de ayak basmadık yer bırakmıyor ve vatandaşlar tarafından büyük kabul gören projelerini anlatıyor.

Önceki gün Gölcük’e adeta çıkarma yapan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Halıdere, Değirmendere, Gölcük Döşeme köyü, Feradiye köyü, Nimetiye köyü ve Hasaneyn köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, Milletvekili adayı Turan Dumlu ve ilçe yöneticilerin yer aldığı heyet gün boyu ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşların ilgisi ile moral buldu.

TAŞ OCAĞI KAPATACAK YÜREKLERİ DE GÜÇLERİ DE YOK


Kent gündemini uzun süredir meşgul edenHalıdere’deki taş ocağını ilk olarak gündeme getiren ve girişimlerde bulunan Haydar Akar, vatandaşların soruları üzerine, “CHP olarak sizlerin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Buradaki katliamı görmemek, sessiz kalmak mümkün değil ancak kenti yönetenler ve AKP’li Bakan ve Milletvekilleri maalesef taş ocağının kapanmasına ilişkin açıklamalar yapmış ancak bunun ötesinde herhangi bir yaptırım da bulunamamış ve son olarak Meclis toplantısında Başkan Karaosmanoğlu bu firmalar devletten güçlü diyebilmiştir. Ama söz veriyorum 1 Kasım da CHP iktidarın da devlet olmanın gereği ve gücü burada nüfus edecek ve bu ocak kapanacak dedi. Buradaki çevre katliamına rağmen yapılan bu açıklamalar teslimiyetin göstergesidir ancak gereğini de siz Halıdereli vatandaşlarımız 1 Kasım da yapacaktır.” Diyerek Halıdereli vatandaşlardan destek istedi

DAVUTOĞLU’NUN SÖZLERİ ASLINDA İTİRAFTIR
Akar, akşam saatlerinde Gölcük de köy ziyaretleriyle programına devam ederek vatandaşlarla sohbet etti. Başbakan Davutoğlu’nun son zamanlarda yapmış olduğu gaflara değinen Akar, “Seçimler yaklaştıkça ve Davutoğlu’na anketler geldikçe kimyaları bozuluyor ve bu açıklamalarına da yansıyor” dedi. Akar, açıklamalarına “Bakıyoruz her gün itiraf gibi sözler sarf ediyor. Dün bakıyoruz İŞİD terör örgütüne nankörler diyebiliyor ki önceki açıklamasın da aramızda 180 değil 360 derece fark var demişti, bugün bakıyoruz “Nerede zalim varsa onun yanındayız”  diyoraslında bir panik halindeler ve açıklamalarının da sadece bir gaf değil uygulamış oldukları siyasetin sonucu olduğunu görüyoruz.”  dedi.

PROJELERİ UYGULAYACAK OLAN DA YİNE BİZİZ
CHP’nin seçim bildirgesine de değinen Akar, “7 Haziran öncesi sizlerle biraraya geldik yine burada konuştuk, bakın o zaman varsa yoksa partimiz için kaynak nerede, kaynak yok sözlerine muhatap oluyorduk. Bugün geldiğimiz nokta projelerimizin ne kadar doğru ve çalışılarak hazırlandığını görüyoruz, AKP kopyalayarak bizim projelerimizi çalıyor ama bundan rahatsız değiliz ancak bu projeleri uygulayacak olan yine biziz ve 1 Kasım da iktidar geldiğimiz de 1 yıl içerisinde hayat geçireceğiz” dedi.Vatandaşların sorularına da yanıt veren Akar, 2012 yılında AKP tarafından çıkarılan yasa ile köylerin kaybetmiş olduğu haklarına ilişkin, “Biz yasa meclise geldiğinde de bunun yanlış olduğunu köylere hiçbir katkı sunmayacağı gibi onların haklarını gasp ettiğini söyledik bugün de aynı yerdeyiz. İktidara geldiğimizde köy tüzel kişilikleri ve hakları iade edilecek.” dedi.

Bu haber 1267 defa okundu

Taş ocağı kapanacak.

Mehmet
26 Ekim 2015 Pazartesi 17:07

O raporlar nasıl olumlu çıkıyor, insanın kör ve sağır olması lazım. Memlekette orman katillerini hala savunanlar var. Allah hidayet versin. Ölmeden önce de Halıderelilerle helalleşmeyi unutmayın. Çünkü herkes hakkını haram ediyor. Bu işin ahirette hesabı da var. Burda kazandığınız paralar orda geçmeyecek. Kefenin cebi yok. Ormanlarımızı bitirmeyi bırakın artık.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Şov yapma

Fuat avni
25 Ekim 2015 Pazar 19:18

Haydar bey seçim üstü şov yapma eğer kanunları biliyorsan ki biliyorsun izinleri tam olan ünüversite raporları çok iyi çıkan bu ocağı kapatamazsınız zavallı köylüyü kandırma sen kapatılan izinleri olmayan sahipleri CHP li olan ocak sahiplerine hizmet ettiğini biliyoruz oynamaya devam et

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Eğitim Bir-Sen den Vali Aksoy'a ziyaret

Eğitim Bir-Sen den Vali Aksoy'a ziyaret

Eğitim BİR-SEN 1 No'lu ve 2 No'lu Şube yönetimi ve üyelerinden Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Katırcıoğlu;'Müftü'de devletin memuru'

Katırcıoğlu;'Müftü'de devletin memuru'

.

Gebze’nin bütçesi 390 Milyon TL

Gebze’nin bütçesi 390 Milyon TL

Gebze Belediyesi olağan ekim ayı meclisinin ikinci oturumu Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker yönetiminde tamamlandı.

Körfez ilçeyi Destici açtı

 Körfez ilçeyi Destici açtı

BBP Körfez İlçe Teşkilatı binasının açılışını, kongre için Kocaeli’ye gelen Mustafa Destici yaptı.

Doğan, Fransa'da yangın mağdurlarını unutmadı

Doğan, Fransa'da yangın mağdurlarını unutmadı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Avrupa Konseyi’nde ülkemizi temsil etmek üzere Fransa’ya gitti.

Vali Aksoy, Ağrı'dan gelen öğrencileri ağırladı

Vali Aksoy, Ağrı'dan gelen öğrencileri ağırladı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy,"Biz Anadoluyuz"projesi kapsamında Ağrı'dan gelen öğrenciler ile biraraya geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ