24 Şubat 2020 Pazartesi 04:14

TAŞOCAĞINI AKLA TAŞDEMİR’İ KARALA YOK ÖYLE YAĞMA!

Taşocağını akla Taşdemir’i karala yok öyle yağma!
20 Eylül 2019 Cuma 10:08

Taşdemir, “Sayın çakmak bizim açıklamalarımızı talimatla okumuş ama çok yanlış anlamış.

CHP KBB Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, KBB Başkanvekili Yaşar Çakmak’ın açıklamalarına cevap verdi. Taşdemir, “Sayın çakmak bizim açıklamalarımızı talimatla okumuş ama çok yanlış anlamış. Taşocağına tarihi lahitlerin dışında diyerek aklayacak, bizi karalayacak. Yok öyle yağma” dedi.

Kocaeli’nin sorunları ile yakından ilgilenen CHP KBB Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, geçtiğimiz hafta Babaköy’de yaşanan sorunları gündeme getirmiş, ‘Kentin tarihi dokusuna sahip çıkıyoruz’ diyen başkan Tahir Büyükakın’ı sözünün eri olmaya ve Babaköy’ün tarihine sahip çıkmaya davet etmişti. Kent genelinde çevre ve tarih sorunları ile ilgili bir inceleme komisyonu kurulmasını isteyen Engin Taşdemir’le ilgili dün KBB Başkanvekili Yaşar Çakmak bir basın toplantısı düzenledi. Çakmak’ın bu toplantıdaki ifadeleriyle ilgili Engin Taşdemir açıklama yayınladı.

HAK ETMEDİĞİMİZ İTHAMLAR
Yaşar Çakmak’ın yalan yanlış bilgilerle algı yaratmaya çalıştığını ifade eden Engin Taşdemir şöyle konuştu: “Yaşar Çakmak’ın dünkü açıklamalarını şaşkınla okudum. Biz kent adına yapıcı bir öneride bulunduk. İnceleme komisyonu kuralım ve sorunları yerinde tespit edelim dedik. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülük yapsın bu işe dedik. Karşılığında hak etmediğimiz ithamlarla karşı karşıya kaldık. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent sınırlarında bütün işlerle ilgili sorumludur. Bütün sorunları dert etmelidir. Kimi sorunlar yetkisi dahilindedir ve kendi müdahale ederek çözer. Kimi sorunlarda ise yetkili kurumlarla irtibata geçere ve sorunun çözümü için öncülük eder.

SİYASETİMİZİ ANLAMAMIŞ
Yaşar bey bunu dahi düşünmeden, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu kent için ne anlam ifade ettiğini bilmeden, talimatla, şahsıma yönelik, alelacele bir açıklama yapmıştır. Ben Babaköy’de incelemelerde bulundum ve belediye bu işe öncülük etmeli, çevre ve tarih sorunları bölgede giderek artıyor dedim. Beni dersime çalışmamakla suçladı. Oysa ortada bir ders yoktu, kent sorunu vardı. Onu gündeme getirmiştim. Maalesef yukarıdan aldığı talimatla açıklamalarımı okuyan Yaşar bey bu açıklamaları ve yapıcı, yol gösterici siyasetimizi anlamamış. Kendisi geçmişin karanlığında, saldırgan, kirli, çözüm aramak yerine hedef gösteren anlayışında mahsur kalmış.

HAFTALAR OLDU DÖNMEDİ
Biz kent menfaatleri için ortak bir dil oluşturmaya çabalarken, biz kent sorunlarıyla ilgilenirken Yaşar beyin şahsımı hedef alan açıklamalarını kınıyorum. ‘Orada bahsi geçen alanın da taş ocağının sınırları dışında olduğu ile ilgili bir karar var’ diyerek taşocağını aklamaya çalışacaksın, Engin Taşdemir’i karalamak için kameralar karşısına geçeceksin, kent adına faydalı tek bir iş yapmayacaksın, yok öyle yağma. Yaşar bey, Kocaeli’nin iyiliğine olan her konuda iş birliğine açık olduklarını ifade etti. Kendisine sormak istiyorum, Kurban Bayramı öncesinde, hayvan pazarları ile ilgili yaşanan sorunlarla ilgili neden ortak hareket edilmedi? Aradım, sorunları dile getirdim. ‘Size hemen döneceğim’ dedi. Haftalar oldu, hala telefon bekliyorum.

DERT EDİNMEYECEKSENİZ…
Biz, kavga ederek, sesimizi yükselterek, her gün sokakta sorunları bağırarak dile getirerek siyaset yapmasını da biliriz. Ancak bu kentin geleceği için işbirliği yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Tekrar ifade etmek istiyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu kentin başıdır. Bu kentteki bütün sorunlar belediyeyi ilgilendirir. Ya yetkisi dahilinde bu sorunları çözer ya da yetkili kurumla irtibata geçerek sorunların çözümü için mücadele eder. ‘Benim yetkimde değil, ben taşocağına ruhsat vermedim’ diyerek sorunları görmezden gelmek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gibi bir kurumun hiçbir yetkilisine yakışmaz. Bu kentin sorunlarını dert edinin, dert edinmeyecekseniz meşgul ettiğiniz o koltukları daha fazla işgal etmeyin.”

Bu haber 1895 defa okundu

DİĞER HABERLER

TÜNELİN UCU KARANLIK

TÜNELİN UCU KARANLIK

2020 YILINDA FATURA 2 KAT ARTACAK

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

MADDİ ZARARA UĞRADIM

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet Partisi, Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı’yı ziyaret etti

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Hilal Kübra Altınay güven tazeledi

YILDIZLI: PARTİMİZİN MAYASINDA ALIN TERİ VAR

YILDIZLI: PARTİMİZİN MAYASINDA ALIN TERİ VAR

EMEK MÜCADELESİNİN YANINDAYIZ

PELİN COŞTUR FİLİZ MAZBATASINI ALDI

PELİN COŞTUR FİLİZ MAZBATASINI ALDI

Filiz bugün mazbatasını alarak görevine resmen başladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ