26 Mayıs 2020 Salı 08:19

TATAR İLE İLGİLİ İDDİALAR HAVADA KALDI

Tatar ile ilgili iddialar havada kaldı
14 Şubat 2019 Perşembe 16:30

.

Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Tatar ile ilgili iddialar cevapsız kaldı.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar ile ilgili iddiaları Ağustos ayında TBMM gündemine taşımış, İçişleri  Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması isteğiyle soru önergesi vermişti.

Türkkan önergesinde;


“Tartar’ın belediyeye ait arazi hisselerinden 15 gayrimenkul edindiği ve 27 gayrimenkulu olduğu ortaya çıktığına dair iddialar mevcut olup, Tartar’ın 6 bin 500 lira maaş almasına karşın 41 bin lira taksit ödediği iddiası da yerel basında gündeme getirilmiştir.” diyen Türkkan, “Tartar’ın, iddiaların ardından 2018’in Nisan ayında Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci tarafından görevinden alındığı belirtilmiştir.” ifadelerine yer vermişti.

İYİ Partili Türkkan’a İçişleri Bakanı Soylu’dan cevap 5 ay sonra geldi. Bakan Soylu, Türkkan’ın soru önergesindeki 6 sorudan yalnızca birine cevap verdi.
(Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar’a bu iddialar hakkında açılmış herhangi bir soruşturma var mıdır, var ise bu ne aşamadadır?)

BAKAN’DAN ÇAYIROVA BELEDİYE BŞK.YRD.TARTAR İLE İLGİLİ İDDİALARA CEVAP YOK
Verdiği yazılı cevapta İçişleri Bakanlığı müfettişlerin konuyla ilgili araştırma yaptığını söylemekle yetinen Bakan Soylu, araştırmanın 1 ay içinde sonuçlandığını, iddialarla ilgili Çayırova Kaymakamlığı’nın oluru ile işlemden kaldırma kararı verildiğini belirtti.

Bakan Soylu’nun İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’a Cevabı :

Bakanlığımızı ilgilendirdiği değerlendirilen soru önergesinin 5.maddesine ilişkin olarak; Bakanlığımız Mülkiye Teftiş Kurulunca düzenlenen 18.06.2018 tarih ve 162/6, 142/4 sayılı Araştırma Raporu gereği yapılmak üzere Kocaeli Valiliğine gönderilmiş olup Belediye Başkan Yardımcısı Refik TARTAR hakkındaki iddialarla ilgili olarak Çayırova Kaymakamlığı’nın 19.07.2018 tarih ve 1314 sayılı oluru ile işlemden kaldırma kararı verilmiştir.


İYİ Partili Türkkan’ın önergesinde sorduğu sorular:


1-Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar’ın belediyeye ait arazi hisselerinden 15 gayrimenkul edindiği, toplamda 27 gayrimenkulu olduğu doğru mudur?

2-Başkan Yardımcısı Tartar, bu gayrimenkulleri nasıl edinmiştir, gayrimenkullere aylık ne kadar taksit ödemektedir, 41 bin lira taksit ödediği doğru mudur?

3-Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar gayrimenkul edindiğine dair iddialar ortaya atıldığı sırada Belediye’den ne kadar maaş almaktadır?
4-Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar, gayrimenkul ödemelerini hangi gelirleri ile gerçekleştirmektedir, bu konuda bir beyanı var mıdır?

5-Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar’a bu iddialar hakkında açılmış herhangi bir soruşturma var mıdır, var ise bu ne aşamadadır?

6-Başkan Yardımcısı Tartar’ın şu anki hukuki durumu nedir? Belediye Başkan Yardımcısı kadrosu devam etmekte midir, açığa mı alınmıştır, yoksa yasal izin hakkını mı kullanmaktadır?                                                                       


Bu haber 606 defa okundu

DİĞER HABERLER

BU BAYRAM EVLERDEYİZ

BU BAYRAM EVLERDEYİZ

Kapı kapı dolaşıp bayramlarını kutladılar

Lütfü Türkkan'dan hükümete ağır eleştiriler

Lütfü Türkkan'dan hükümete ağır eleştiriler

Vatandaş zaten sokağa çıkamaz hale gelecekti...

AKAR, BAKANLIK KENDİNDEN BİHABER

AKAR, BAKANLIK KENDİNDEN BİHABER

BAKANLIĞA DEĞİL DE ŞİRKETLERE Mİ SORALIM

CHP KOCAELİ EKREM İMAMOĞLU İLE YENİ NESİL SİYASETİ KONUŞTU

CHP KOCAELİ EKREM İMAMOĞLU İLE YENİ NESİL SİYASETİ KONUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Kocaeli’nin canlı yayın konuğu oldu.

Tarhan’dan Mehmet Akif Yılmaz’a Tepki

Tarhan’dan Mehmet Akif Yılmaz’a Tepki

Demokrasi İçin Sadece Elimizi, Kolumuzu Değil, Bütün Vücudumuzu Taşın Altına Koymaya Hazırız. Demokrasi Mücadelemiz Devam Edecek

GÜRSU, 'EĞİTİMCİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM'

GÜRSU, 'EĞİTİMCİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM'

'Pandemi sürecinin kahramanlarından bir grupta eğitimcilerdir'

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ