18 Temmuz 2019 Perşembe 00:40
 
Öncekiler Sonrakiler

TAYLAN YILDIZ 'KADINLARIMIZIN YERİ VE ÖNEMİ TARTIŞILMAZDIR'

Taylan Yıldız 'Kadınlarımızın yeri ve önemi tartışılmazdır'
31 Ekim 2018 Çarşamba 16:07

.

İYİ Parti Kocaeli İl Başkan yardımcıları Nurcan Acaroğlu Göktaş ve Pelin Dönge başkanlığında düzenlenen kadınlar toplantısına Genel Başkan  Meral Akşener'in Baş Danışmanı Taylan Yıldız katıldı. 

İYİ Parti Kocaeli İl Başkan yardımcıları Nurcan Acaroğlu Göktaş ve Pelin Dönge partimizin kadın üyeleri ile bir araya geldi. İl binasında düzenlenen toplantıya Genel Başkan Baş danışmanımızTaylan Yıldız ve İl Başkanı Şanbaz Yıldız katıldı. Toplantıda söz alarak kadınların önemine değinen Taylan Yıldız, “Kadınlarımızın partimiz için önemi ve yeri tartışılmazdır. Genel Başkanımız partiyi kurarken kadınlar ve gençlere güvenerek kurdu. Ülkemizde gençlerimiz ve kadınlarımıza gereken önem verilmemektedir. Bizler İYİ Parti olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Şehirlerimiz kadın eliyle daha güzel hale gelecek. Türkiye’yi ve daha güzel yarınları, kadınlarımızla birlikte inşa edeceğiz” dedi.Bizler için büyük önem arz ediyor

Taylan Yıldız’ın konuşmasının ardından söz alan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız “ Yerel seçim de iddialıyız. Bizler bu iddiamızı kadınlarımıza güvenerek oluşturduk. Hepimize bu süreçte büyük görevler düşmektedir. Sizlerin yapacakları bizler için büyük önem arz etmektedir” dedi


İYİ Parti tüm engelleri aşarak meclise girdi

Ardından söz alan İYİ Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Nurcan Acaroğlu Göktaş “ Partimizde diğer partilerde olduğu gibi kadın kolları adı altında bir oluşum yoktu. Fakat yaklaşık 1 ay önce kadınlardan sorumlu il başkan yardımcılıkları adı altında bir oluşuma gidildi. Bu bir ihtiyaçtan kaynaklandı. Ülkemizin sosyolojik yapısı gereği kadınların ayrı bir kol halinde yapılanması isabetli bir karardır. Bizde bu görevi lâyıkı ile yerine getirmek için gerekeni yapacağız. Partimiz 1 yıllık bir partidir. Daha kuruluş aşamasında türlü engeller ile karşılaktık. Henüz biz 6 aylık bir parti iken baskın bir seçim kararı alındı. Ve seçime girememesi için türlü engeller konuldu. Seçim sürecinde de mecliste grup kuramaması için yok farz edildi ve medya karartması uygulandı. Ama iyi parti tüm bu engelleri aşarak mecliste grubunu oluşturdu. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “ Dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir” sözünü şiar edinerek yola çıktık. Önümüzde bulunan yerel seçimlerde kadınlarımızın gücüyle büyük bir başarı elde edeceğimize inancımız tamdır” dedi.


Türkiye’ye örnek olacağız

İYİ Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Pelin Dönge söz alarak yaptığı konuşmada “ Hep birlikte başaracağımıza olan güvenim sonsuz, sizlere olan inancım sonsuz. Sizlerle birlikte muhteşem bir ekip olarak Türkiye’ye örnek olacağız. Bu başarı hem bizlerin hem Kocaeli’nin başarısı olacak. Biz kadınlara verilmiş bu görev farkında olduğunuz üzere zor bir görevdir. Ama bizler bu görevin üstesinden hep birlikte geleceğiz” dedi.

Bu haber 835 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ