izmit belediye 15 temmuz
16 Temmuz 2020 Perşembe 15:52

TÖRK, 'HİZMET BİZE NASİP OLACAK!'

Törk, 'Hizmet bize nasip olacak!'
18 Şubat 2019 Pazartesi 13:10

.

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk büyük kadın buluşması gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen kadın buluşmasında konuşan Törk, “Bu milletten sakındıkları hizmet, 31 Mart’tan sonra artık bize nasip olacak” dedi.
Grand Şato Düğün Salon’unda gerçekleştirilen ‘Kadın Buluşması’na Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım ve eşi Songül Yıldırım, CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Gebze İlçe

Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan, İyi Parti Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülden Bilici ile yüzlerce Darıcalı kadın katıldı.

AYRIMSIZ HİZMET
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman ve CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Songül Kaya’nın selamlama konuşmalarının ardından CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk sahneye çıktı. Darıcalı kadınların coşkulu alkışlarının ardından konuşmasına başlayan Törk, “Darıca’nın her

mahallesinden buraya gelerek güzel Darıca’mıza sahip çıktığınızı değişim talebimize gönül verdiğiniz için ve bizleri mutlu ettiğiniz için teşekkür ederim. Değişim talebi ile yollara çıktık. 1 Nisan sabahı 5 yıl boyunca öncelikle kadınlarımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza ayrımsız hizmet edeceğime 38 yaşında genç bir kardeşiniz olarak sizlere söz veriyorum.

KADINLARLA BAŞARACAĞIZ
Bu sadece gece gündüz çalışarak başaracağımız bir şey değil. Kadınlarımız da sahiplendiğinde başarı bize gelecek. Aday olalı 100 gün oldu artık günleri sayıyoruz ve 42 gün kaldı seçimlere. Artık Darıca kadınlarla, gençlerle değişecek. Bu kenti sizlerle beraber hak ettiği yere taşıyacağıma söz veriyorum.

Yola çıktığımızda ceketini koyup kazananlar vardı. Artık öyle bir yere geldik ki siyaset değil, adayların nitelikleri ve vizyonları konuşuluyor. Sesini duyuramayan, bu kentin nimetlerinden faydalanamayan, Darıca’da kütüphaneye gidemeyen gençlerimiz ve kadınlarımız için çalışacağım. Bu kentin tüm sorunlarını bilen ve çözüm önerilerini de anlatmış biriyim.

HİZMET BİZE NASİP OLACAK
Değişimin sesi olan bu kardeşinizi artık iktidar partisi takip ediyor, projelerini kopyalıyor ve taklit ediyor. Biz ceketimizi koysak alırız dediler. Ama artık Darıca’nın her kesiminde değişim sahiplenildi ve değişim Darıca’dan başlayacak. Bu kentte kadınlarımız için göreve geldiğimizde ilk olarak çocuk
kreşleri açacağız. Bu sadece çocuklara yönelik bir hizmet değil. Çalışan annelere büyük kolaylık sağlayacak çocuk kreşlerimizi önce uzak mahallelerden başlayarak her mahalleye yapacağız.

Annelerimiz gönül rahatlığı ile evlatlarını bize teslim edecek. Bu milletten sakındıkları hizmet, 31 Mart’tan sonra artık bize nasip olacak.

KADINLARIMIZIN DESTEKÇİSİ OLACAĞIM
Çocuk kreşlerinin ardından yine her mahallede yapacağımız ‘Kadın Merkezleri’miz ile kadınlarımızı sosyal hayata katacağız. Burada spor yapacağınız alanlar da oluşturarak, kadına değer verecek, kadınların önünü açacağız. Kadın merkezlerimizde eğitim alan kadınlarımız için bir ‘Hanımeli Pazarı’

kuracağız. Burada mutfak masrafını çıkaracak olan kadınlarımızın her zaman destekçisi olacağım. Bölgeye örnek olacak bu projeyle Darıcalı kadınlarımız seslerini tüm Türkiye’ye duyuracak. Her daim sizi dinleyerek, siyaset yapmadan bu kenti yöneteceğiz.

DARICA’YI YÖNETMEK VİZYON GEREKTİRİR

9 yıldır belediye başkanı olmak için hazırlanıyorum. Daha güzel bir Darıca’da yaşamak için, genciyle yaşlısıyla her kesime hizmet etmek için değişim şart. Darıca’da kapı kapı dolaşarak derdimizi anlatıyoruz. 10 yıl sonra Darıca’nın nüfusu 300 bin olacak. 300 binlik Darıca’yı yönetecek,

yönlendirecek, imar planlarıyla, sahil düzenlemeleriyle, altyapısıyla, kapalı pazarlarıyla, kütüphanesiyle, üniversitesiyle bu kente bir vizyon gerekiyor. Bu kente bu vizyonu bizim dışımızda verebilecek bir başka aday yok.

EN AZ YÜZDE 60
Darıca’da değişimi de en az yüzde 60’la gerçekleştireceğiz. Herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Ben önce kendimi Allah’a sonra da size emanet ediyorum.” ifadelerine yer verdi. Yüzlerce Darıca’lı kadının katıldığı, büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen ‘Kadın Buluşması’ çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.
Bu haber 771 defa okundu

DİĞER HABERLER

Baba Türkkan, kızına sahip çıktı

Baba Türkkan, kızına sahip çıktı

'Yetişirm' diyen kızının sürücülüğünü yapmış

SP'li Uslu'dan AKP'ye çok sert sözler

SP'li Uslu'dan AKP'ye çok sert sözler

'Bu şerefli geceye leke düşürdünüz'

Akşener'in yakın korumasında korona çıktı

Akşener'in yakın korumasında korona çıktı

Akşener proğrama katılmaktan vaz geçti

İstinaf bozdu, Mahkeme ödesin dedi

İstinaf bozdu, Mahkeme ödesin dedi

Kılıçdaroğlu, Man adası davasında tazminata mahkum oldu

Darbeler ve darbeleri lütuf sayanlar biter halk kazanır

Darbeler ve darbeleri lütuf sayanlar biter halk kazanır

EMEP, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü vesilesiyle açıklama yapt

Başkan Yıldızlı '15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmadıkça, tehlike geçmiş değildir'

Başkan Yıldızlı '15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmadıkça, tehlike geçmiş değildir'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ