kbb 15 temmuz
bil anakolej
13 Temmuz 2020 Pazartesi 13:15

TÜRKİYE'Yİ KARANLIKTAN ÇIKARMALIYIZ

Türkiye'yi karanlıktan çıkarmalıyız
14 Mart 2019 Perşembe 11:53

CHP Kartepe‘de Cumhur Karakadılar'ın listesinde yer alan Meclis üyesi Ayla Demir Emeğin sembolü kadının sesi olmaya kararlı. Yıllardır CHP içinde aktif çalışan son olarak ta CHP Kartepe İlçe yönetiminde görev alan Ayla Demir Meclis üyeliği için istifa etmiş ve kadının sesi olmak için mecliste bende varım demiştir..
9.sıra Meclis üyesi Ayla Demir diyor ki;

Zordur benim ülkemde kadın olmak… Kendini ispat etmek… Var olduğunu kanıtlamak… Bu hayatta bende varım demek… Zordur söz hakkı istemek… Ama bu ülkede bu hakları kadınlarımız kendi çabaları, kendi cesaretleri ve bu ülkenin kurtuluş mücadelesi için verdiği çaba ile adını tarihe altın harflerle yazdırarak kendileri kazanmışlardır. Bir avuç vatan toprağını bile düşman eline bırakmamak için savaşmıştır Türk kadını… Ülkemizin kurtuluş mücadelesinin başından sonuna kadar kadınlarımız vatanı için gerek cephede gerekse cephe arkasında destansı fedakarlıklar yaparak savaşmışlardır.  ‘’Türk çocuğu öksüz kalır, yurtsuz kalmaz’’ diyen ve kundaktaki bebeğini bırakan Nene Hatun, Kurtuluş Savaşına katılmak için erkek kılığına giren Halime Çavuş, Kara Fatma, Nezahat Onbaşı adı sanı bilinmeyen cesur yürekli kadınlarımız ile erkekler savaştayken çift süren, tarlayı eken, mahsullerini pazarda satan, ormandan odunu getiren, çocukların, yaşlıların hayatını daim ettiren, bütün bunlarla beraber sırtlarıyla,  kağnısıyla, kucağındaki yavrusuyla yağmur çamur demeyip cepheye mermi, erzak, giyecek taşıyan ve yaralı askerlerimizin yaralarını saran fedakar kadınlarımız sayesinde kazanılmıştır. Bu cesur yürekli kahraman kadınlarımızın tek bir amacı vardı, canlarından çok sevdikleri vatan topraklarında kendileri göremeseler bile gelecek nesillerin hak ettikleri değer ile özgürce yaşamalarıydı…


TÜRKİYE’Yİ KARANLIKTAN ÇIKARMALIYIZ
Bugün iktidarda olan AKP hükümeti kadınları sadece nesneleştirmiştir. Diline araç yapmıştır. Bugün Türk kadınının seçme ve seçilme hakkı AKP’de kadın el ürünleri sergisi ile kutlanıyor. Kadın yine eve mahkum, el işi ürünleri yapan olarak gösteriliyor. Ama Cumhuriyet, kadınları bilim insanı yaptı, sanatçı yaptı, kendine güvenen cesur kadınlar yaptı. Şimdi ise kadını böyle görünmez yapan bu politikalara karşı biz kadınlar görünmek ve varız demek zorundayız. Eşitlik ancak böyle sağlanır. Kadınların temsili, kadınların katılımıyla eşitliği sağladığımız zaman tam demokrasi gelecek. Türkiye’nin tam demokrasiye ihtiyacı var. Türkiye’nin kadınlara ihtiyacı var. Bu cesur kadınlarla Türkiye’yi karanlıktan çıkarmak, kadınların özne olmasını sağlamak ve cumhuriyeti tam demokrasi ile taçlandırmaktır görevimizdir.
Bu bağlamda layık görüldüğüm görevde bu güne kadar yılmadan nasıl mücadele ettiysem verilen görevde yaşanabilir bir Kartepe için sayın başkan adayımız Cumhur Karakadılar ve ekibimizle ‘güçlü kadın güçlü toplum için’ hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi için’ çalışmaktan yılmayacağız..
BİLMEYEN NE BİLSİN BİZİ,
BİLENLERE SELAM OLSUN...
Bu haber 785 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ