24 Mart 2019 Pazar 00:41
 
Öncekiler Sonrakiler

TÜRKKAN, 'ZAFER' SAYGISIZLIĞINI MECLİSE TAŞIDI

Türkkan, 'Zafer' saygısızlığını meclise taşıdı
31 Ağustos 2018 Cuma 13:58

Samsun Havalimanı'nda bulunan check-in veznelerindeki ekranlara '30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıl dönümünde “15 Temmuz destanı” yazılı görüntülerin konması, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından TBMM’ye taşındı.

30 Ağustos zaferinin karşısına 15 Temmuz darbe girişimini koyan havalimanı yönetiminin bu davranışına büyük tepki gösteren İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “96 yıl önce birçok şehit vererek kazandığımız 30 Ağustos Meydan Muhaberesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yok sayılması mı hedeflenmektedir?” diyerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması isteğiyle soru önergesi sundu.


İşte Türkkan’ın TBMM’ye sunduğu soru önergesi:

                                               TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA


Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.        
Saygılarımla.
                                                                                                                                                Lütfü TÜRKKAN
                                                                                                                                              Kocaeli Milletvekili

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96.yıl dönümü ülkemizde coşku ile kutlanmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tüm yurtta törenlerle anılmıştır. 30 Ağustos’un yıl dönümünde Türkiye’nin dört bir yanında bayraklar ve Atatürk posterleri ve 30 Ağustos ile ilgili yazılar asılırken Samsun Çarşamba Havalimanı’nda farklı bir uygulama dikkat çekmiştir. Havalimanında bulunan check-in veznelerindeki ekranlara önceden her 30 Ağustos’ta Türk bayrağıyla birlikte Atatürk görselleri yansıtılırken, ekranlarda bu yıl “15 Temmuz Destanı” yazılı görüntüler gösterilmiştir.


1-Samsun Çarşamba Havalimanı’ndaki ekranlarda,30 Ağustos Zafer Bayramı’nın daha önceki yıl dönümlerinde Türk bayrağıyla birlikte Atatürk görselleri yansıtılırken bu yıl neden aynı uygulama yapılmamıştır?


2-Samsun Çarşamba Havalimanı’nda ekranlardaki bu durum bazı vatandaşlar tarafından Güvenlik ve Müdüriyet’e bildirilmesine rağmen uygulama neden düzeltilmemiştir?

3-Havalimanında bu uygulama yapılarak, 96 yıl önce birçok şehit vererek kazandığımız 30 Ağustos Meydan Muhaberesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yok sayılması mı hedeflenmektedir?Bu haber 4107 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ