27 Mayıs 2018 Pazar 11:16
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

TÜRKKAN, GÖLCÜK'TE SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ

Türkkan, Gölcük'te seçim çalışmalarını sürdürdü
15 Ekim 2015 Perşembe 10:01

HDP'li bakanla Kocaeli'ni cezalandırdılar

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, Gölcük’te bulunan Erzurumluları ziyareti sırasında Erzurumlu olan AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’i yalanladı. Şeker’i eleştiren Türkkan, “Koalisyonu MHP istemedi diyen İlyas Şeker de herkes de biliyor ki ülke bir adam yüzünden seçime gidiyor” dedi.
MHP Kocaeli Milletvekili Adayları Lütfü Türkkan, Derya Çavdar, Dicle Akın ve Kürşat Sönmez seçim çalışmaları kapsamında bir araya geldikleri Gölcük’te binlerce vatandaştan oy istedi. MHP Gölcük ilçe teşkilatı tarafından organize edilen kahvaltı programında bir araya gelen adaylar daha sonra gece geç saatlere kadar çalıştı. Adaylara MHP Gölcük İlçe Başkanı Hüseyin Çıldır ile bazı partililer de eşlik etti. Kahvaltıda söz alan Türkkan, çözüm sürecinden koalisyon sürecine birçok konuda merak edilen soruları yanıtladı. Çözüm sürecine değinerek her Kürt vatandaşın PKK’lı olmadığını belirten Türkkan, “Bu coğrafyada birlikte yaşamak zorundayız. Ayrıldığımız an hiçbirimizin yaşama şansı yok” dedi.

HDP’Lİ BAKANLA KOCAELİ’Nİ CEZALANDIRDILAR
7 Haziran seçim sonuçlarına da değinen Türkkan, zaten vekil seçildiğini belirterek, “Ne yazık ki yurt dışından gelen PKK oyları ile vekilliğimiz elimizden alındı. Kocaeli’nde HDP’li bir vekilin çıkması yetmezmiş gibi o adamı tutup bir de AB bakanı yaptılar. HDP’li bakanla Kocaeli’ni cezalandırdılar” dedi. Kahvaltıya katılan 400’e yakın kadınla sohbet eden adaylar daha sonra Gölcük Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan esnafı gezdi, meydanda bulunan alanlarda yemek yiyen vatandaşlar sohbet etti. Adaylara dert yanan bir grubun içinde öğretmenler vardı. Eğitim sisteminde kökten değişikliğe gidilmesi gerektiğini belirten öğretmenler, “Hükümete göre eğitim sistemi olmasın” dedi.

İHSANİYE TAŞIYICILAR  KOOPERATİFİ DERT YANDI


Esnaf gezisinin ardından İhsaniye Taşıyıcılar Kooperatifine giden adaylar burada ise K ve C 2 belgesi ile ilgili sorunları dinledi. Sürücülerin başına bir de SRC Belgesi çıkardıklarını kaydeden şoförler, Kocaeli’nde faaliyet gösterip başka şehirlerin araçlarını kullanan firmalardan da dert yandı. AKP hükümetinin en büyük yanlışlarından birinin kendilerini Avrupa ile kıyaslamak olduğunu söyleyen Türkkan, “Buradaki standartlar çok farklı. Bizde ne yazık ki insanlar işe başladıkları kurumda ya hep çırak olarak kalıyor ya da oradan ayrılıyor, aynı iş yerinden emekli olmuyor. Bunun çözümü zihniyeti değiştirmek. Bunlarda bu işleri yapacak vizyon yok” ifadelerine yer verdi.

CHP İLE KOALİSYON İMKANI YOKTU


Gölcük’te yaşayan Bayburtlu, Yozgatlı ve Erzurumlu vatandaşları da derneklerinde ziyaret eden adaylar, sıcak ve samimi bir şekilde karşılandı. Adayların bir diğer durağı ile Harb İş Sendikası oldu. Sendika Başkanı Turhan Yıldız ve çok sayıda üye tarafından karşılanan adaylara soruların başında 7 Haziran seçimlerinden sonra neden koalisyon kurulmadığı vardı. Bu konuda söz alan Türkkan, koalisyon seçeneklerini anlatarak, “CHP ile koalisyon yapacak milletvekili sayımız yoktu. HDP’nin dışarıdan desteğine ihtiyaç vardı. Peki biz CHP ile koalisyon kursak HDP bizden Emniyet Genel Müdürlüğünü istese ne yapacağız. Hayır olmaz mı diyeceğiz” dedi.

ERDOĞAN YÜZÜNDEN SEÇİME GİDİYORUZ


AKP’nin ise kendilerine koalisyonu teklif dahi etmediğini belirten Türkkan, Erzurumlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde Erzurumlu olan AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’e yüklendi. İlyas Şeker’in, “MHP bizimle koalisyon kurmadı” sözlerini yalanlayan Türkkan, “Koalisyonu MHP istemedi diyen İlyas Şeker de herkes de çok iyi biliyor ki ülke bir tek adam yüzünden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzünden seçime gidiyor. Ama MHP iktidar olacak, İtalya’ya kaçan Bilal’i geri getirecek, bu adamı da başkan yapmayacak” diye konuştu. Dernek ziyaretlerinin ardından Yazlık bölgesine giden ve buradaki vatandaşla bir araya  adaylar, birçok kişiden oy sözü aldı.

Bu haber 1032 defa okundu

DİĞER HABERLER

AK Parti’den gövde gösterisi

AK Parti’den  gövde gösterisi

.

Üretim her gün azalıyor

Üretim her gün azalıyor

Kandıra köylüsüyle bir araya gelen Muhip Kanko, 24 Haziran’da yönetim anlayışının değişeceğini, çiftçinin değerinin artacağını söyledi.

Ebru Küçükaydın,Dur durak bilmiyor

Ebru Küçükaydın,Dur durak bilmiyor

.

CHP li adaylar Ankara'da tanıtıldı

CHP li adaylar Ankara'da tanıtıldı

CHP’nin milletvekili adaylarını tanıttığı ve seçim bildirgesini açıkladığı toplantıda partinin Kocaeli İl Örgütü neferleri de yerlerini aldı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET