29 Mart 2020 Pazar 20:46

TÜRKKAN, İZMİT GÜNDOĞDU'DA İMARDA OKUL İÇİN YER VAR AMA OKUL YOK!

Türkkan, İzmit Gündoğdu'da imarda okul için yer var ama okul yok!
04 Mart 2019 Pazartesi 13:03

Bu alana neden bugüne kadar okul yapılmadı?

İzmit’in Gündoğdu Mahallesi’nde ilkokuldan sonra öğrencilerin devam edeceği bir okul bulunmuyor; hem de imarda okul için yer olmasına rağmen…

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İzmit Gündoğdu’daki bu durumu TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, hem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un hem de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması isteğiyle 2 ayrı soru önergesi verdi.ÇEVRE MAHALLELERDEKİ OKULLARA GİTMEK ZORUNDA KALAN
ÖĞRENCİLERE NEDEN TAŞIMALI SİSTEM UYGULANMIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’a verdiği önergesinde; “İzmit Gündoğdu Mahallesi’nde ilkokuldan sonra öğrencilerin devam edeceği bir okul bulunmamaktadır. İmarda okul için yer olmasına rağmen bugüne kadar okul yapılmamıştır.” diyen Türkkan, “Gündoğdu’da oturanorta ve lise çağındaki öğrenciler 29 Ekim, Tepeköy ve Yeşilova mahallelerindeki okullara gitmektedir. Bu okullara giden öğrenciler için taşımalı sistem uygulanmamaktadır.” ifadelerini kullandı.İşte Türkkan’ın Milli Eğitim Bakanı’na yönelttiği sorular:
1-İzmit Gündoğdu Mahallesi’nde imarda okul yapılması için ayrılan yerin büyüklüğü ne kadardır?
2-Mahallede ilkokul dışında başka okul bulunmadığı halde imarda okul için ayrılan bölüme neden bugüne kadar okul yapılmamıştır?
3-Bu alana okul yapılması düşünülmekte midir, Bakanlığın planı dahilinde böyle bir proje varsa bu ne zaman gerçekleşecektir?
4-Gündoğdu’da oturan ve mahallelerinde okul olmadığı için 29 Ekim, Tepeköy ve Yeşilova mahallelerindeki okullara giden orta ve lise çağındaki öğrenciler için neden taşımalı sistem uygulanmamaktadır?

5-Gündoğdu’ya bu çağdaki öğrenciler için okul yapılması düşünülmüyorsa 29 Ekim, Tepeköyve Yeşilova mahallelerindeki okullara gitmek zorunda kalan ve taşımalı sistem olmadığı için sıkıntı yaşayan öğrenciler için herhangi bir düzenleme getirilmesi düşünülmekte midir?

OKUL YAPILMASI DÜŞÜNÜLMÜYORSA BU ALAN NASIL
DEĞERLENDİRİLECEK?
İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, yaklaşık 5 binden fazla insanın yaşadığı İzmit Gündoğdu Mahallesi’nde imarda yer olduğu halde buraya okul yapılmamış olmasını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a da sordu.

İlgili soruları Çevre ve Şehircilik Bakanı’na da soran Türkkan, Bakan Kurum’a ayrıca imar için ayrılan bölümde okul yapılması düşünülmüyorsa bu alanın nasıl değerlendirilmesi planlanmaktadır sorusunu da yöneltti.
Bu haber 1294 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Koronavirüse karşı yapılması gerekenleri madde madde açıkladı.

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

Kongrelerin tamamı ertelendi

TÜRKKAN İKTİDARI ELEŞTİRDİ

TÜRKKAN  İKTİDARI ELEŞTİRDİ

Hazinede bir kuruş para kalmadı, şimdi, corona virüsüne teslim olduk.

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

VURDUMDUYMAZLIK YAPMAYIN, EVDE KALIN!

TARHAN 'PAKETİN İÇİ BOŞ ÇIKTI'

TARHAN  'PAKETİN İÇİ BOŞ ÇIKTI'

İŞTEN ÇIKARMALAR ENGELLENMELİ

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ