19 Kasım 2019 Salı 06:43

TÜRKKAN, İZMİT GÜNDOĞDU'DA İMARDA OKUL İÇİN YER VAR AMA OKUL YOK!

Türkkan, İzmit Gündoğdu'da imarda okul için yer var ama okul yok!
04 Mart 2019 Pazartesi 13:03

Bu alana neden bugüne kadar okul yapılmadı?

İzmit’in Gündoğdu Mahallesi’nde ilkokuldan sonra öğrencilerin devam edeceği bir okul bulunmuyor; hem de imarda okul için yer olmasına rağmen…

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İzmit Gündoğdu’daki bu durumu TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, hem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un hem de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması isteğiyle 2 ayrı soru önergesi verdi.ÇEVRE MAHALLELERDEKİ OKULLARA GİTMEK ZORUNDA KALAN
ÖĞRENCİLERE NEDEN TAŞIMALI SİSTEM UYGULANMIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’a verdiği önergesinde; “İzmit Gündoğdu Mahallesi’nde ilkokuldan sonra öğrencilerin devam edeceği bir okul bulunmamaktadır. İmarda okul için yer olmasına rağmen bugüne kadar okul yapılmamıştır.” diyen Türkkan, “Gündoğdu’da oturanorta ve lise çağındaki öğrenciler 29 Ekim, Tepeköy ve Yeşilova mahallelerindeki okullara gitmektedir. Bu okullara giden öğrenciler için taşımalı sistem uygulanmamaktadır.” ifadelerini kullandı.İşte Türkkan’ın Milli Eğitim Bakanı’na yönelttiği sorular:
1-İzmit Gündoğdu Mahallesi’nde imarda okul yapılması için ayrılan yerin büyüklüğü ne kadardır?
2-Mahallede ilkokul dışında başka okul bulunmadığı halde imarda okul için ayrılan bölüme neden bugüne kadar okul yapılmamıştır?
3-Bu alana okul yapılması düşünülmekte midir, Bakanlığın planı dahilinde böyle bir proje varsa bu ne zaman gerçekleşecektir?
4-Gündoğdu’da oturan ve mahallelerinde okul olmadığı için 29 Ekim, Tepeköy ve Yeşilova mahallelerindeki okullara giden orta ve lise çağındaki öğrenciler için neden taşımalı sistem uygulanmamaktadır?

5-Gündoğdu’ya bu çağdaki öğrenciler için okul yapılması düşünülmüyorsa 29 Ekim, Tepeköyve Yeşilova mahallelerindeki okullara gitmek zorunda kalan ve taşımalı sistem olmadığı için sıkıntı yaşayan öğrenciler için herhangi bir düzenleme getirilmesi düşünülmekte midir?

OKUL YAPILMASI DÜŞÜNÜLMÜYORSA BU ALAN NASIL
DEĞERLENDİRİLECEK?
İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, yaklaşık 5 binden fazla insanın yaşadığı İzmit Gündoğdu Mahallesi’nde imarda yer olduğu halde buraya okul yapılmamış olmasını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a da sordu.

İlgili soruları Çevre ve Şehircilik Bakanı’na da soran Türkkan, Bakan Kurum’a ayrıca imar için ayrılan bölümde okul yapılması düşünülmüyorsa bu alanın nasıl değerlendirilmesi planlanmaktadır sorusunu da yöneltti.
Bu haber 1132 defa okundu

DİĞER HABERLER

HÜRRİYET’TEN 10 KASIM MESAJI

HÜRRİYET’TEN 10 KASIM MESAJI

BİZE DÜŞEN GÖREV, CUMHURİYETİMİZİ SONSUZA KADAR YAŞAMAK VE YAŞATMAK

'Milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur'

'Milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur'

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati KORKMAZ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Meclis üyelerine kötü haber

Meclis üyelerine kötü haber

CHP'de tüm dengeler değişecek

Efe, 'Tuncay Aşkın, nankörlük ediyor'

Efe, 'Tuncay Aşkın, nankörlük ediyor'

.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde eşi ve oğlu şehit olmuştu

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde eşi ve oğlu şehit olmuştu

Nihal Olçok'tan çok konuşulaşacak sözler

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ