17 Kasım 2019 Pazar 09:09

TÜRKKAN, TÜRKİYEYİ BEKLEYEN YENİ BİR TEHLİKEYİ AÇIKLADI

Türkkan, Türkiyeyi bekleyen yeni bir tehlikeyi açıkladı
13 Mart 2019 Çarşamba 11:50


Üretim maliyetlerindeki aşırı artış, ekilemeyen tarım alanları ve yanlış tarım politikaları sonucu vatandaşlar tanzim satış kuyruklarında beklerken meclise verilen soru önergesi Türkiye’de tarımı bekleyen bir başka tehlikeyi ortaya çıkardı.

TÜRKİYE’Yİ TANZİME MAHKUM ETTİLER
Kocaeli’nin tarım bölgesi olan Kandıra ilçesinde 34 tarım arazisinin nisan ayında icra yoluyla satışa çıkması İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ı harekete geçirdi.

Kocaeli’nde yaşananların Türkiye’deki tarımın ve üreticilerin geldiği noktanın özeti olduğunu belirten Türkkan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi uyararak “yaşanan ekonomik krizin derinleşmesiyle önlem alınmazsa Türkiye kıtlık tehlikesiyle baş başa kalacak. En temel tarım ürünlerini bile ithal eden bir ülkenin ekip biçemediğini düşünürseniz, 35 milyar dolar harcanan Suriyeli mültecilerin ülkesi Suriye’den bile patates ithal ettiğimizi hesaba katarsanız, yaşanacak ekonomik bir yıkımda Türkiye’deki vatandaşlarımızı nasıl doyuracağımız sorusuna da bir cevabınız olmalıdır” dedi.

TANZİM KUYRUKLARINDA BEKA SORUNUNU GÖRMELİLER
İYİ Partili Türkkan, beka sorununu kürsüde aramasınlar. Tanzim kuyruklarına baksınlar, pazara manava çıksınlar beka sorununu orada görecekler” dedi. Ekonomik kriz ve maliyetlerin artışıyla çiftçilerin zor durumda kaldığını ve tarlarını ekemediklerini, üretim  yapamadıklarını ve borçlarını ödeyemez duruma geldiğini söyleyen Türkkan, köylülerin ve çiftçilerim icralık olduklarını ve topraklarını kaybettiklerini belirtti.

Kendi topraklarımızda, kendi imkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz tarımsal üretimimizin, iktidarın basiretsizliği ve yanlış politikalarıyla dışa bağımlı hale geldiğini belirten Türkkan; “dövizdeki en ufak yükseliş bile üretimi etkiliyor. Geçen seneki gübre, ilaç, tohum fiyatlarına baksınlar, ekilmeyen tarlalara baksınlar, varlık kuyruğu dedikleri tanzim kuyruklarına baksınlar beka sorununu görecekler” dedi

2019 KRİZİ DUYUN-U UMUMİYE GİBİ
Türkiye’de birçok insanın borç içinde olduğunu belirten Türkkan, ülkemizdeki bankaların çoğunun yabancılara ait olduğunu belirterek, “bankaların elinde çiftçilerimizden haczettikleri araziler var. Sizlere komplo teorisi gibi gelebilir ama bankaların işi ekip, biçmek değil bu durum hem üretimin durması, hem de yabancı sermayeli bankaların elinde topraklarımızın toplanması demek. Bu durum ileride bir milli güvenlik sorununa sebep olabilir. Duyun-u Umumiye’nin adı ve yöntemi değişti. Geçen yüzyılda bunu ülkeleri zorla masaya oturtarak yapıyorlardı. 21. Yüzyılda ise farklı silahları var. Türkiye’nin bekasını düşünüyorlarsa bu konuyla ilgili düzenlemeye gidilmeli” dedi.
Bu haber 840 defa okundu

DİĞER HABERLER

HÜRRİYET’TEN 10 KASIM MESAJI

HÜRRİYET’TEN 10 KASIM MESAJI

BİZE DÜŞEN GÖREV, CUMHURİYETİMİZİ SONSUZA KADAR YAŞAMAK VE YAŞATMAK

'Milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur'

'Milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur'

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati KORKMAZ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Meclis üyelerine kötü haber

Meclis üyelerine kötü haber

CHP'de tüm dengeler değişecek

Efe, 'Tuncay Aşkın, nankörlük ediyor'

Efe, 'Tuncay Aşkın, nankörlük ediyor'

.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde eşi ve oğlu şehit olmuştu

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde eşi ve oğlu şehit olmuştu

Nihal Olçok'tan çok konuşulaşacak sözler

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ