kg polis haftası
10 Nisan 2020 Cuma 11:53

TÜRKKAN, TÜRKİYEYİ BEKLEYEN YENİ BİR TEHLİKEYİ AÇIKLADI

Türkkan, Türkiyeyi bekleyen yeni bir tehlikeyi açıkladı
13 Mart 2019 Çarşamba 11:50


Üretim maliyetlerindeki aşırı artış, ekilemeyen tarım alanları ve yanlış tarım politikaları sonucu vatandaşlar tanzim satış kuyruklarında beklerken meclise verilen soru önergesi Türkiye’de tarımı bekleyen bir başka tehlikeyi ortaya çıkardı.

TÜRKİYE’Yİ TANZİME MAHKUM ETTİLER
Kocaeli’nin tarım bölgesi olan Kandıra ilçesinde 34 tarım arazisinin nisan ayında icra yoluyla satışa çıkması İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ı harekete geçirdi.

Kocaeli’nde yaşananların Türkiye’deki tarımın ve üreticilerin geldiği noktanın özeti olduğunu belirten Türkkan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi uyararak “yaşanan ekonomik krizin derinleşmesiyle önlem alınmazsa Türkiye kıtlık tehlikesiyle baş başa kalacak. En temel tarım ürünlerini bile ithal eden bir ülkenin ekip biçemediğini düşünürseniz, 35 milyar dolar harcanan Suriyeli mültecilerin ülkesi Suriye’den bile patates ithal ettiğimizi hesaba katarsanız, yaşanacak ekonomik bir yıkımda Türkiye’deki vatandaşlarımızı nasıl doyuracağımız sorusuna da bir cevabınız olmalıdır” dedi.

TANZİM KUYRUKLARINDA BEKA SORUNUNU GÖRMELİLER
İYİ Partili Türkkan, beka sorununu kürsüde aramasınlar. Tanzim kuyruklarına baksınlar, pazara manava çıksınlar beka sorununu orada görecekler” dedi. Ekonomik kriz ve maliyetlerin artışıyla çiftçilerin zor durumda kaldığını ve tarlarını ekemediklerini, üretim  yapamadıklarını ve borçlarını ödeyemez duruma geldiğini söyleyen Türkkan, köylülerin ve çiftçilerim icralık olduklarını ve topraklarını kaybettiklerini belirtti.

Kendi topraklarımızda, kendi imkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz tarımsal üretimimizin, iktidarın basiretsizliği ve yanlış politikalarıyla dışa bağımlı hale geldiğini belirten Türkkan; “dövizdeki en ufak yükseliş bile üretimi etkiliyor. Geçen seneki gübre, ilaç, tohum fiyatlarına baksınlar, ekilmeyen tarlalara baksınlar, varlık kuyruğu dedikleri tanzim kuyruklarına baksınlar beka sorununu görecekler” dedi

2019 KRİZİ DUYUN-U UMUMİYE GİBİ
Türkiye’de birçok insanın borç içinde olduğunu belirten Türkkan, ülkemizdeki bankaların çoğunun yabancılara ait olduğunu belirterek, “bankaların elinde çiftçilerimizden haczettikleri araziler var. Sizlere komplo teorisi gibi gelebilir ama bankaların işi ekip, biçmek değil bu durum hem üretimin durması, hem de yabancı sermayeli bankaların elinde topraklarımızın toplanması demek. Bu durum ileride bir milli güvenlik sorununa sebep olabilir. Duyun-u Umumiye’nin adı ve yöntemi değişti. Geçen yüzyılda bunu ülkeleri zorla masaya oturtarak yapıyorlardı. 21. Yüzyılda ise farklı silahları var. Türkiye’nin bekasını düşünüyorlarsa bu konuyla ilgili düzenlemeye gidilmeli” dedi.
Bu haber 954 defa okundu

DİĞER HABERLER

MHP'li vekilde yakalandı

MHP'li vekilde yakalandı

MHP'li vekiil Feti Yıldız koronavirüse yakalandı!

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

DEVA Partisi'nde görev dağılımları belli oldu

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Koronavirüse karşı yapılması gerekenleri madde madde açıkladı.

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

Kongrelerin tamamı ertelendi

TÜRKKAN İKTİDARI ELEŞTİRDİ

TÜRKKAN  İKTİDARI ELEŞTİRDİ

Hazinede bir kuruş para kalmadı, şimdi, corona virüsüne teslim olduk.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ