17 Temmuz 2019 Çarşamba 18:55
 
Öncekiler Sonrakiler

TÜRKKAN 'HEDEFİN ALTINDA KALDIK'

Türkkan 'Hedefin altında kaldık'
23 Temmuz 2018 Pazartesi 23:00

CHP, bize oy kaybettirdi

Haber: Burcu Nazlı


İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Habertürk kanalında canlı olarak yayınlanan 'enine boyuna' adlı programda sunucu Buse Biçer’in sorularını yanıtladı.

 

İYİ Parti’de neler yaşanıldığından bahseden Lütfü Türkkan, “Sayın Meral Akşener, seçimlerden sonra yapılan eleştirilerin bir kısmında haklılık payı olduğunu, daha iyisinin yapılması için bunlardan ders alınması gerektiğini, bu noktaya gelene kadar bazı eleştirilerin eleştiri boyutunu geçtiğini, hakarete varan eleştirilerin de olduğunu söyledi. Siyasette kaliteye ihtiyaç olduğundan bahsetti. Ben de ona katılıyorum” dedi.


CHP İLE İTTİFAK BİZE OY KAYBETTİRDİ

"CHP ile ittifak yapmamız Anadolu'da aleyhimize oldu' diyen Türkkan, "Milliyetçi ve muhafazakar seçmen, ittifak öncesi tercihini İYİ Partiden yana kullanma iradesini ortaya koyarken ittifak sonrası tercihini değiştirdi. Bunu CHP ile ittifak yaptığımız için pişman olduk anlamında söylemiorum. O günün şartlarında bu iyi bir şey olarak duruyordu. Ancak seçmende özellikle anadoluda yeterli karşılık bulamadı" diye konuştu.

 

‘Benim hedefim bu değil’

Parti içindeki beklentilerden bahseden Lütfü Türkkan, “Yapılan seçimlerde aslında bir başarısızlık yok. 8 aylık kurulan bir partinin baskın seçimle ve seçime girmemesi için her türlü tezgahın yapıldığı bir ortamda İYİ Parti seçime girdi. 42 milletvekili ile parlamentoda grup kurdu. Bunların dışında bir hadise var. Sayın Akşener’in kendisine koyduğu hedefin altında kaldığını aksettirdi. Ve Türk siyasetinde bir geleneği başlattı bence. Seçim sonuçlarıyla alakalı genel başkanlar bir sorumluluk almalı. Ve mutlaka partinin en yetkili organı büyük kurultayı toplamalı. Bu şekilde bir karar aldı. Biz de bugün genel merkezde, genel başkanımızın bu çağrısının gereklerini yerine getirmek için girişimlerde bulunduk. Ve Ağustos ayı içerisinde seçimli olağanüstü Kurultayımızı yapacağız” ifadelerine yer verdi. 

 

“Akşener’in böyle bir karar alacağını hissettim”
Meral Akşener’in aldığı kararla kampa geldiğini söyleyen Türkkan, “Ben bu kararı alıp geldiğini düşünüyorum. Büyük kurultayı toplayıp, o kurultayda herkes sorumluluğunu yerine getirsin, hesap versin, partinin gerçek sahibi delegelerle kurultayda, delegelerine hesap versin. Kurultay toplayan, kurultay daveti yapan, olağanüstü kurultay daveti yapanlar zaten aday olmazlar.   Siyasetçiler hesap vermek zorundadır. Kendi partimizle ilgili de en yüksek nokta kurultay delegeleridir. Onun için Meral Akşener’in bu tavrını Türk siyasetinde bir örnek teşkil edecektir” açıklamasında bulundu.

Bu haber 971 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ