17 Haziran 2019 Pazartesi 20:59
 
Öncekiler Sonrakiler

ÜNLÜ’DEN SEÇİM ÖNCESİ AÇIKLAMALAR

Ünlü’den seçim öncesi açıklamalar
22 Mayıs 2018 Salı 14:41

.

Ünlü’den seçim öncesi açıklamalar “Cumhur ittifakına sabotaj tartışmaları var”

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, parti binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

24 Haziran Genel Seçimleri ile ilgili yaptığı konuşmada partinin çalışmalarından ve adaylık listesiyle Aydın Ünlü, “Öncelikle son günlerde tartışılan bir konuya değinmek istiyorum. Cumhur ittifakının bölünmesi adına kurgulanan Cumhur İttifakı’na sabotaj teşebbüsü, Yenikapı Ruhu’na suika2st girişimi asla başarılı olamayacaktır. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin vurguladığı gibi "Cumhur İttifakı, Millet Aklı, Bin Yıllık Kardeşliğin Teminatı' Başka söze gerek var mı?" ifadeleri bu birlikte olan yürüyüşün asla ayrılmayacağının sözlü teminatıdır.  Bu teminatta MHP Kocaeli ne yapmaktadır. Kocaeli dün olduğu gibi liderinin yanında dimdik durmaktadır. Yeni Kapı’da Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile liderimiz nasıl el ele omuz omuza birlikte mesajı verdiyse aynı mesajı günler öncesinde Kocaeli vermiştir.  Bu şu demektir. Lider Devlet Bahçeli nerede ise orada Kocaeli vardır olmaya devam edecektir. Ve Kocaeli’nde en ufak şekilde Cumhur ittifakına zarar verecek bir trafik kazasına müsaade edilmeyecektir” dedi.

“Kocaeli’nin En Etkili Listesi olduğu net”

Siyasi partilerin 24 Haziran seçimleri için de YSK’ya verdiği aday listelerinden bahseden Ünlü, “Listeleri inceledik. Bunu siyasi olarak söylemiyorum. Bunu söylerken özellikle dün gece Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde aday tanıtım toplantısında bizleri takip eden gazetecilerinde bildiğini düşünüyorum. Orada pırıl pırıl adaylarımız samimiyet duygusu içerisinde, heyecanlanarak konuşmalarını gerçekleştirdi. O toplantıda gençlere güvenen, kadınlara güvenen MHP liderinin ne kadar güçlü bir dinamizm oluşturması vardı. Kocaeli’nde en fazla kadın aday olan liste Milliyetçi Hareket Partisinin listesidir. Kocaeli’nde 30 yaş altı 8 adayın olduğu en genç liste Milliyetçi Hareket Partisinin listesidir. Gebze bölgesinden 5 isimin bulunduğu liste Milliyetçi Hareket Partisinin listesidir. Biz a, b diye insanları asla ayırmadık, ayırmıyoruz ancak Kocaeli’nde bu kenttin ruhunu taşıyan, yerli insanı manav olarak tabir edilen Kandıra bölgesinden 2 isim seçilecek yerden Milliyetçi Hareket Partisinin listesindedir. Bu liste Kocaeli’nin tam kendisidir ve Kocaeli sandıkta kendisine oy verecektir. 24 Haziran günü önce cumhur ittifakı sonra kendisine yani MHP’ye oy verecektir” ifadelerini kullandı.

24 Haziran seçim seferberliği başladı
Kocaeli’nde dikkatle vurgulamak istedikleri bir konunun da sandık sandık elinde verisi olan MHP teşkilatları olduğunu kaydeden Aydın Ünlü, “Bunun temeli her mahallede her sandıkta MHP olmasıdır. Biz bunun için diyoruz ki, Dün akşam gerçekleştirdiğimiz aday tanıtım toplantısının ardından seçim programları değerli milletvekili adaylarımıza teslim edildi. 24 Haziran gününe kadar hangi vekilin nerede, nasıl, hangi çalışma içerisinde bulunacağı belirlidir. MHP Kocaeli teşkilatları erken seçim provasını yapmış bir siyasi partidir. Ve Kocaeli’nin erken seçime en hazırlıklı en tecrübeli teşkilatlarına sahiptir. Bunu da 24 Haziran günü hep birlikte göreceğiz” şeklinde konuştu.


“MHP’ye olan düşmanlıkları yüzünden gözlerini kararmış”

Kocaeli’nde işi layıkı ile yapan herkese saygı duyduklarını kaydeden Ünlü, “Ancak birilerinin MHP’ye olan düşmanlıkları yüzünden gözlerini kararmış. Kendileri bütün şer odakları ile ittifak yaparken MHP’nin hükümete Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği desteği ve oluşturduğu Cumhur İttifakını kabullenemeyenler oyunları bozulduğu için MHP’ye saldırıyor. MHP Kocaeli’nin listesini eleştiriyorlar. İçi boş olarak gördüğüm bu eleştirellere karşılık liderimiz dün akşam sosyal medyadan bir cümle paylaştı: ‘Sadece insan olmak yetmez, insaf ve irade de gereklidir.’  Şahsım bu cümleyi Kocaeli’ye bir mesaj olarak gördüm. Bende diyorum ki bir insaf ve irade istiyorum. Kocaeli’nde MHP’den daha genç daha fazla kadın aday olan bu kenttin yerli insanı olan liste var mı? İthal adayımız yok. İşte burada diyorum ki MHP’ye olan düşmanlıkları yüzünden gözlerini kararmış. Ancak o gözlerini pörtlek pörtlek açacak ise vatandaş olacaktır. Vatandaş sandıkta gereken cevabı verecektir” açıklamalarında bulundu.

“MHP’nin Kocaeli hedefi kaç milletvekili”
MHP’nin Kocaeli’deki milletvekili sayısı hakkında da görüşlerini aktaran Ünlü, “Bizim sayısal loto oynama lüksümüz yok. Bizim için önce seçimi birinci turda bitirmek birinci hedeftir. MHP Kocaeli’nin ilk hedefi budur. Bu hedefin temelinde mesele beka meselesi mesele büyük oyunu bozmaktır. 13 milletvekili adayımızın 13’üde en iyi şekilde mecliste Kocaeli’yi temsil edecek gabiliyete sahiptir. Gönlümden geçen bir rakam vardır oda 5’tir. Allah bizi o gece mahcup etmesin inşallah. Biz inanıyoruz ki bu dava islam davasıdır bu dava Türk’ün davasıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar’ın adaylık listeleriyle ilgili yaptığı açıklama hakkında da konuşan Aydın Ünlü, “


“İlk kızgınlıkla söylenmiş olabilir”

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, parti binasında düzenlediği basın toplantısında BBP İl Başkanı Serhat Duyar’ın geçtiğimiz gün belli olan AK Parti Milletvekili aday listesinde BBP Kocaeli’den kimsenin aday gösterilmemesini eleştirdiği hatırlatılması üzerine yorumda bulundu.
Konuyla ilgili konuşan Ünlü, “Serhat bey iyi bir siyasetçidir. Kendisiyle bir değerlendirme yapacağız. Ana hedefimiz Cumhur İttifakının masasını Kocaeli’de bozmamak için çalışacağız. İlk kızgınlıkla böyle söylemler olabilir ama diyalogla bu sorunları çözebiliriz. Muhtemelen bugün AK Parti İl Başkanı, serhat bey ve ben bir araya gelerek bu konuları konuşacağız” şeklinde konuştu


Bu haber 579 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ