30 Mart 2020 Pazartesi 04:01

USTA, PAZAR TEZGÂHINA GEÇTİ

Usta, Pazar tezgâhına geçti
27 Şubat 2019 Çarşamba 12:25

Hem esnafı hem vatandaşı dinledi


Yerel seçim turlarına devam eden bu kapsamda Yeniköy esnafını gezen Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan adayı Rıza Güven Usta vatandaşın sesine bu kez tanzim satışlarıyla gündemde olan Pazar tezgâhlarından kulak verdi. Usta deyim yerindeyse bir dokundu bin ah işitti.

Yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan adayı Rıza Güven Usta ve ekip arkadaşları esnaf gezilerinin devamını Yeniköy’de sürdürdü. Başkan Adayı Rıza Güven Usta’ya esnaf ziyaretleri esnasında İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Çağlar Özer, Başiskele İYİ parti İlçe başkanı Ayşe Rüzgar, Başiskele CHP İlçe Başkanı Arif Gökyılmaz, meclis üyesi adayları Mehmet Baştürk, Necla Özer, Nebi Canpolat, Turgay Östürk, Dilek Tekinsoy, Semra Çelikkaya, Bilal Acar, Mecit Sekmen, Vahit Toraman ve Emine Özkar eşlik etti.

YENİKÖY ESNAFI
Başiskele Belediye Başkan adayı Usta ve ekibi Yeniköy Mahallesi sınırlarında bulunan esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Yeniköy İş Merkezi, Yeniköy pazarı, Rimal Market, Tadım Pastanesi ve Hayat Kimya Servis Kalkış Noktası, Yeniköy Muhtarlığı ile Yeniköy Minibüsçüler Kooperatifi’ni ziyareteden Usta’nın Pazar esnafıyla ve vatandaşlarla diyaloğu dikkat çekti.

PAZARCILAR İSYANDA
Yeniköy pazarını ziyaret eden Başkan adayı Usta, pazarcı tezgâhına geçerek hem esnafı hem de alışveriş yapan vatandaşı dinledi. Esnaf, tanzim satışının maliyetleri karşılamadığından ve alım gücünün düşmesinden yakınırken vatandaş da hayat pahalılığından şikâyet etti. Usta “Hem esnaf hem vatandaş sıkıntılı. Üretim düştü, haliyle fiyatlar yükseldi. Pazarcı ne yapsın vatandaş ne yapsın. Buradaher iki taraf da mağdur. Çünkü üretim desteklenmiyor. Bir an evvel buna çözüm bulunması gerekiyor.Biz bu yüzden bu işe talip olduk. Çünkü biz sorun değil, çözüm üretiyoruz ”dedi.

Bu haber 896 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yıldızlı’dan tüm vatandaşlara 'Evde Kal' çağrısı

Yıldızlı’dan tüm vatandaşlara 'Evde Kal' çağrısı

"ORTAK AKILLA İLERLEYECEĞİZ"

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Koronavirüse karşı yapılması gerekenleri madde madde açıkladı.

TÜRKKAN İKTİDARI ELEŞTİRDİ

TÜRKKAN  İKTİDARI ELEŞTİRDİ

Hazinede bir kuruş para kalmadı, şimdi, corona virüsüne teslim olduk.

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

VURDUMDUYMAZLIK YAPMAYIN, EVDE KALIN!

TARHAN 'PAKETİN İÇİ BOŞ ÇIKTI'

TARHAN  'PAKETİN İÇİ BOŞ ÇIKTI'

İŞTEN ÇIKARMALAR ENGELLENMELİ

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ