25 Şubat 2020 Salı 15:52

USTA, PAZAR TEZGÂHINA GEÇTİ

Usta, Pazar tezgâhına geçti
27 Şubat 2019 Çarşamba 12:25

Hem esnafı hem vatandaşı dinledi


Yerel seçim turlarına devam eden bu kapsamda Yeniköy esnafını gezen Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan adayı Rıza Güven Usta vatandaşın sesine bu kez tanzim satışlarıyla gündemde olan Pazar tezgâhlarından kulak verdi. Usta deyim yerindeyse bir dokundu bin ah işitti.

Yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan adayı Rıza Güven Usta ve ekip arkadaşları esnaf gezilerinin devamını Yeniköy’de sürdürdü. Başkan Adayı Rıza Güven Usta’ya esnaf ziyaretleri esnasında İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Çağlar Özer, Başiskele İYİ parti İlçe başkanı Ayşe Rüzgar, Başiskele CHP İlçe Başkanı Arif Gökyılmaz, meclis üyesi adayları Mehmet Baştürk, Necla Özer, Nebi Canpolat, Turgay Östürk, Dilek Tekinsoy, Semra Çelikkaya, Bilal Acar, Mecit Sekmen, Vahit Toraman ve Emine Özkar eşlik etti.

YENİKÖY ESNAFI
Başiskele Belediye Başkan adayı Usta ve ekibi Yeniköy Mahallesi sınırlarında bulunan esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Yeniköy İş Merkezi, Yeniköy pazarı, Rimal Market, Tadım Pastanesi ve Hayat Kimya Servis Kalkış Noktası, Yeniköy Muhtarlığı ile Yeniköy Minibüsçüler Kooperatifi’ni ziyareteden Usta’nın Pazar esnafıyla ve vatandaşlarla diyaloğu dikkat çekti.

PAZARCILAR İSYANDA
Yeniköy pazarını ziyaret eden Başkan adayı Usta, pazarcı tezgâhına geçerek hem esnafı hem de alışveriş yapan vatandaşı dinledi. Esnaf, tanzim satışının maliyetleri karşılamadığından ve alım gücünün düşmesinden yakınırken vatandaş da hayat pahalılığından şikâyet etti. Usta “Hem esnaf hem vatandaş sıkıntılı. Üretim düştü, haliyle fiyatlar yükseldi. Pazarcı ne yapsın vatandaş ne yapsın. Buradaher iki taraf da mağdur. Çünkü üretim desteklenmiyor. Bir an evvel buna çözüm bulunması gerekiyor.Biz bu yüzden bu işe talip olduk. Çünkü biz sorun değil, çözüm üretiyoruz ”dedi.

Bu haber 874 defa okundu

DİĞER HABERLER

TÜNELİN UCU KARANLIK

TÜNELİN UCU KARANLIK

2020 YILINDA FATURA 2 KAT ARTACAK

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

MADDİ ZARARA UĞRADIM

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet Partisi, Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı’yı ziyaret etti

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Hilal Kübra Altınay güven tazeledi

YILDIZLI: PARTİMİZİN MAYASINDA ALIN TERİ VAR

YILDIZLI: PARTİMİZİN MAYASINDA ALIN TERİ VAR

EMEK MÜCADELESİNİN YANINDAYIZ

PELİN COŞTUR FİLİZ MAZBATASINI ALDI

PELİN COŞTUR FİLİZ MAZBATASINI ALDI

Filiz bugün mazbatasını alarak görevine resmen başladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ