16 Temmuz 2018 Pazartesi 00:14
 
  • 4,856 TL

  • 5,671 TL

  • 193,55 TL

  • 89.898

Öncekiler Sonrakiler

VALİ AKSOY, AĞRI'DAN GELEN ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Vali Aksoy, Ağrı'dan gelen öğrencileri ağırladı
17 Ekim 2017 Salı 10:22

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy,"Biz Anadoluyuz"projesi kapsamında Ağrı'dan gelen öğrenciler ile biraraya geldi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ilimizden seçilecek 15 yaş ve altı 50.000 katılımcının ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla İçişleri Bakanlığınca “Biz Anadoluyuz” projesi hayata geçirilmiştir. 
Bu proje kapsamında ilimize ilk grup olarak Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Murat Karakurt ve Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu Müdürü Mehmet Latif Aktaş ile refakatlerinde 50 öğrenci, Vali Hüseyin Aksoy’a ziyarette bulundular.
Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanısıra, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Baytüz, Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Murat Karakurt, Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu Okul Müdürü Mehmet Latif Aktaş ve öğrenciler katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy ziyarette yaptığı konuşmalarında; “Gençlerimizin ülkemizi tanıması, farklı kültürel boyutlarla tanışması hepimizin arzu ettiği bir konu. Özellikle ülkemizin kuruluşunda, Cumhuriyetimizin oluşturulmasında, Kurtuluş Savaşında, Çanakkale’de, terörle mücadelede birçok noktada hep birlikte mücadele ettik. Bu ülkenin her bir noktasında her insanımızın emeği ve mücadelesi var. Bu anlamda bu ziyaretinizde ülkemizin birlik ve beraberliğine önemli katkılar sunmaktadır.” diyen Vali misafir öğrencilere ilimize hoş geldiniz dedi.


Vali  Hüseyin Aksoy, misafir öğrencilere tek tek söz vererek, duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını istedi. Ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler,Vali Aksoy' ilgi ve kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.
Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Murat Karakurt ve Okul Müdürü Mehmet Latif Aktaş Vali Aksoy'a  misafirperverlikleri ve samimi karşılamaları nedeniyle teşekkür ederek, ziyaretin öğrencilere büyük katkılar sağladığını belirttiler.
Misafir öğrencilere Kocaeli’de  geçirdikleri sürenin büyük katkı sağladığını görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Sayın Valimiz; “Ülkemizin 4 bir yanından insanlarımızın birbirini anlaması, tanıması, kültürel etkileşim büyük önem taşıyor.  Kocaeli’nin  önemli tarihsel değerleri ve doğal güzellikleri var. Yine aynı şekilde Ağrı ilimizin de önemli doğal güzellikleri bulunuyor.  Ülkemizin her tarafı önemli ve değerlidir. “ Biz Anadoluyuz” projesi kapsamı içerisinde Ağrı ili Kocaeli ile eşleşti ve ilk grup olarak sizler geldiniz. Sizlerden sonra yine arkadaşlarınız gelmeye devam edecekler. Onları da sizler gibi Kocaeli’de ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Ailelerinize ve arkadaşlarınıza selamlarımızı iletmenizi istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda bu proje gerçekleştiriliyor. Bu projede Kocaeli olarak yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu gezi sizin gelecekte tercihlerinizi, bakış açınızı olumlu yönde etkilesin” diyen Vali Aksoy,  konuşmalarının ardından misafirleri ile günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan “Biz Anadoluyuz”  projesi kapsamında öğrenciler,  Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen program çerçevesinde, 15 Ekim 2017 Pazar günü Bağçeşme Şehitliği ve Orhan Camii ziyaretinden sonra, Derince Harikalar Sahili, Seka Kağıt Müzesi, Bilim Merkezi, Seka Film Platosu, TCG Gayret Gemi Müzesi ve Hızır Reis Denizaltı Müzesi gezdirildi. 16 Ekim 2017 Pazartesi günü,  vapurla İzmit’ten Gölcük’e geçen grup, Osmangazi Köprüsü’nden geçerek Darıca’da Faruk Yalçın Hayvan Bahçesi ve Botanik Park’tan sonra Asım Kibar OSB’de bulunan Hyundai Fabrikası gezdirildi. 17 Ekim 2017’de saat 9:00’da Valilik ve Büyük Şehir Belediyesi ziyaretinden sonra grup, Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Ağrı’ya uğurlandılar.

Bu haber 509 defa okundu

DİĞER HABERLER

Bahçeli 'Af yasasını hazırlıyoruz'

Bahçeli 'Af yasasını hazırlıyoruz'

.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

.

CHP’den ortak mesaj

CHP’den ortak mesaj

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında 81 il örgütünde verilmesi istenilen ortak mesajı CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yaptığı basın açıklaması ile paylaştı.

Kocaeli'de kurultay için imza toplanmaya başlandı

Kocaeli'de kurultay için imza toplanmaya başlandı

.

İnce, sosyal medyada Tİ'ye alındı

İnce, sosyal medyada Tİ'ye alındı

.

Yıldız, Tren kazasında sorumlular adalet önünde hesap vermelidir

Yıldız, Tren kazasında sorumlular adalet önünde hesap vermelidir

Saadet Partisi Kocaeli il başkan yardımcısı Nihat Yıldız haftalık olağan basın açıklamasında bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ