19 Eylül 2019 Perşembe 12:40

YERLİ OTOMOBİL YALAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

YERLİ OTOMOBİL YALAN HİKAYESİNE DÖNDÜ
25 Mayıs 2019 Cumartesi 14:06

47 MİLYON EURO ÖDENEN PROTOTİP NEREDE

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Bakanlık başka, Bakan başka konuşuyor” dedi.

Tarhan, “9 Mayıs 2019 tarihli Yazılı Soru önergemize gelen cevapta “Elektrikli yerli otomobilin iletim ve dağıtım sistemlerine yönelik mevzuat ve fiziki çalışmalar devam etmektedir” diye cevap veriyorsunuz.

Daha sonra ekranlara çıkıp 2022’de araçlarımızı caddelerde göreceğiz diyorsunuz. Henüz alt yapısını kurmamışsınız nasıl otomobil yapacaksınız” dedi.

Tahsin Tarhan “Yerli Otomobil üretmenin yollarını, nasıl yapılması gerektiğini defalarca dile getirdik. Ne yazık ki işin başındaki kişiler bu durumu anlamak istemiyor. Her gelen bakan bir öncekinin hatalarını devam ettiriyor.

Sayın Varank, “2019 yılının sonunda prototip bir aracın ortaya çıkacağını” belirtti. Peki 47 Milyon Euro ödenerek alınan daha önceki prototip nerede? O prototip kullanılmayacak mı? Kullanılmayacaksa neden o kadar para ödendi? Burada bir kamu zararı yok mu? Varsa o dönemin Bakanının ve sorumlularının konuyla ilgili açıklama yapması gerekmez mi? Bi milletin hayalini oyuncağa çevirenler utansın” dedi.


YERLİ OTOMOBİL YALAN HİKAYESİNE DÖNDÜ
Tahsin Tarhan, “Türkiye gibi güçlü ve donanım sahibi bir ülkenin Yerli otomobil konusunda bu kadar yanlış yapması kabul edilebilir değildir.

Denetim mekanizmalarından biri olan Yazılı Soru Önergesine alt yapı çalışmalarımız devam ediyor henüz bitmedi diyeceksiniz;

Fabrikası nerede, kaç model, kaç segment üreteceksiniz, bir otomobili kaça mâl edeceksiniz, vatandaşa kaça satacaksınız sorularına üzerinde çalışıyoruz, henüz belirli değil diyeceksiniz

Ancak vatandaşın karşısına çıkıp 2022’de yerli otomobilimiz yollarda diyeceksiniz. Ayıptır” dedi.

SÜPÜRGE MARKASI ELEKTRİKLİ OTOMOBİL YAPTI BİZ HÂLÂ PROTOTİP ÜRETECEĞİZ

Tahsin Tarhan, İngiltere’nin meşhur süpürge markası Dyson, 18 ay önce başladığı elektrikli otomobil projesini tamamladı ve üretime geçme aşamasına geldi.

500 kişi ile patentini de aldıkları elektrikli otomobili üretip 2021 yılında satışa sunacaklar.

9 yıldır her seçim döneminde Yerli Otomobil için şu tarihte yollarda diyenler artık utanmalıdır.

Madem elektrikli otomobil yapamayacaklar bari elektrikli süpürge yapsınlar. Sanayi Bakanlığının imajını kurtarsınlar” dedi.
Bu haber 1997 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ