hyundai
15 Ekim 2019 Salı 23:20

YEŞİLOVA MAHALLESİNDEN HÜRRİYETE TAM DESTEK

Yeşilova mahallesinden Hürriyete tam destek
15 Mart 2019 Cuma 12:01


CHP izmit Meclis üyesi adayları önceki akşam yeşilovada mahalle sakinleriyle bir araya gelerek millet ittifakı adayı Av. Fatma Kaplan Hürriyete destek istedi. Toplantıya ilçe başkan yardımcısı Ali Sarı, Meclis üyesi adayları Mehmet Kut, Bülent Afacan, Pınar Atabay, Selin Hazer, Devrim Bal ve mahalle sakinleri katıldı.

“İzmit Sosyal Belediyecilikle tanışacak”
Kut, 1 Nisa’n sabahı 363 Bin insanımıza eşit ve adil bir hizmet sağlayacağız. Yaşayan, üreten, yaratıcı, güvenli İzmit için Önceliğimiz Kadınlar, çocuklar, Gençler olacak.
Kadın, çocuk, genç, engelli,dar gelirli, işçi, esnaf, kendini eşit yurttaş hissedecek.

“Çınar satış noktaları kuracağız”

Hazer ise “ Kreş ve yaşlı gündüz bakım evleri ile kadınlarımız iş hayatında daha aktif olabilecekler. Geleceğimiz için üreten kadınlarımıza destek sunacağız. Kadınlarımız ürettiği ürünü satın alma güvencesi vererek, bunları pazarda satışa sunacağız. Kadınlarımıza festivallerde stant önceliği verip ürünleri satması için yardımcı olacağız. Bu projelerimizi hayata geçireceğiz nasıl, İzmir, Eskişehir, Aydın belediyelerimiz yaptılarsa bizlerde İzmit’imizde yapacağız dedi.

“İzmit Çınar kreşlerle tanışacak”

Bal, Mahallelerimize, çocuklarımızın çevreci bireyler olarak yetişeceği, sanat ve sporun her dalıyla buluşacağı İzmit Çınar kreşlerini kuracağız. Anneler artık ücret ödemek zorunda kalmayacak bunları ücretsiz yapıp eğitime ve bilime destek vereceğiz. İz-der projemiz ile atanamayan genç öğretmenlerimiz ile öğrencileri buluşturup, ihtiyaç sahibi çoçuklarımıza eğitim desteği sunacağız. Üniversite öğrencilerinin ve akademisyenlerin barınma ihtiyaçlarını çözmek için İzmit Çınar yurt projesini kuracağız. Engelli çocuklar için Hipoterapi(atla tedavi) yüzme gibi özellikli merkezler ile oyun ve rehabilitasyon programlarını hayata geçireceğiz. Üniversite öğrencilerine öğrenci Çamaşırhanesi hizmeti sunacağız, tüm okullara temizlik personeli temizlik malzemesi ve ilk yardım dolabı desteği vereceğiz.

“İzmit’in suyu marka olacak”

Afacan, İzmite özel paşa suyu kaynağı için şişeleme tesisi kurularak markalaştırılacak ve İzmit ekonomisine kazandırılacaktır. İzmit pişmaniyesinden sonra yeniden bir marka daha yaratarak “paşa suyu” projesi ile İzmit ekonomisine yeni bir kazanç sağlanacaktır.
Tüm pazar yerleri halkımız Pazarcı esnafı ve kent esnafının istekleri doğrultusunda düzenlenecektir. Tüm altyapı çalışmaları belediye tarafından yapılacak, pazar çadırlarında tezgahlara kadar güvenli ve çağdaş pazarlar oluşturacağız. Bu pazarlarda köylünün üretimine doğrudan satmasının yolu da açılacak. Böylece üreticiden tüketiciye zincir oluşturmuş olacağız.

“Köylere hafta sonu alışveriş turları düzenleyeceğiz”

Atabay, Hafta sonları köylerde pazar alışveriş etkinlikleri düzenlenecek ve ulaşım hizmetleri belediyemiz tarafından organize edilecektir. Her köy için festivaller düzenlenecek festival organizasyonlarına İzmit belediyesi koordinasyonunda muhtar ve ihtiyar heyeti ile birlikte yapacağız. Bu sayede İzmit Kentlisi ile köylüsünü buluşturacağız. Uzak köyler öncelikli olmak üzere 7/24 saat ambulans hizmeti sunacağız. Üreten bir İzmit için gülümse İzmit hürriyet geliyor.
Bu haber 606 defa okundu

DİĞER HABERLER

Nihat Ergün, AK Parti'den istifa etti

Nihat Ergün, AK Parti'den istifa etti

.

Büyükşehir yandaş gazeteleri zengin mi ediyor?

Büyükşehir yandaş gazeteleri zengin mi ediyor?

CHP KBB Grup Başkanvekili Engin Taşdemir önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

6 ay önce Ak Parti'li başkandı

6 ay önce Ak Parti'li başkandı

İhraç oldu

CHP'de takvim belli oldu

CHP'de takvim belli oldu

CHP’nin kurultay takvimi belli oldu!

LÜTFÜ TÜRKKAN, ENGELLİ VATANDAŞIMIZA UMUT OLDU

LÜTFÜ TÜRKKAN, ENGELLİ VATANDAŞIMIZA UMUT OLDU

BAŞKAN ÖZER YILDIZ, AMELİYATIN YARIN OLACAĞINI AÇIKLADI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ