01 Haziran 2020 Pazartesi 02:23

YILDIRIM, 'BİZ OLMASAK SİZ OLAMAZSINIZ'

Yıldırım, 'Biz olmasak siz olamazsınız'
07 Mart 2019 Perşembe 11:00

.

DSP İzmit Belediye Başkan adayı Hülya Yıldırım 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeni ile bir mesaj yayınladı. Yıldırım mesajında;


'Dünya Kadınlar Günü'nün kökleri, işçi hakları hareketlerine dayanıyor ve 8 Mart Birleşmiş Milletler tarafından da Dünya Kadınlar Günü olarak kabul ediliyor.

Bugün neredeyse tüm dünyada ses getiren eylemlere sahne olan 8 Mart'ın tohumları 1908 yılında, New York'ta 15 bin çalışan kadının daha kısa mesai süreleri, daha yüksek maaş ve seçme hakkı talep etmesiyle atılmıştı.

Bir yıl sonra Amerika Sosyalist Partisi 8 Mart'ı Ulusal Kadınlar Günü ilan etmişti. Bu özel günü uluslararası hale getirme fikrini ortaya atan ilk kişi ise Clara Zetkin'di.

8 Mart yıllardır kadınların bizde insanız demelerinin günü aslında Benim için 8 Mart Biz eşitiz diye haykıran erkeklerin yanında aslında ezilen kadınların bizlerin günü.Her gün her kadın yığınla şiddete mağruz kalıyor çalıştıkları yerlerde tacizlere uğruyor bedenleri kullanılıyor ve yıllardır bir cinsel obje olarak gösteriliyor.


Evlilikler kuruyor toplumda dayatılan korkular yüzünden ayrılamıyor dayatılan kurallar yüzünden evleniyor bir çok kadın kendi ayaklarının sadece yürümek için olmadığını kimse öğretmiyor çoğu kadına susuyor susturuluyor yan roller verilip bastırılıyorlar. Çocukluğunda masallar anlatılıyor evlilik kutsal olduğuna bir prensin onu kurtaracağına inandırılıyor yine aynı masallarda kadınlar kötü karakter oluyor benim mesajım ise şu Benim güzel güçlü kız çocuklarıma annelerime kardeşlerime siz kurtarılmak zorunda değilsiniz. Evlilik yapma çocuk büyütme zorunda değilsiniz. Bunlar hep isterseniz olacak şeyler. Siz güzel kadınlarımız siz o kadar güçlüsünüz ki biz olmasak olmayacaklar bedeninde canlı taşıyabilecek güçtesiniz. siz biz insanız biz bir obje bir dedikodu malzemesi değiliz. Biz bireyiz toplum da önemli yeri olan bireyleriz biz çiçek değiliz biz insanız.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun. Kadınların bir insan olduğunu anlamanızı umduğumuz güzel aydınlık yarınlara

Bu haber 1023 defa okundu

DİĞER HABERLER

Korkmaz’dan Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyesine tepki

Korkmaz’dan Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyesine tepki

Hünkâr Çayırı mı, Beton çayırı mı?

Katıroğlu'nun iddiasına Türkkan'dan çok sert açıklama

Katıroğlu'nun iddiasına Türkkan'dan çok sert açıklama

'Gerçekler yüzüne vurulunca sıkıntıya düşmüş'

MHP Dilovası İlçe Başkanı Ayaz’dan çok sert kınama

MHP Dilovası İlçe Başkanı Ayaz’dan çok sert kınama

Kahpece şerefsizce yapılan hain saldırıyı nefretle kınıyorum

Havaalanımız var uçak inmez

Havaalanımız var uçak inmez

Tren istasyonumuz var tren durmaz…

MİLLETE 100 MİLYONLUK BAYRAM FATURASI

MİLLETE 100 MİLYONLUK BAYRAM FATURASI

EVDEN ÇIKMADIK AMA KÖPRÜLERİ KULLANDIK

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ