24 Mart 2019 Pazar 00:39
 
Öncekiler Sonrakiler

‘ALTIN KULAÇLAR’ KARAMÜRSEL’DE YARIŞTI

‘Altın kulaçlar’ Karamürsel’de yarıştı
13 Ağustos 2018 Pazartesi 12:26

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ödüllü Açık Su Yüzme Şampiyonası Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer Halk Plajı’nda gerçekleşti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın organize ettiği Açık Su Yüzme Şampiyonası, Mavi Bayraklı Karamürsel Altın Kemer Halk Plajı’nda gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da bu önemli günde sporcu gençleri yalnız bırakmadı. 6 kategoride düzenlenen şampiyonada derece yapan sporculara madalya ve nakdi ödül takdimi yapıldı.


44 kulüp, 350 sporcu

Büyükşehir Belediyesi’nin, gerçekleştirdiği ödüllü Açık Su Yüzme Şampiyonası Karamürsel Altınkemer Halk Plajı’nda gerçekleştirdildi. Yüzme yarışına Kocaeli’nin yanı sıra 21 ilden 44 kulüp ve 350 yüzme lisanslı sporcu katıldı.


6 kategoride düzenlendi

Şampiyona 6 kategoride düzenlendi. Tüm kategorilerdeki bay-bayan gruplarında birinci olanlara 750 TL, ikinci olanlara 500 TL, üçüncü olanlara ise 250 TL ödül desteği ve madalya verildi. Ayrıca yarışlara katılan tüm sporculara Büyükşehir Belediyesi tarafından tişört, bone ve anı madalyası hediye edildi.


Sporcuları yalnız bırakmadılar

Yarışlarda, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım vatandaşlarla birlikte kulaç attı. Şampiyonaya Başkan İbrahim Karaosmanoğlu yanı sıra Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, sporcuların aileleri ve vatandaşlar katılım gösterdi.


Siz en iyisine layıksınız

Açık Su Yüzme Yarışı öncesinde, Sporcu gençlere seslenen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Yaptığımız çalışmalar neticesinde hamdolsun ki İzmit Körfezi Türkiye’nin en temiz, en güzel denizlerinden biri haline geldi.  Hep beraber gönül rahatlığı ile yüzebiliyoruz. Mavi bayraklı plajlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Bu güzelliklerden büyük mutluluk duyuyoruz. Siz her şeyin en iyisine layıksınız. Hepinize başarılar diliyorum, Allah yolunuzu açık etsin” dedi.


Startı başkan verdi

Başkan Karaosmanoğlu konuşmasının ardından şampiyonanın başlangıç startını verdi. Startı veren Başkan Karaosmanoğlu daha sonra sporcularla birlikte kulaç attı. Yarışlara, 11 ila 19 yaş arasında genç yüzücüler katıldı.


Madalyalar başkanın elinden

Tüm kategorilerde yarışların bitmesinin ardından madalya törenine geçildi. Dereceye giren yüzücüler,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve protokol üyelerinin elinden madalyalarını aldı.


 Yarışlarda dereceye giren sporcular ise şöyle:
 
3000 metre bay 13 yaş
Tuğrul Uysal
Demir Balkır
Sercan Semih Karakuş
 
14-15 yaş
Batuhan Ecrin Pınar
Batuhan Filiz
Emre Aygün
 
16-17 yaş
Çağatay Alper Üstünal
Eray Atmaca
Erkan Akdoğan
 
18-19 yaş
Amir Berberoğlu
Deniz Emre Gürleyen
Furkan Hüseyin Yüksel
 
3000 metre bayan 13 yaş
Ece Yıldırım
Azra İlayda İkram
Azra Begüm Umut
 
14-15 yaş
Sudenas Çakmak
İlayda Keloğlu
Berfin Karabey
 
16-17 yaş
Ada Sude Korkmaz
Ceren Kaygusuz
Edanur Ercan
 
18-19 yaş
Duygu Özdemir
Sude Şahin
Ilgaz Albayrak
 
2000 metre bay 12 yaş
Kayra Çetinkaya
Alp Eren Bakkurt
Mahmut Ogeday Urgan
 
2000 metre bayan 12 yaş
Beril Ceren Öztürk
Nazlı Buse Kaymak
Ahsen Yenice
 
1000 metre bay 11 yaş
Ege Ahmet Önder
Göksu Kadem Erdağlı
Atakan Ege Okuşlu
 
1000 metre bayan 11 yaş
Ekin Yalçın
Aydan Demiröz
Mürya Karayel

Bu haber 1074 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ