20 Ekim 2018 Cumartesi 14:46
 
  • 5,644 TL

  • 6,498 TL

  • 222,20 TL

  • 96.455

Öncekiler Sonrakiler

’AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZ SİZİNLE ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR'

’Amatör spor kulüplerimiz sizinle altın çağını yaşıyor'
21 Kasım 2017 Salı 17:41

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) yönetimini konuk etti. Gençlik projeleri başta olmak üzere ülke gündemi ele alındı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın ve yönetimini makamında ağırladı. Amatör spora verdiği her türlü destek için teşekkür eden KASKF Başkanı Murat Aydın, “Kentimizdeki amatör spor kulüpleri altın çağını sizlerle yaşıyor. Verdiğiniz tüm destekler için bir kez daha size ve ekibinize çok teşekkür ediyoruz” dedi. Başkan Karaosmanoğlu da, “Kulüpler ve yerel yönetimler olarak fedakârlık yapmak zorundayız. Gençliğimiz için tüm faydalı işlerde taşın altına elimizi sokuyor, bundan sonra da gerekeni yapmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.


 

“SPORUN FARKLI BRANŞLARINDA YENİ ATILIMLAR YAPMALIYIZ”

Kocaeli’deki amatör sporun futbol ana başlığı altında toplandığını da ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sporun farklı branşlarında yeni atılımlar yapmalıyız. Bunu çok önemsiyorum. Kentimizdeki her çocuğumuza ve gencimize ulaşmada daha etkin çalışmalar yürütülmelidir. Sokağa bırakılmayan çocuklarımızın sporla birlikte zamanlarını dolu dolu geçirmesine yeni imkânlar tanımalıyız. İşte bunu da yerel yönetimler olarak bizler, sizlerle birlikte yapacağız” diye konuştu.

 

“EMEKLİ ÖĞRETMENLERİMİZİ KULÜPLERİMİZE ÇEKMELİYİZ”

Toplum ve gençlik için faydalı işlerde bir araya gelmeliyiz vurgusu yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılığın her türlüsünden korumalıyız. Eğitim başta olmak üzere sanat, bilim, kültür ve sporla onları iyi bir insan olarak yetiştirirsek bizlerin en güzel sermayesi bu olacaktır. Bununla birlikte kulüpler birer eğitim yuvası olmalıdır. Şunu belirtmeliyim ki gençlere ilgi gösterecek, onlara değer katacak emekli öğretmenlerimizi kulüplerimizin içine çekmeliyiz” ifadelerini sarf etti.

 

“HEP BİRLİKTE SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJELER ÜRETMELİYİZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi’nin de yer aldığı görüşmede, spor kulüplerinin idarecileri ve görevli antrenörlerin iyi insan yetiştirmede dertli olmasını isteyen Karaosmanoğlu, “Bu dert gençlerimizin daha kaliteli yetişmesine katkı sağlaması olmalıdır. Kulüplerimizdeki asıl amaç şampiyonluk değil, gençlerimizi kucaklamak ve karakterli bir nesil yetiştirmek olmalıdır. Şunu da özellikle ifade etmeliyim ki yüzme kulüplerimizin sayısını artırmalıyız. Yüzme bilmeyen gencimizin kalmasını istemiyoruz. Hep birlikte sürdürülebilir projeler üretmeliyiz. Büyükşehir olarak bu tür projelere destek vermeyi sürdüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 


Bu haber 1076 defa okundu

DİĞER HABERLER

Enes Bulut tarihe geçti

 Enes Bulut tarihe geçti

.

Avrupa’daki gururumuz Tuğçe

Avrupa’daki gururumuz Tuğçe

.

Kocaelispor'a yardım kampanyasında son rakam açıklandı

Kocaelispor'a yardım kampanyasında son rakam açıklandı

Kocaelispor için başlatılan 'Efsane geri dönüyor' yardım kampanyasında toplanan son rakam açıklandı.

Eze eze...

Eze eze...

3-0

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET