18 Eylül 2018 Salı 17:38
 
  • 6,400 TL

  • 7,498 TL

  • 247,25 TL

  • 94.857

Öncekiler Sonrakiler

'BİZ BU İHALEYE GİRECEĞİZ FAKAT…'

'Biz bu ihaleye gireceğiz fakat…'
12 Temmuz 2018 Perşembe 14:00

.

HABER: Burcu Nazlı

Mülkiyeti İzmit Belediyesi’ne ait olan Şehitler Parkı Çay Bahçesi’nin mayıs ayında yapılan ihalesini kazanan Hodri Meydan Taraftarlar Derneği’nin, rekabet ortamı oluşmadığı için iptal edilmesi kent gündeminde oldukça ses getirmiş ve kendini bir anda konunun içinde bulan Kocaeli Vanlılar Derneği’nin de bu olayla ilgili bağlantısı olduğu iddia edilmişti.


İhalenin iptali üzerine 18 Temmuz Çarşamba günü ikinci kez ihaleye çıkacak olan Şehitler Parkı Çay Bahçesi’ne talip olduğunu duyuran Vanlılar Derneği Başkanı Adil Yağuzdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz dernek olarak bu ihaleye katılım sağlayacağız. Fakat bu ihalenin kardeş ortamında, sükûnet ortamında geçmesi kaydıyla belirtilen tarihte ihale masasındaki yerimizi alacağız. İhalede farklı bir ortamla karşılaşırsak, sesler yükselirse girmeyi düşünmeyeceğiz” dedi.“Son kararımız yarın belli olacak”

İhale ile ilgili son kararlarını yarın Kocaeli Vanlılar Derneği Yönetim Kurulu ile birlikte vereceklerini söyleyen Başkan Yağuzhan, “Girmeye niyet ettiğimiz bu ihale kararımızı net bir şekilde yönetimimizle konuşacağım. İnşallah yarın yönetimimle birlikte alacağımız son kararla birlikte hareket edeceğiz. Zaten Kocaeli Vanlılar Derneği ve Hodri Meydan Taraftarlar Derneği olarak bu ihaleye gireceğiz. Belediyenin açık ihalesi olduğundan dolayı isteyen herkes de bu ihaleye girebilir ” ifadelerini kullandı.“Hodri Meydan ‘girmeyeceğiz’ dedi”
Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Başkanı Enver Güler ile ihale konusunda aldıkları ortak karardan bahseden Vanlılar Derneği Başkanı Adil Yağuzdoğan, “Ben dernek başkanı olarak Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Başkanı Enver Güler ile daha önceden bu konuyu konuştum. Aldığımız ortak karar doğrultusunda iki dernek olarak bu ihaleye girmeyeceğimiz konusunda anlaşmıştık. Daha sonradan aldığımız duyumlarla bu kararın değiştiğini ve onların bu ihaleye katılım sağlayacağını duyduktan sonra biz de kararımızı değiştirdik. Madem karar değiştiyse biz de bu ihaleye katılacağımızı duyurduk. Bu ihaleyi kim kazanırsa Allah yolunu açık etsin” diyerek, Hodri Meydan Taraftarlar Derneği ile aralarında hiçbir husumetin olmadığını da belirtti.


Bu haber 3522 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kadir Öğe affedildi

Kadir Öğe affedildi

.

Kardeşlik aşkı

Kardeşlik aşkı

.

PETKİMPARK, başarılı sezon geçirdi

PETKİMPARK, başarılı sezon geçirdi

Körfez'in önemli sosyal tesisleri içinde barındıran Yarımca Petkimpark, yaz sezonunu kapattı.

Dünya Gençler Satranç Şampiyonası heyecanı Gebze’de devam ediyor

Dünya Gençler Satranç Şampiyonası heyecanı Gebze’de devam ediyor

Dünya Satranç Federasyonu'nun (FIDE) organizasyonuyla 2018 Dünya Gençler Satranç Şampiyonası Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 65 ülkeden 267 sporcunun katılımıyla devam ediyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET