17 Temmuz 2018 Salı 02:57
 
  • 4,849 TL

  • 5,681 TL

  • 193,24 TL

  • 89.744

Öncekiler Sonrakiler

'BİZ BU İHALEYE GİRECEĞİZ FAKAT…'

'Biz bu ihaleye gireceğiz fakat…'
12 Temmuz 2018 Perşembe 14:00

.

HABER: Burcu Nazlı

Mülkiyeti İzmit Belediyesi’ne ait olan Şehitler Parkı Çay Bahçesi’nin mayıs ayında yapılan ihalesini kazanan Hodri Meydan Taraftarlar Derneği’nin, rekabet ortamı oluşmadığı için iptal edilmesi kent gündeminde oldukça ses getirmiş ve kendini bir anda konunun içinde bulan Kocaeli Vanlılar Derneği’nin de bu olayla ilgili bağlantısı olduğu iddia edilmişti.


İhalenin iptali üzerine 18 Temmuz Çarşamba günü ikinci kez ihaleye çıkacak olan Şehitler Parkı Çay Bahçesi’ne talip olduğunu duyuran Vanlılar Derneği Başkanı Adil Yağuzdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz dernek olarak bu ihaleye katılım sağlayacağız. Fakat bu ihalenin kardeş ortamında, sükûnet ortamında geçmesi kaydıyla belirtilen tarihte ihale masasındaki yerimizi alacağız. İhalede farklı bir ortamla karşılaşırsak, sesler yükselirse girmeyi düşünmeyeceğiz” dedi.“Son kararımız yarın belli olacak”

İhale ile ilgili son kararlarını yarın Kocaeli Vanlılar Derneği Yönetim Kurulu ile birlikte vereceklerini söyleyen Başkan Yağuzhan, “Girmeye niyet ettiğimiz bu ihale kararımızı net bir şekilde yönetimimizle konuşacağım. İnşallah yarın yönetimimle birlikte alacağımız son kararla birlikte hareket edeceğiz. Zaten Kocaeli Vanlılar Derneği ve Hodri Meydan Taraftarlar Derneği olarak bu ihaleye gireceğiz. Belediyenin açık ihalesi olduğundan dolayı isteyen herkes de bu ihaleye girebilir ” ifadelerini kullandı.“Hodri Meydan ‘girmeyeceğiz’ dedi”
Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Başkanı Enver Güler ile ihale konusunda aldıkları ortak karardan bahseden Vanlılar Derneği Başkanı Adil Yağuzdoğan, “Ben dernek başkanı olarak Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Başkanı Enver Güler ile daha önceden bu konuyu konuştum. Aldığımız ortak karar doğrultusunda iki dernek olarak bu ihaleye girmeyeceğimiz konusunda anlaşmıştık. Daha sonradan aldığımız duyumlarla bu kararın değiştiğini ve onların bu ihaleye katılım sağlayacağını duyduktan sonra biz de kararımızı değiştirdik. Madem karar değiştiyse biz de bu ihaleye katılacağımızı duyurduk. Bu ihaleyi kim kazanırsa Allah yolunu açık etsin” diyerek, Hodri Meydan Taraftarlar Derneği ile aralarında hiçbir husumetin olmadığını da belirtti.


Bu haber 2946 defa okundu

DİĞER HABERLER

Abilerin abisi yazıları ile sesiniz olacak

Abilerin abisi yazıları ile sesiniz olacak

.

Pedallar Demokrasi şehitleri için çevrildi

Pedallar Demokrasi şehitleri için çevrildi

İzmit’te yaklaşık 9 yılı aşkın zamandır yapılan bisiklet turunda pedallar bu sefer 15 Temmuz demokrasi şehitleri adına çevrildi.

Mert Köprücü ile yola devam

Mert Köprücü ile yola devam

.

'Hodri Meydan' ihalede

'Hodri Meydan' ihalede

.

Çocuklar spor tesislerini tanıdı

Çocuklar spor tesislerini tanıdı

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nde yaşayan çocuk ve gençlerin spor yaparak, sağlıklı ve zinde kalması için kentin birçok yerinde spor tesisleri inşa ediyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ