22 Ocak 2019 Salı 04:20
 
  • 5,325 TL

  • 6,058 TL

  • 220,16 TL

  • 97.955

Öncekiler Sonrakiler

52 YILIN BAŞARI HİKAYESİ BU BULUŞMADA

52 yılın başarı hikayesi bu buluşmada
25 Nisan 2018 Çarşamba 09:00

.

Kocaelispor’un 52’nci kuruluş yıldönümünde Yunus Emre Kültür Merkezi’nde taraftarlarla buluşan Kocaelispor Kulübü Yönetimi, hem 2017-2018 sezonunu değerlendirdi, hem de katılım gösteren taraftarların görüşlerini ve eleştirilerini aldı.

Kocaelispor’un 1 milyon 940 bin TL borcu ödendi
Programa Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda taraftar katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan Başkan Bahri Yavuz, sine-vizyon gösterimi ile katılım sağlayan taraftarlara geçmişten bugüne kulübün borçlarını kuruşu kuruşuna açıkladı.
Kulübün toplam borcunun ise 12 milyon 200 bin TL olduğunu ifade eden Başkan Yavuz,  2017-2018 sezonunda toplam 1 milyon 940 bin 826 liralık borcun ödendiğini söyleyerek,  Türk futbolunun içerisinde bulunduğu mali tabloyu da katılımcılarla paylaştı.

“Biz 10 yıl çektiğimiz çileyi biliyoruz”
Programda konuşan Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, “Biz 4 yıl önce göreve geldik.  Çok az değişiklik oldu yönetim kurulumuzda.  Aynı kadro şehrin en değerli markasını en zor gününde teslim aldı. Bizim de çok derdimiz var. Biz 10 yıl çektiğimiz çileyi biliyoruz. Bunu herkes çekti. Bizim ne işimiz var icra memurlarıyla. Biz bunlarla anılacak bir kulüp müyüz? Biz bu kulübü hayal ettiğimiz yere taşımak istiyoruz. 2002’den 2013’e kadar bu kulüp her yıl borçlanmış. Borçlanmanın bir karşılığı var mı peki? Biz niye 2013’te amatöre düştük. Otobüsümüz 30 yaşındaydı. Tesisimize giremiyorduk. Kimse bize bir şey bahşetmedi. Biz mücadeleyle geldik bugünlere. O yüzden bırakıp gidemeyiz. Bu şehirde yeri geldi taraftarımız kombinesi varken bilet aldı. 2014-2018 arasında bizim dönemimizde bu kulübü bir lira borçlandırmadık. 2017-2018 sezonunda 839 Bin 338 lira vergi, 1 milyon 101 bin 487 lira SGK borcu ile birlikte toplam 1 milyon 940 bin 826 liralık borcu ödedik” diyerek Kocaelispor’un önümüzdeki yıllardaki yol haritasını çizdi.

“Yargılarken dikkatli olmak lazım”
Geçmiş dönemde Kocaelispor’u satın almak isteyen kişi tarafından sahte paralarla çekilen ve o dönemde basında ses getiren fotoğraflı haberin sine-vizyonda yayınlanmasından sonra eski Başkan Muammer Çelik, görüş bildirmek istediğini belirterek kürsüye çıktı.
Çelik konuşmasında, “Ben bugüne kadar Kocaelispor taraftarı olarak hizmet verdim. 2000-2008 senesi sonumuz oldu dedi başkan bu yanlış. Süper Ligin geliri belli. Bu sezonda bir hiçbir şey yaşamadık. 450 bin TL borcumuz vardı. Ve o parayı ödedik. Sahte para olayı beni çok yaraladı. Çaresizlik insanları her yere getirir. Ben bu takım 2007’de şampiyon olurken prim dağıttım. Ben gerekli mücadeleyi verdim. Bütün bunlara rağmen 2008-2009 sezonuna borçsuz başladık. O sezon başında da ben istifa ettim. Sonra bir gün Hodri Meydan’dan arkadaşlar evime geldi. 160 bin TL Lazım dediler. Ben o zaman şirketten o parayı alıp kulübe gittim ve personele dağıttım. Sonra bir hata daha yaptım başkan oldum. Cebimde kalan son parayı takıma dağıtacaktım. Fakat para bitti. İçimizdeki hain insanlar takımı işlemeye başladı. Yunus Pehlivan Belediye başkanıydı. Yunus Pehlivan’a, ‘Ben şirketimi batırdım. Tefeciler hala beni tehdit ediyor’ diye. Başkan beni dinlemedi. Ben evlerimi verdim bu takıma evlerimi. Bu takım için ben canımı verdim. Ben 64 yaşındayım. Evimde ben sahte parayla kulübü satın almaya çalışan şahısları ağırladım. Bugün bile Kocaelispor’un tarihine bakın. Bu zamana kadar 3 milyon TL verdim. Bir evim kalmadı. Tehdit edenler var. İnsanları yargılarken dikkatli olmak lazım. Muammer Çelik Kocaelisporludur ve ölene kadar Kocaelisporlu kalacaktır” şeklinde konuştu.

“Hodri Meydan”

Görüşlerini aktarmak üzere kürsüye çıkan Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Başkanı Enver Güler, “Bizim takımımız, bu şehrin takımı varsa biz varız. Benim kardeşlerimi bu zorlu süreçte hiçbir zaman yalnız bırakmayan Bahri başkanıma herkesin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum. Doğru işler yapıldığı sürece biz taraftarlar olarak her zaman var olacağız. Ama olmayanların da karşısında olacağız. Hodri Meydan” dedi.Bu haber 1597 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ