18 Temmuz 2019 Perşembe 00:39
 
Öncekiler Sonrakiler

AÇIK SU YÜZME ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Açık Su Yüzme Şampiyonası başlıyor
03 Ağustos 2018 Cuma 11:55

Bu yılki Açık Su Yüzme Şampiyonası, Kocaeli’nin Mavi Bayraklı Karamürsel Altın Kemer Plajı’nda gerçekleştirilecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Açık Su Yüzme Şampiyonası düzenliyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Yüzme Federasyonu  ve Karamürsel Belediyesi işbirliğinde 12 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek olan Açık Su Yüzme Şampiyonası, Kocaeli’nin Mavi Bayraklı Karamürsel Altın Kemer Halk Plajı’nda gerçekleştirilecek.
 
Erken saatlerde başlayacak
Şampiyona12 Ağustos Pazar günü Karamürsel Altın Kemer Halk Plajı’nda yapılacak. Şampiyona saat 08.00’da başlayacak.
12 kategoride gerçekleştirilecek. Şampiyona 12 kategoride düzenlenecek. Yarışlara 6’şar kategoride 11 yaş, 12 yaş,13 yaş 14-15 yaş, 16- 17 yaş, 18-19 yaş kız ve erkek yüzücüler katılacak.

Ödül ve madalya takdim edilecek

Tüm kategorilerdeki kız-erkek gruplarında birinci olanlara 750 TL, ikinci olanlara 500 TL, üçüncü olanlara ise 250 TL ödül desteği ve madalya takdim edilecek. Ayrıca yarışlara katılan tüm sporculara Büyükşehir Belediyesi tarafından anı madalyası, şapka, tişört ve bone gibi çeşitli hediyeler verilecek.


Başvurular başladı
Öte yandan şampiyona için başvuru süresi devam ediyor. Başvurular, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin www.kocaeli.bel.tr ve www.sporkentikocaeli.com ve ya www.karamursel.bel.tr internet sitesi üzerinden yapılacak. Buradan istenilen belgeleri dolduracak olan sporcular, söz konusu belgeleri yarış günü ve yarış saatinden önce ilgililere teslim edecek. Şampiyonaya son başvuru 10 Ağustos 23.59’a kadar yapılabilecek.
 
Yarışma kuralları ise şu şeklide:
 
Yarışmalarda Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Müsabaka Talimatları uygulanacaktır.

17 Yaş ve altı yarışma kategorisine 2017–2018 vizeli yüzme lisansı olmayanlar katılamaz. 
18 – 19 yaş yüzücüler 2017–2018 vizeli yüzme lisansı ile veya “Doktor Raporu” ile yarışmaya katılabilirler. 

Yarışmaya katılacak olanlar, kayıt masasına lisanslarını veya doktor raporlarını teslim etmek zorundadırlar. Teslim etmeyenler yarışa katılamazlar.
12 Ağustos 2018 (yarışma günü) 17 yaş ve altı katılımcılar için EK1 belgesinin, 18 yaş ve üstü katılımcılar için EK2 belgesinin hakem sekretaryasına teslim edilmesi gerekmektedir. Teslim etmeyenler yarışa katılamazlar.

 Açık Su Yüzme Yarışları, 11 Yaş Grubu Yüzücüler için 1000 mt. (1 Tur), 12 yaş grubu yüzücüler için 2000 mt.  (2 tur), 13 yaş grubu üstü yüzücüler için 3000 mt. (3 tur) mesafede yüzülecektir.

Start, 1000 mt. 2000 mt. ve 3000 mt. Kategorileri için ayrı ayrı verilecektir.

Değerlendirme; Yaş Kategorilerine Göre Kız – Erkek olarak ayrı ayrı yapılacaktır. Bu şartları yerine getiremeyen ve kurallara uymayanlar yarışlara katılamazlar.

Yarışma sonuçlarına itirazlar, yarışmanın bitimini takiben ilk 30 dakika içerisinde yarışma Başhakemine yazılı olarak ve itiraz bedeli 350.TL ile birlikte yapılmalıdır.

Diğer yüzücülere kasti olarak centilmenlik dışı ve engelleyici nitelikte harekette bulunan yüzücüler diskalifiye edilecek ve yarış dışı bırakılacaktır.

Hakemler tarafından fizyolojik ve psikolojik nedenlerden dolayı yarışmaya devam etmesi sakıncalı görülen yüzücüler Yarış Dışı bırakılarak sudan teknelere alınacaklardır.

Hakemler tekneler ile yüzücülere eşlik edecek ve belirlenen parkur ile ilgili herhangi bir olumsuzluk olması durumunda yüzücüleri uyaracaklardır. Hakem uyarısı ve kurallara uymayanlar yarıştan diskalifiye edileceklerdir.
Yüzücülerin, numaralandırma işlemine gelirken vücutlarına koruyucu krem v.b. sürmemeleri gerekmektedir.

Yüzücüler yarış esnasında saat, takı v.b. materyal takamazlar.

Yarışmalara katılan sporculara t-shirt ve bone verilecektir. 


Yarışmalara katılan sporculara, yarışma sonrasında öğlen yemeği ikram edilecektir.


Bu haber 1137 defa okundu

DİĞER HABERLER

Merih Demiral, Ronaldo'yla tanıştı

Merih Demiral, Ronaldo'yla tanıştı

İlker Uzel,Kocaelispor'a veda etti

İlker Uzel,Kocaelispor'a veda etti

Özel sporcu Firuze’nin hedefi olimpiyatlar

Özel sporcu Firuze’nin hedefi olimpiyatlar

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nün bir yıldız gibi parlayan özel sporcusu Firuze Şevval Devrim, Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda madalya hedefliyor.

Hayal satmıyoruz. Aday değiliz

Hayal satmıyoruz. Aday değiliz

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ