01 Haziran 2020 Pazartesi 07:21

BAHRİ YAVUZ 'YORULDUK'

Bahri Yavuz 'Yorulduk'
22 Mayıs 2019 Çarşamba 03:00

Beni yanına çekemeyen düşman belledi

Hayal kırıklığı ile sona eren Çorumspor karşılaşmasının ardından ilk kez Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz bazı taraftarlar tarafından istifaya davet edilmişti.Kocaelispor yönetimi, Imperıal Otel'de düzenledikleri iftarda basın mensuplarıyla bir araya gelerek, kulübün son durumu ve kongre süreci ile ilgili bilgilendirme yaptı.Yavuz, ortada bir başarısızlık varsa bunun tek nedeni benim dedi.Yavuz açıklamasında şu görüşlere yer verdi;


Biz köklü bir camiayız. Bizim farkımız olamaz mıydı, biz bu ülkede ilk olacağız diyemez miydik. Bu benim içinde kanayan yara..

Bugun Kocaelispor'u konuşarak bir yere varamayız. Ülke olarak bulunduğumuz durumdan memnunsak futbolda da mutlu olmak çok normal. Kimse şapkadan tavşan çıkaracağını sanmasın.


Biz hiç kimseyi kandırmayacağız. Önce vergi borcumuzu ödedik. Yarın sabah ne yaşacagını bilmeden kimse bu riski alamazdı. Ödedik bitti. Herkes gücü varlığı konuşmak istiyor. Bu kulübün geleceğini yok etmemek için o borcu ödedim. Emeği olanları da suçlamıyorum. Allah razı olsun herkesten. Ben de taraftarım. Değil 100 değil 10 bin taraftarda söylese hayır arkadaş biz doğru olanı yapıyoruz. Bize kadar Kocaelispor yönetimine gelecek yüzlerce insan var. Ben oorta ölçekli bir esnafım. Kocaelispor yönetimi bizim yönetimimize kaldıysa o zaman bu şehir batmış demektır. Biz borçsuz bir gelecek vermek istedik. Federasyondan destek alamıyoruz. Çünkü herşeyimiz hacizli. Bu sezon sadece 160 bin TL deplasman yardımı alabildik. Hukuken bu para haczedilemiyor çünkü. Onun dışında başka birşey almadık. Biz herşeyimizi usulune gore yaptık. Beni suçlayabilir, kızabilirsiniz.
KEV tesislerinin satışını sonlandırdık. Kocaelıspor 3 sene bunun mücadelesini verdi. Bu kurtuluş mücadelemizin başlangıcıydı. Populer kültüre teslim olmadan mücadele verdık. Spor türkiyede yeterı kadar saygı görmüyor.  Ülkede futbol 4 spor klübü üzerine kurulmuş. Biz böyle bakmıyoruz. Bşsarı kıstaslarını bu kadar basite indirgemeye kimsenin hakkı yok. Bunu tartışmak lazım. Ülke genelinde  biz dünya futbolunda hiçiz.Mütevazilik yapmayacağız. Bu kadar yolu katetmemiz bizim başarımızdır. Beraber yola çıktığımız arkadaşlarımızla kombine alan taraftarımızla, basın camiamızla eşimizle herkesle elele vererek yaptık. Büyük organizasyonlar başardık. Ama biz olumsuzlukları ne zaman konuşmayı bırakacağız. Başarılarımız olumsuzluklar kadar çok konuşulmadı. Ben sahada terinin son daamlasına kadar mücadele eden futbolcularımızı parçalatmam beni parçalasınlar.Kötü oynadığımızı kabul ediyoruz. Ama linç etmek mi lazım futbolcularımızı. Biz bu kulübü zorla almadık talip olduk. Biz Hamza'yı, Başak'ı, Sinan'ı parçalarsak, yerine gelecek olan futbolcularımız ayıplamaz mı? Hayatımızı bu kadar kolay harcayamayız.
Biz insanın geçmişi karakteri 90 dakikada değişmez. Bir insan bu kadar çabuk harcanmaz. Sancaktepe Hamza'yı 40 gün aradı. O çocuk görüşmeye  dahi gitmedi. Sancaktepe başkanı beni aradı, bırak gelsin dedi. Hamza, ben bırakıp gitmem dedi. Biz ne yapıyoruz. Çocuğu  paramparça ettık

Çorum maçında önce keyif aldık. Biz bunların içinden geçeriz dedik. Biz Çorum maçından döndükten sonra biz finale çıkmadık. Final maçı havası değildi ama ilk yarı iyiydi. İkinci yarı kötüydü. Özeti biz o maçı ikinci yarı itibariyle haketmedik. Taraftarımız da kendine düşen payı alması lazım. Açıklama neden yapılmadı dendi.Daha önce kaybettiğimiz finallerin ardından nasıl çıkıp açıklama yaptıysam gene açıklama yapacaktım. Ancak ailemle aşağıya indiğimizde onları yeniden yukarıya göndermek zorunda kaldım. Daha sonra indiğimde ise açıklama yapacak basın mensubu kalmamıştı.  Bütün olumsuzlukların tek sebebi benim. Başarılar hepimizin..


Ben kendimi de orgeneral dedirtmedim.Şimdi çakma orgeneral diyorlar.
Bu kulüp başarılı olacak. Biz model oluşturduk. Beğenilir beğenilmez. Ama bu kulüp çok iyi yerlere geldi

Bizim kulübüzde 3 kişi çalışıyor. Forma satıyor, tişört satıyor, bilet satıyor.Çok mu zordu ofis tutmak.. istesek yapamaz mıydık.Kocaelispor yönetimi ofise kira vermek yerine yönetim kurulu arkadaşlarımızın iş yerlerinde toplantı yapıyoruz.


Biz hiç bir zaman Transferi açmadan yolumuza devam edeceğiz demedik. Altyapımızın mutlaka sorun var. Çok eleştiri olmaya başladı. Neden 4 sene önce duymuyordunuz.  Bizler önce iyi insan yetiştirmeye çalışıyoruz sadece futbolcu yetiştirmiyoruz. Rol model olmaya çalışıyoruz. Bizi acımasızca eleştiriyorsunuz. Torpil var diye... Aynı yaş grubundan aynı mevki için 2 oyuncu tutmak durumundayız. Elbette tercihlerde hatalar olabilir. Geçmişte de oldu. Gelecekte de olacak. Mesela İbrahim Üzülmez. Kocaelispor yöneticileri ve antrenörleri istememiş onu. Gelecek görmemişler. Sonuç ortada. Hata yapmışlar ki bizde hata yaparız.  Alt yapıdan zorunluluk nedeni ile yol ayrımına geldiğimiz çocuğumuzun ailesi biize düşman oluyor.


Ak Parti’de, CHP’de benden hoşlanmayan bir kesim oluştu. Ben her zaman siyaset olmayacak dedim. Davet edildim kabul edildim. Belki bunlardan kaynaklı. Hayata bu yönde bakmalarını normal karşılıyorum. Bizim istediğimiz duygu a, b, c parti olarak adım atma şansımız yok ama bizim duygularımıza ortak olmak zorundalar. Bana biri ‘hırsız’ diyecekse, ‘bir partiye fazla bir adım yakın durdu’ desin ben hırsızlığı kabul edeceğim. Ben Tahir beyin samimiyetine hep inandım bunu ispatlamak zorunda da değil. Bahri Yavuz’a değil Kocaelispor’a destek olmak istediğine inanıyorum. Ben Tahir beyin samimiyetine de de Fatma hanımın Kocaelispor’u kucaklamasından da mutluyum.


KOCAELSİPOR, KÖRFEZ'E TAŞINIYOR


Biz yönetmek zorundayız. İdare etmek zorunda değiliz. Beklentimiz şu bu kulübün ihtiyaçları ve lojistik ihtiyaçları var. Şener Söğüt’ten Burunga tesislerini istedik. Perşembe günü randevumuz var. 50 dönümlük vakfa değil 150 dönümlük tesise ihtiyacı var. PTT Lige kadar ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu sayede bir yerde yemek yiyip bir yerde duş almaktan kurtuluruz.Başkan kaçmadı. Ben herkesten daha dik durmak zorundayım.  Yapabildiklerimiz bu kadar. Hakkınızı helal edin. Yine de aynı şeyi söylüyorum. Bütün sorumluluk benim. Herkesin verdiği emeği çöpe atmaya kimsenin hakkı ve hakkım yoktur.  Bu kulübe talip insanlar var. Biz buraya kadar yaptık. Bundan sonrasını beni, şehri, taraftarı ikna ederek yapmalarını istiyorum. Kongremiz var. Aday olsunlar. Önce bu şehri ve taraftarı sonrada bizi ikna etsinler. Biz yorulduk. Olay para değil, madden ve manen yorulduk. Mükemmel 5 sene geçirdik kendi adımıza.. Enver’in açıklamasına saygı duyuyorum ama bir not eklemesini istiyorum.Kulübün başını belaya sokmayacak bir yönetim gelmesini isterse daha iyi olur.14 Haziran’a kadar sıyası organizasyonuyla, taraftar derneğiyle, işadamıyla, şehir, taraftar, genel kurul istiyorsa bazım yapmamızı ve 20 milyonluk bütçeyi oluşturabileceksek devam edeceğiz. Kocaelispor'un arkasında duracağız.
Bu haber 3678 defa okundu

DİĞER HABERLER

KOCAELİSPOR KAMPA GİRİYOR

KOCAELİSPOR KAMPA GİRİYOR

Coronavirüs arası sonrası Kocaelispor toplanıyor

Gölcüksporlu İsmail Yüksek, Fenerbahçe'de

 Gölcüksporlu İsmail Yüksek, Fenerbahçe'de

.forvet arkası oynuyor

UEFA'dan resmi açıklama!

UEFA'dan resmi açıklama!

Yerel ligler ve kupalar...

Burak Süleyman ameliyat oldu

Burak Süleyman ameliyat oldu

Kocaelispor kaptanı ameliyat oldu

Süresiz askıya alındı

Süresiz askıya alındı

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi karşılaşmaları ile ilgili Flaş karar

Büyükşehir, amatör avcıları buluşturuyor

Büyükşehir, amatör avcıları buluşturuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 15 Mart 2020 Pazar günü “2. Avcılar Trap Şampiyonası” düzenliyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ