26 Mayıs 2019 Pazar 09:18
 
Öncekiler Sonrakiler

BAHRİ YAVUZ KONUŞUYOR

Bahri Yavuz konuşuyor
28 Temmuz 2018 Cumartesi 15:46

Spor gündemindeki gelişmelerin ve merak edilen soruların yanıt bulacağı toplantı, İzmit Marina’da bulunan Genç Kocaelililer Derneği Lokali’nde başladı.

İşte Kocaelispor Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde başlayan toplantıda konuşmacı olarak katılan Kulüp Başkanı Bahri Yavuz'un açıklamalarının satır başları:


"Herşeyi hep beraber yaşadık. herkesin aklında transfer yasağı gibi öncelikler var. sadece sizin beklentinizden değil, herşeyden bahsedeceğim. bugün bizim için kırılma noktası olan, eski günlerdeki gibi ayakları yere yasan olabilir mi bunu konuşacağım.  Sadece tapusu Kocaeli Vakfı'na ait olan yerin kulübe kazandırılması ve kırılma noktamız bu oldu. Bu süreçte bFikri Işık'a Tahir Büyükakın'a, İbrahim Karaosmanoğlu'na, İlham Bayram'a, Şemsettin Ceyhana, milltevekillerimize, KEV sürecinde bize destek veren herkese teşekkür ederim. Transfer Sürecinde bize destek veren Saffet Sancaklı'ya teşekkür ederim. Büyükşehir belediyemiz bize katma değer olarak destek verdi. Bu konuda bürokratlara ve en önemlisi de taraftarlarımıza yanımızda olduğu için teşekkür ederim"


Karaosmanoğ'lu geçmişe sünger çekip, bize tekrardan destek verdi. Kocaelispor'u şehre kazandıran, rant için yapmadıklarını gördük. Kocaeli Eğitim Vakfı'nın tekrardan bize kazandıracağının sözünü verdi. Bunun da takipçisi olacağız.


Parçaya değil, o ana değil, fotoğrafın bütününe bakalım demiştim. Dışardan bait geliyor ama biz ağlamıyoruz. Eski yıllardaki gibi dilenci gibi bize para lazım demedik. Kimseyi eleştirmeden ve küçümsemeden konuşuyorum. 25 oyuncumuz vardı ve maaşları 1000 TL'ydi ve maaşlarını alamamışlardı. 25 Bin lirayı verememişiz. 4 yıldır bunu hiç duymuyorsunuz. Bu kolay bir süreç değil bunu anlamınızı istiyorum.


Altyapımızda 8 hocamız var ve 225 tane oyuncumuz var. Kocaeli genelinde 61 tane altyapı oyuncumuz var. 61 oyuncu için yazılı başvurular yapıldı. İzmit merkezli birçok okul ziyaret edildi. 500 tane oyuncunun arasından seçildiler.


Bizi bugünün suyunda boğmaya çalışıyorlar ama.  7 sene sonrası çocuk için çalışıyoruz. Milli takımlar batmış durumda. Nasıl dipsiz bir kuyunun içindeler siz düşünün. Tranzanspor kendi memleketinde kasaptan et alamıyor. Biz bu yüzden birbirimizle gurur duyalım. Fotoğrafın tamamına bakalım diyorum her zaman. Daha iyisini hepimiz istiyoruz.


Bir kafetarya ihalesine girdik. Ne oldu? Hepimiz üzüldük. Bu kadar mı ses çıkması gerekiyordu şehirde? Hadi biz yapalım. Pırıl pırıl 150 metrekarelik bir kafeyi biz yapalım arkadaşlar. Ama böyle olmaz arkadaşlar. Enver başkana ve yönetimi de teşekkür ediyorum. Bayrak projesi yaptılar. Ve bazı toplumdaki harfleri küçük yazılmış diye tepki gösteren bir topluma sahibiz. Ben 4 yıldır başkanım benim hiçbir yerde adım olmadı benim sesim çıkmıyor. Bu şehrin sahipsiz kalması benim gücüme gidiyor.


Beni ve yönetimimi o genel kurulda katılmadığımız için dava ettiler. İpe sapa gelmeyecek laflarla bizi düşürmeye çalışarak genel kurul yapmaya çalıştılar. Ve kimsenin sesi çıkmadı. Biz o gün bilerek o kurula katılmadık. Çoğunluğu sağlamamak için.


 Özellikle KEV'deki güçleri fazla olan Tahsin Tarhan'a, Cengiz Sarıbay'a, Fatma Kaplan Hürriyet'e tekrardan teşekkür ederim. 2014 Kasım itibariyle çıkan 80 milyon borcu 26 bin liraya indirdik. Göreve geldiğimiz günden beri 5-6 tane banka değiştirdik. Otomatik hacizden dolayı. Bunları kimse bilmedi hiçbir zaman. Bize yatırılan paralara el konulmasın diye hesapların başında bekledik. Ve bankalarımız sponsorlarımıza bile haciz ihbarnamesi gönderdi.

 

Biz kahramanlık aramıyoruz ama hadsizliğe asla tahammül etmeyeceğim. Herkesin en çok merak ettiği transfer tahtası diye adlandırılan o konuyu konuşacağım.Sporcularımıza verdiğimiz çekler başkalarında çıkıyor.Ali Cengiz oyunlarıyla bizim verdiğimiz çekler üçücü kişilerin elinde çıkarsa ve hacize uğrarsak ben bu görevi bırakırım. Emeğimizin karşılığı olarak verdiğimiz çekleri kimse üçüncü şahıslara vermesin. Çeklerin bir kısmını bulamıyoruz. Bu bize yapılan ihanettir arkadaşlar. Çeklerin bize verilmemesi için çeşitli oyunlar oynandı. Çekler yazılmış ve oyuncularımıza ödenmemiş. Elbet transferler açılacak.  Ama bizi yarı yolda bırakan arkadaşlarımız da oldu. Hırsız içerdeyse kapı kilit tutmazmış.


Kulübümüzde 24 gün çalışanın sözleşmesi gereği 95 bin lira istedi. TFF verirse 200 bin verecekmişiz. Verelim mi arkadaşlar 200 bin lira... Biz o arkadaşa 40 bin lira verdik yine uzlaşamadık. O kendini biliyor. Basın aracılığıyla öğrensin herkes. Bu uyarı atışıydı.


Bizim bugün biriyle sözleşme yapmamız bir ayı buluyor. Ve telefonlarımızı bile açmayanlar oluyor. İnsanlarla konuşup anlaşıyoruz. Sabah farklı birşeyle geliyor karşımıza. Biz bütün pazarlıkları 1000 TL için yaptık. Bizim en çok kaygı duyduğumuz döviz ile ilgili olan dosyalardık. adamın parasını döviz olarak istemesi hakkı. 91 futbolcumuzla birebir görüştük. Ama evdeki hesap çarşıya uymayınca tıkanıp kalıyorsun. Türkiye'nin her yerinde çok kişiyle görüştük. Adamın elinde sözleşmesi varsa bunu talep etmesi hakkıdır. Ama biz yeri geldi Kocaelispor'un 1 TL için bile kavga ettik.


Biz transfer açmaya gelmedik. Biz Kocaelispor'un borçlarını temizlemeye geldik. Daha konuşulacak çok şey ama zamanı gelince.. Geçmiş mutlaka önümüze gelecektir. Büyük bir iş.. Sizden kavga istemiyoruz, anlayış göstermenizi bekliyoruz. Biraz daha sabır...


Biz son ödemeyi dün akşam bitirdik. Bizim paramız bitti. Anlaşması bitmiş imzaları atılmış, ödememizi yapmamız gereken 4 arkadaşımız var. Bizim bugün 2 buçuk milyon liramız olsa 13 kişinin işi çözülecek. 10 oyuncu belki bizi sıkıntıya sokacak, onu da bilmiyoruz. Ne pahasına olursa olsun transferi açacağız dersek bize 5 milyon liraya patlar arkadaşlar.. Bunu deme şansımız yok.


Stad için de eğer başarabilirsek kombine işine girmek istiyoruz. Stadın zemini ile ilgili de spor il müdürümüzün mücadelesini gördüm. Sıkıntılar olabilir ama arkadaşlarımız sabahtan akşama kadar orada. Ben kendim verilen mücadeleyi görüyorum. Kimse bu konuda haksızlık yapmasın. 


Bu haber 4007 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ