25 Mayıs 2018 Cuma 08:19
 
  • 4,756 TL

  • 5,569 TL

  • 199,47 TL

  • 101.138

Öncekiler Sonrakiler

BÜYÜKŞEHİR KARATE LİGİ’NİN ÜÇÜNCÜ ETABI YAPILDI

Büyükşehir Karate Ligi’nin üçüncü etabı yapıldı
27 Aralık 2015 Pazar 11:33

Ligin üçüncü etabına 10 ilden 950 karateci katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 5 etaptan oluşan İller arası Karate Ligi’nin üçüncü etabı Cumartesi günü (26 Aralık) gerçekleştirildi. İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve tüm gün süren ligin üçüncü etabı kıyasıya mücadeleye sahne oldu. 10 ilden, 950 karateci ve 31 kulübün katıldığı üçüncü etap mücadelesinde,1998-2008 doğumlu karateciler başarıları ile göz doldurdu.

 

BÜYÜKŞEHİR SPORCULARI YALNIZ BIRAKMADI

Gün boyu büyük bir mücadelenin yaşandığı ligin üçüncü etabında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sporcuları yalnız bırakmadı. Üçüncü etabı sporcu aileleriyle birlikte, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı ve Kağıtspor Kulüp Başkanı Dr. Ali Yeşildal, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz, Kağıtspor Kulübü Genel Sekreteri Fatih Özkaraaslan, Spor Şube Müdürü Doğa Ergün ve Basın Yayın Şube Müdürü Mustafa Cebeci izledi. Ayrıca, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Kocaeli Karate İl Temsilcisi Eyüp Karaaslan ile defalarca Avrupa ve Dünya şampiyonlukları yaşamış Haldun Alagaş da müsabakaları izleyenler arasında yer aldı.

 

150 HAKEM GÖREV YAPTI

Üçüncü etap çerçevesindeki kata ve kumite mücadelelerine İstanbul, Düzce, Yalova, Bursa, Balıkesir, Sakarya’nın yanı sıra, Kırklareli, Tekirdağ ve Eskişehir’den toplam 950 sporcu ve 31 spor kulübü katıldı. Mücadelelerde Türkiye Karate Federasyonu’na bağlı 150 hakem görev yaptı.

 

KATA MÜCADELESİ İLE BAŞLADI

Öte yandan ligin üçüncü etap mücadelesi sabah saatlerinde kata mücadelesi ile başladı. Renkli görüntülere sahne olan mücadelede özellikle 2008 doğumlu minik karateciler azim ve disiplinleriyle ilgi gördü. Öğleden sonra ise kulüplerin kumite mücadelesine geçildi. Her mücadelenin sonunda dereceye giren sporcular için madalya törenleri düzenlendi. Dereceye giren sporcular madalya ve sertifikalarını protokol üyelerinin elinden aldı.

 

İSTİKLAL MARŞI VE SAYGI DURUŞU

Kumite mücadelelerine kısa bir süre ara verilerek saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okundu. Seramoni sonrasında kürsüye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş gelerek bir konuşma yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği hizmetlerle spor ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğini kaydeden Okumuş, “Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği İller arası Karate Ligi de bu desteğin en güzel örneklerinden biridir. Bu mücadelelere katılan tüm sporcuları kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi. Genel Sekreter Yardımcısı Okumuş, İllerarası Karate Ligi’nin gerçekleştirilmesinde kendilerine destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne karate sporu açısından büyük önem taşıyan İllerarası Karate Ligi için teşekkür etti.

 

DÜNYA ŞAMPİYONU ENES SPORCULARA DESTEK VERDİ

Konuşmaların ardından yeniden kumite mücadelelerine devam edildi. Kumite mücadeleleri sırasında ise sporcular için anlamlı bir sürpriz yaşandı. 2013-2014 Dünya Şampiyonu Enes Erkan, üçüncü etap mücadelelerinin gerçekleştiği İzmit Şehit Recep Topaloğlu salonuna gelerek, genç karatecilere destek verdi.  Enes abilerini karşılarında gören sporcular büyük bir mutluluk yaşarken, kendisiyle hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

BU SALONLARDAN ŞAMPİYONLAR ÇIKACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği organizasyona teşekkür eden Dünya Şampiyonu Enes Erkan, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu organizasyonu ile karate sporuna büyük yatırım yapıyor. Spor ve sporcuya yönelik bu destek bizler için çok değerli. İnşallah bu salonlardan Dünya Şampiyonları çıkacak” şeklinde konuştu.

 

2 ETAP DAHA YAPILACAK

Büyükşehir Karate Ligi 5 etaptan oluşuyor. Ligin ilk üç etabı sona erdi. Bu kapsamda  2 etap daha yapılacak. Ligin dördüncü etabı Ocak ve son etabı ise Şubat ayında gerçekleştirilecek. Final müsabakalarına sahne olacak son etabın sonunda dereceye girenlere kupa verilecek.

 
Bu haber 740 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Sizler Türkiye’nin gururusunuz'

'Sizler Türkiye’nin gururusunuz'

.

Kandıra’ya da yarı olimpik yüzme havuzu geliyor

Kandıra’ya da yarı olimpik yüzme havuzu geliyor

Kocaeli’nin tüm ilçelerini Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’na kavuşturmayı hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra’ya da bir havuz kazandırıyor.

Belediyespor'da yeni başkan Öztürk

Belediyespor'da yeni başkan Öztürk

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan olağan üstü kongre yapan İzmit Belediyespor’da görev dağılımı yapıldı

Judocular Avrupa yolunda

Judocular Avrupa yolunda

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Ümit milli Judocular, milli takım adına katıldıkları 32 ülkeden 552 sporcunun mücadele ettiği Judo Ümitler Avrupa kupasından madalya ile döndü.

Ümit millilerimiz Avrupa yolunda

Ümit millilerimiz Avrupa yolunda

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET