14 Kasım 2019 Perşembe 07:47

DERİNCE’NİN GURURU BULUT KARDEŞLER

Derince’nin Gururu Bulut Kardeşler
08 Mayıs 2019 Çarşamba 12:52

Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Avrupa şampiyonu karatecileri Enes ve Ahmet Bulut kardeşler, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün konuğu oldu

Avrupa Şampiyonu Oldular
Derince’de eğitim veren Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi, spordaki başarıları ile de adından söz ettiriyor. Karatedeki başarıları ile Avrupa’da ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektiren Bulut kardeşler, elde ettikleri derecelerle Derince’nin gururu olmayı başardı. 10. sınıf öğrencisi Ahmet Bulut, son olarak Danimarka’nın Aalborg kentinde yapılan 46. Ümit, Genç ve U21 Avrupa Karate Şampiyonası´nda 70 kg’da altın madalyaya uzanarak Avrupa Şampiyonu olmuştu. 12. sınıf öğrencisi Enes Bulut ise 75 kg’da mücadele ettiği İspanya´nın Guadalajara kentinde yapılan 54. Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı ile birlikte Avrupa Şampiyonluğuna imza attı.

Başkan Aygün’ün Konuğu Oldular
Avrupa Şampiyonu olan karateci kardeşler Enes ve Ahmet Bulut, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Özdemir, Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ömer Kurt ve Derince Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Yüksel ile birlikte Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün konuğu oldu. Bugüne dek yerel ve ulusal düzeyde birçok şampiyonlukları bulunan Enes ve Ahmet Bulut kardeşleri başarılarından dolayı tebrik eden Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ve ilçemizin gururu olan Enes ve Ahmet Bulut’u tebrik ediyorum. Kalıcı başarı için tesisleşme şart. Gençlerimizi hem daha sağlıklı bir geleceğe hazırlamak hem de başarıların kalıcı hale gelmesi için sportif tesislerin inşasına önem vereceğiz” dedi.

Bu haber 2785 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ