20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:03
 
  • 5,979 TL

  • 6,851 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

KEV'DE İŞLER KARIŞIK

KEV'de işler karışık
06 Haziran 2018 Çarşamba 14:20

.

Bahri Yavuz Başkanlığı'nda devam eden Kocaeli Eğitim Vakfı'nda geçtiğimiz gün sözde genel kurul gerçekleştirildi ve bu genel kurul sonrası yeni bir yönetimin oluştuğu kamuoyuna yansındı.

KEV Yönetim Kurulu, usulsüz toplanarak seçim  yaptıklarını öne sürenlerle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.


İŞTE O AÇIKLAMA

05.06.2018 tarihinde KEV merkezinde  hiçbir kanun ve belgeye dayanmadan  KEV üyelerinin bir kısmı sözde  genel kurul yaparak sözde yönetim kurullarını ve sözde denetim kurulunun listesini oluşturmuşlardır.


KEV Yönetim Kurulu olarak Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden de konuyla ilgili gerekli teyidleri alarak kongreyle ilgili  erteleme haklı gerekçelerle yapılmıştır. KEV Yönetim Kurulu  kararı ile gazete ilanı ve diğer tüm prosedürler uygulanmış ve yasaldır.

Biz görevimizin başındayız, bu usulsüz toplanma şekli ile Vakfın itibarına büyük zarar verilmiştir. T.C. hukuk devletidir eğer üyelerimizden bu sözde genel kurula katılanların bir iddiaları var ise bunu vakfımızı küçük düşürücü bu tip sözde genel kurul  ile değil yasal yollara başvurarak yapmaları gerekirdi ama haklı olmadıklarını bildikleri için böyle yakışıksız bir çözüm arayışına girişilmiştir.
 
Sn. Feridun Güray da emekli bir hukukçu olarak dün yapılan bu işlemin hukuk sınırları içinde olmadığını ve yaptırımlarla karşılaşabileceğini bildiği  için düzenlenen toplantıya katılmamıştır kanaatindeyiz.
 
KEV yönetim kurulu olarak bu üzücü durum ile ilgili hukuki başvurularımızı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne konu ile ilgili bütün şikâyetlerimizi bildireceğiz.
 
KEV  geçmiş  yıllarda olduğu gibi yine burs ve çelenk hizmeti vermeye ve bu hizmetlerini her geçen gün arttırarak hedeflemiş olduğu öğrenci yurdu projesini gerçekleştirmeye devam edecektir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
                                                                                                                     Kocaeli Eğitim Vakfı
                                                                                                                         Yönetim Kurulu

Bu haber 2071 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hodri Meydan’dan coşkulu toplantı

 Hodri Meydan’dan coşkulu toplantı

Kocaelispor Hodri Meydan Taraftarları, taraftar grubu başkanları Enver Güler öncülüğünde İzmit Çocuk Parkı’nda bir araya geldi.

Yeni güreş yeri belirlendi

Yeni güreş yeri belirlendi

İzmit’te 5 yıldan beri yapılan geleneksel altın kemer yağlı güreşleri bu sene 15 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Kandıra köylerine modern futbol sahaları

Kandıra köylerine modern futbol sahaları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra’nın Alefli, Dalca, Kocakaymaz ve Karaağaç köylerine modern futbol sahaları yapacak

İlk maçımız gece

İlk maçımız gece

.

Kağıtspor tarihinde bir ilk

Kağıtspor tarihinde bir ilk

Tarihinde yüzlerce başarı bulunduran Türkiye’nin enönemli amatör spor kulüplerinden Büyükşehir Kağıtspor, Güreş tarihinde önemli bir başarıya imza attı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ