21 Mayıs 2019 Salı 16:50
 
Öncekiler Sonrakiler

KEV'DE İŞLER KARIŞIK

KEV'de işler karışık
06 Haziran 2018 Çarşamba 14:20

.

Bahri Yavuz Başkanlığı'nda devam eden Kocaeli Eğitim Vakfı'nda geçtiğimiz gün sözde genel kurul gerçekleştirildi ve bu genel kurul sonrası yeni bir yönetimin oluştuğu kamuoyuna yansındı.

KEV Yönetim Kurulu, usulsüz toplanarak seçim  yaptıklarını öne sürenlerle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.


İŞTE O AÇIKLAMA

05.06.2018 tarihinde KEV merkezinde  hiçbir kanun ve belgeye dayanmadan  KEV üyelerinin bir kısmı sözde  genel kurul yaparak sözde yönetim kurullarını ve sözde denetim kurulunun listesini oluşturmuşlardır.


KEV Yönetim Kurulu olarak Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden de konuyla ilgili gerekli teyidleri alarak kongreyle ilgili  erteleme haklı gerekçelerle yapılmıştır. KEV Yönetim Kurulu  kararı ile gazete ilanı ve diğer tüm prosedürler uygulanmış ve yasaldır.

Biz görevimizin başındayız, bu usulsüz toplanma şekli ile Vakfın itibarına büyük zarar verilmiştir. T.C. hukuk devletidir eğer üyelerimizden bu sözde genel kurula katılanların bir iddiaları var ise bunu vakfımızı küçük düşürücü bu tip sözde genel kurul  ile değil yasal yollara başvurarak yapmaları gerekirdi ama haklı olmadıklarını bildikleri için böyle yakışıksız bir çözüm arayışına girişilmiştir.
 
Sn. Feridun Güray da emekli bir hukukçu olarak dün yapılan bu işlemin hukuk sınırları içinde olmadığını ve yaptırımlarla karşılaşabileceğini bildiği  için düzenlenen toplantıya katılmamıştır kanaatindeyiz.
 
KEV yönetim kurulu olarak bu üzücü durum ile ilgili hukuki başvurularımızı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne konu ile ilgili bütün şikâyetlerimizi bildireceğiz.
 
KEV  geçmiş  yıllarda olduğu gibi yine burs ve çelenk hizmeti vermeye ve bu hizmetlerini her geçen gün arttırarak hedeflemiş olduğu öğrenci yurdu projesini gerçekleştirmeye devam edecektir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
                                                                                                                     Kocaeli Eğitim Vakfı
                                                                                                                         Yönetim Kurulu

Bu haber 2221 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ