20 Ekim 2018 Cumartesi 14:44
 
  • 5,644 TL

  • 6,498 TL

  • 222,20 TL

  • 96.455

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİSPOR’UN VERGİ BORÇLARI SIFIRLADI

Kocaelispor’un vergi borçları sıfırladı
28 Kasım 2017 Salı 15:20

Kocaelispor Kulübü’nün yıllardır başına dert olan vergi borçları, sıfırlandı

Kocaelispor’un borçları ile ilgili Sekapark Otel’de düzenlenen toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Genel Sekreter İlhan Bayram, Kocaelispor’un 28 milyon TL’lik vergi borcunun ödendiğini kaydederek” Şimdiye kadar Kocaelispor için KEV’e ödenen para ile birlikte 41 milyon 600 Bin TL Büyükşehir Belediyesi tarafından ödendiğini” ifade etti.

 

GELECEĞİN TEMELLERİNİ ATTIK

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz ifadelerine şu şekilde devam etti, “Kocaelispor için emek veren herkesi selamlıyorum. Yaklaşık 3 buçuk sene bitti. Şehirle birlikte hatırı sayılır bir emek verdik. Yaşamaz denileni yaşattık, olmaz denileni yaptık, satılamaz denileni sattırdık. Biz bunları heykellerimiz dikilsin diye değil Kocaelispor için yaptık. Yeri geldi halkın adamı olduk, yeri geldi diktatör olduk. Geleceğin Kocaelispor’u için çalıştık. Yeri geldik stada sığmadık yeri geldi kendi içimize dönüp ağladık. Bize inananlarla beraberi İzmit Körfezi’ne attığımız o ufak taş önce kendi halkalarını oluşturdu, sonrasında bütün şehri döven dev dalgaları oluşturduk.  Bu gemi kendi körfezinde batacak diye bekleyenler körfezde birer birer boğuldu. 41ay sonunda burada hayalimizdeki borçsuz, geleceğin Kocaelispor’unun temelini attık.”

 

DAHA UZUN BİR YOLUMUZ VAR

28 Milyonluk vergi borcunun ödendiğini aktaran Yavuz” Hedefimize ulaşabilmek için uzun bir süreç var. 3,5 yılda onlarca hayalperestten, on binlerce inananlar ordusuna gelmemizde büyük emekleri olan; sevinebildiğimiz veya üzülebildiğimiz Kocaelispor’umuzun hala var olabilmesi hazzını bizlere yaşatan mevcut ve eski yönetim kurulu üyelerimize, personelimize, futbolcularımıza, teknik adamlarımıza; tüm bunların en yakın destekçileri olan ailelerine ve aileme şükranlarımı sunuyorum. Kocaelispor’lu olan, Kocaelispor'u tutan Kocaelispor deyince yüreği pırpır eden tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

“BÜTÇEMİZE GÖRE DAVRANMALIYIZ”

Transfer yasağı ile ilgili olarak önceliğin kamu borcu olduğunu söyleyen Bahri Yavuz, “Birinci önceliğimiz kamu borcu. Yapılandırmayı kaçırırsak çok daha büyük bir rakam verecektik. Önümüzdeki süreci şehirle yöneteceğiz. 13 milyon futbolcu borcu var. Kamu borçları ile yaklaşık 25 milyon borcumuz var. Transferi tabi ki açmamız gerekiyor ama bunun kulübün menfaatleri gözetilerek yapılmalı. Bizim 10 milyon bütçemiz var buna göre davranmalıyız” ifadelerini kullandı.

 

BÜYÜKŞEHİR OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK

Daha sonrasında konuşan Genel Sekreter İlhan Bayram, “Biz Türkiye’de Kocaeli’nin marka bir şehir olduğunu düşünüyoruz. Biz belediyecilik anlamında da ilkleri yapan marka bir kuruluş. Kocaelispor’da şehrin markası ve Kocaelispor’un parlatılması için Büyükşehir başkanımızın yol göstermesi ile bu işi hallettik. Kocaelispor başkanım çok emek verdi. İşin hukuk ve bürokrasi tarafına bakınca işler kolay olmadı. Hukukçular yasal alt zemin için çok uğraştı. Yaklaşık 40 Milyon bugün itibari ile ödendi ve maliyeye olan borç kapatıldı. SSK’ya borç var onları da ilerleyen kapatacağız. Kocaelispor’un başarılı olması için çok uğraşıyoruz. Emeği geçen herkesi teşekkür ediyorum umarım bir daha böyle sıkıntılar yaşamayız” dedi.
Bu haber 1360 defa okundu

DİĞER HABERLER

Enes Bulut tarihe geçti

 Enes Bulut tarihe geçti

.

Avrupa’daki gururumuz Tuğçe

Avrupa’daki gururumuz Tuğçe

.

Kocaelispor'a yardım kampanyasında son rakam açıklandı

Kocaelispor'a yardım kampanyasında son rakam açıklandı

Kocaelispor için başlatılan 'Efsane geri dönüyor' yardım kampanyasında toplanan son rakam açıklandı.

Eze eze...

Eze eze...

3-0

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET