22 Ağustos 2019 Perşembe 11:46

SERİM OLGUN KAHVECİ AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

Serim Olgun Kahveci Avrupa ikincisi oldu
18 Nisan 2019 Perşembe 00:00

Avrupa Taekwondo Birliği ( WTE ) tarafında Türkiye Taekwondo Federasyonunun evsahipliğinde Antalya Kemer Spor Salonu’nda düzenlenen ve 26 ülkeden 541 sporcunun katıldığı şampiyonada, Serim Olgun Kahveci büyük bayanlarda Avrupa ikincisi oldu Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç.Dr. Metin Şahin Takım halinde Avrupa şampiyonu olan milli takım kafilesini kutladı. Başkan Şahin”Bunu üst üste 3’ ncü kez başarıyoruz.


Türkiye 2015 yılında Sırbistan’da ve 2017 yılında Yunanistan’da Takım halindeAvrupa şampiyonu ve 2019 yılında ‘da Avrupa şampiyonuyuz. Bu çok önemli bir başarıdır. Bubaşarıda tüm emeği geçenleri alınlarından öpüyor, şükranlarımı sunuyorum’ dedi.


KATILMASINI İSTEMEDİM
Taekwondo ve Kick Boks Teknik direktörü Aşkın Kahveci “Geçen sene Olgun Kahveci Torunum Tuna Toprak Kahveci ‘ ye hamile olduğu için Türkiye şampiyonasına katılamadı. Torunum şu anda 11 aylık biz, Türkiye şampiyonasına katılmasını istemedik fakat kendisi ısrar edince müsaade ettik herkes performansını merak ediyordu. Türkiye şampiyonasında her iki kategoride şampiyon oldu. Ben bile yanıldım. Herkes alkışladı ve torunumu da ayrıca alkışladılar. Türkiye şampiyonluk madalyasını ve Avrupa ikinciliği madalyasını Anne Serim

Olgun Kahveci ile oğlu Tuna Toprak Kahveci ‘ye taktılar”dedi.HERKESİN MASKOTU OLDU
Aşkın Kahveci şöyle devam etti” Tüm şampiyona boyunca herkesin maskotu oldu. Olgun Kahveci yine Avrupa şampiyonu fakat bu kez Avrupa hakem lobisini geçemedi ve 2.oldu. Ben uluslar arası hakemim kızım olarak değil bir hakem olarak olaya bakıyorum hatasız bir şekilde sunumunu yaptı fakat altın madalyayı Fransa’ ya verdiler, olsun. O Kahveci ailesinin yine Dünya ve Avrupa şampiyonudur. Spor yapan herkes hakem faktörünün etkilerini iyi bilir. Hedefimiz bu şampiyonadan sonra 2020 dünya şampiyonasının hazırlığına başlamaktır” dedi.
Bu haber 2165 defa okundu

DİĞER HABERLER

Şampiyonluk kupasını Başkan’a getirdiler

Şampiyonluk kupasını Başkan’a getirdiler

Başkan Büyükakın, kentimize büyük gurur yaşatan Kocaeli Bayan Futbol takımı oyuncuları ve teknik heyeti Başkan Büyükakın’a konuk oldu.

HODRİ MEYDAN YENİ YÖNETİMİNDEN BAŞKAN HÜRRİYET’E ZİYARET

HODRİ MEYDAN YENİ YÖNETİMİNDEN BAŞKAN HÜRRİYET’E ZİYARET

Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Başkanlığına seçilen Ertuğrul Derya ve yönetimi İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret etti.

Belediye Derincespor Ailesi Bayramlaştı

Belediye Derincespor Ailesi Bayramlaştı

Bu sezon TFF 3. Lig 2. Grup’ta mücadele verecek olan Belediye Derincespor, bayramın son günü Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Bayraktar’ın katıldığı törenle bayramlaştı

ALİKAHYA TESİSLERİ KOCAELİSPOR’A ÜCRETSİZ TAHSİS EDİLECEK

 ALİKAHYA TESİSLERİ KOCAELİSPOR’A ÜCRETSİZ TAHSİS EDİLECEK

İzmit Belediyesi’nin Alikahya’da bulunan spor tesisleri Kocaelispor’a kullanımına ücretsiz olarak sunulacak.

İşte geleceğin dev adamları

İşte geleceğin dev adamları

BİN 350 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ