25 Mart 2017 Cumartesi 16:38
 
Öncekiler Sonrakiler

YAVUZ, AĞACA YASLANMA ÇÜRÜR, İNSANA GÜVENME ÖLÜR

Yavuz, Ağaca yaslanma çürür, insana güvenme ölür
25 Mayıs 2016 Çarşamba 13:00

Yavuz adaylığını açıkladı

Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz Cumartesi günü yapılacak olan KEV kongresinde aday olacağını resmen açıkladı.
Yavuz, Genç Kocaeliler Derneğinde bir araya geldiği basın mespularına KEV konusunda düşüncelerini ver adaylık açıklamasını neden bugüne kadar beklettiğini açıkladı.
Yavuz'un açıklamasına Futbol Şube sorumlusu Ceyhun Hoşdil, yönetim kurulu üyeleri Sinan Güneri, Efe Nalçacı, Bahadır Taşer, Barış Yavuz, Teoman Gençal, Sait Ertuğ ile kulüp müdürü İlker Uzel'de katıldı.

AĞACA YASLANMA ÇÜRÜR İNSANA GÜVENME ÖLÜR

Yavuz açıklamasının başında 2 yıl önce Kocaelispor yönetimine talip olduklarında verdiği sözleri tek tek hatırlatarak başladı. Yavuz '19 Mayıs 2014 günü göreve geldiğimizde siyasete sırtımız dayamayacağız. Siyaset yapmayacağız. Siyasi polemikleri bu takımın içine sokmayacağız.Kişiler üzerinden değil, kişilerin siyasi hedeflerinden değil Kocaelispor menfaatleri peşinden koşacağız. Ağaca yaslanma çürür, insana güvenme ölür' atasözüne bağlı kalıp sadece bu takımın başarısı için ter dökeceğiz demiştim. Bugün geldiğimiz noktada bu şehirdeki her insanın güvenini kazandığımızı düşünüyorum' dedi. Yavuz ayrıca KEV'de göreve talip olurken 365 gün süre istediğini, bu süre içinde kentin KEV'e bakış açısının değişeceğini, daha çok ihtiyaç sahibi gencin burs alacağını, bunun planlamalarını yaptıklarını belirterek '365 günün sonunda planladıklarımızı gerçekleştiremezsek 366 gün zaten ben orada olmayacağım dedi.

BORÇ 62 MİLYON

Yavuz açıklamasının devamında 'UEFA kriterleri sonrası takımlarımızın aldıkları ceza hepimizce malum. 2017 yılında Türkiye Futbol Federasyonu aynı kriterleri ülkemizde uygulamaya başlayacak. O gün geldiğinde kamuya olan borçlar ciddi bir şekilde önümüze çıkacak. Mevcut durumumuz ortada, transfer yasağımız var. Kulübümüzün şuan vergi borcu 50 milyon civarında.Diğer borçlarla birlikte borcumuz 60-62 milyon lira seviyesinde. Bu borç sarmalından mutlaka kurtulmamız gerekiyor. Bu nedenle KEV tesislerinin çok ciddi değerlendirilmesi aynı zamanda da KEV'in mevcut gelirlerinin devam edeceği bir sistemin kurulması gerekiyor. Bizde bunu planladık ve KEV yönetimine bu yüzden aday olduk. Eğer yönetime gelirsek Kocaelispor ile bu kentte yarattığımız sinerjinin aynısını KEV içinde gerçekleştireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın' dedi

 

TESİSLER ANAMIZIN AK SÜTÜ GİBİ HELAL

Yavuz 'KEV Başkanlığı için yaptığım görüşmelerde KEV tesislerinin ne için ve kim için yapıldığını bir kez de sürecin içerisinde o günlerde olanlardan dinledim.Tesisler anamızın ak sütü gibi helaldir.Biz bize ait olanı almak için uğraş veriyoruz. Bu sürecin sonunda Kocaelispor kazanacak, KEV kazanacak, KEV'debn burs alan gençlerimiz kazanacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın'

 

 

10 YILDIR NE YAPTILAR GELECEKTE NE YAPACAKLAR

 

Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz isim vermeden Sefa Sirmen'i eleştirerek 'Son 10-15 yıldır KEV hep geri gitti. Geçmişte KEV kentte tekti ve çelenk hizmetleride veriyordu. Artık bu konuda da ciddi sıkıntı içerisindeler. Öğrencilere burs vermenin dışında ne yapıldı. Kocaeli'ye bir eğitim kurumumu kazandırdılar. İnsanlar bunu bilmeli. Eğer seçilirlerse neler yapacaklar, hangi projeleri var. Açıklasınlar hep beraber bizlerde öğrenelim. Aksi takdirde bu kent zaman kaybedecek. Kocaelispor kaybedecek, KEV kaybedecek. Ben KEV genel kurulana katılacak üyelerin sağ duyulu davranacaklarını ve içlerindeki Kocaelispor sevdasını dışarıya daha net vuracaklarına inanıyorum' dedi

 

Bu haber 5895 defa okundu

DİĞER HABERLER

KOÜ Kadın Futsal Takımı Finalde

KOÜ Kadın Futsal Takımı Finalde

.

'Yeni madalyalar ve olimpiyat şampiyonlukları bekliyorum'

'Yeni madalyalar ve olimpiyat şampiyonlukları bekliyorum'

Başkan Karaosmanoğlu, Ulusal ve uluslararası arenada ülkemize büyük başarılar getiren Büyükşehir Kağıtsporlu sporcuları başarılarından dolayı plaketle onurlandırdı.

Birlikspor vites büyüttü

Birlikspor vites büyüttü

Başkent mağlubiyetinden sonra mali sıkıntıları kenara koyan Kırmızı-Beyazlılar hırslı başladığı Maraş hazırlıklarını yüksek tempolu sürdürüyor.

Kocaelispor'un cezası belli oldu

Kocaelispor'un cezası belli oldu

.

Para sıkıntısı puandan etti

Para sıkıntısı  puandan etti

Ekonomik sorunların su yüzüne çıktığı ve oyuncuların performansına etki ettiği Kocaeli Birlikspor’da Hacettepe karşısında alınan 3-0’lık mağlubiyet moralleri iyice bozdu.

Birlikspor, Hacettepe’ye bileniyor

Birlikspor, Hacettepe’ye bileniyor

Ligde hafta hafta hedefe yürüyen ancak içerde aldığı beklenmedik sonuçlarla şampiyonluk ihtimalini zora sokan Kocaeli Birlikspor Hacettepe Spor hazırlıklarını tamamladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET