23 Eylül 2018 Pazar 20:07
 
  • 6,293 TL

  • 7,394 TL

  • 242,18 TL

  • 97.988

Öncekiler Sonrakiler

ELEKTRONİK ATIKLAR GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILIYOR

Elektronik atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor
14 Ağustos 2018 Salı 11:38

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenli olarak hane ve işyerlerinden elektronik atıklar toplanıyor.

Cep telefonundan kablolara, bilgisayarlardan beyaz eşyalara kadar her türlü elektronik atıklar,  hane ve işyerlerinden ücretsiz olarak alınıyor. Kullanım ömrünü tamamlayan bu tür atıkların içerdiği ağır metal ve atık gazlar sebebiyle insan sağlığını tehdit ettiğini belirten belediyenin çevre koruma ve kontrol müdürlüğü yetkilileri “  vatandaşlarımız için bir tehdit olan bu atıklarımızın toplanması için biz İzmit Belediyesi olarak yoğun mesai harcıyoruz.

318 00 77 numaralı hattı arayabilirler
Vatandaşlarımız, kullanım ömrünü tamamlayan her türlü elektrikli ve elektronik atık için 318 00 77 nolu telefonu arayarak kayıt bırakabilirler, ekiplerimiz tarafından bu atıklar en kısa sürede alınmaktadır. Belediyemiz tarafından toplanan bu atıklar zararsız hale getirilerek geri dönüşme kazandırılıyor” şeklinde konuştular. Son bir hafta da yaklaşık bin kg elektronik atık toplandığını belirten yetkililer, 2018 yılı itibari ile toplanan atık miktarının 20 bin kg olduğunu kaydettiler. 

Bu haber 1867 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli bu mücadelede bir Mihenk taşı olacak

Kocaeli bu mücadelede bir Mihenk taşı olacak

İklim Değişikliği Ulusal Konferansı gerçekleşti

Uluslararası Akademisyenler Sismoloji Merkezi’nde

Uluslararası Akademisyenler Sismoloji Merkezi’nde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi Uluslararası akademisyenler tarafından incelendi

Whatsapp kullanıcılarını bekleyen tehlike

Whatsapp kullanıcılarını bekleyen tehlike

.

Türkiye'de ilk...

Türkiye'de ilk...

ASELSAN, yerli tıbbi cihaz geliştirilmesi ve üretilmesine yönelik çalışmalara hayat kurtaran elektroşok cihazlarını da ekledi.

KOÜ, KARTEAM Projesiyle Sanayici ile Buluşuyor

KOÜ, KARTEAM Projesiyle Sanayici ile Buluşuyor

Çeyrek asırlık tecrübesiyle bölgesinin ve Türkiye’nin katma değer üretimine destek veren Kocaeli Üniversitesi, sanayici ile buluşmaya devam ediyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET