22 Ağustos 2019 Perşembe 11:52

KOÜ’DE TEKNO OKUL PROGRAMI BAŞLADI

KOÜ’de Tekno Okul Programı Başladı
17 Ekim 2018 Çarşamba 15:01

.

Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi; Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler ile yeni neslin daha bilinçli, yetkin ve girişimcilik kültürüne sahip olabilmesi adına Tekno Okul Programı’nı başlattı.

 

16 Ekim’de ilki gerçekleştirilen etkinliğe Kocaeli Güneş Okulları’nın öğrencileri katıldı. Etkinlik Kocaeli Teknoloji Transfer Ofisi, Girişimcilik ve Şirketleşme Takım Lideri Alican Oflaz’ın sunumu ile başladı. Sunumda katılımcı gençlere Teknopark, Girişimcilik, İnovasyon gibi konularda bilgi verildi.

 

Program kapsamında, KOÜ TTO Kuluçka Merkezi girişimcilerinden Furkan Serdaroğlu katma değeri yüksek teknoloji, girişimcilik kültürü gibi konularda gençleri bilgilendirirken, Lazer Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (LATARUM) Doç. Dr. Ersin Kayahan ise, LATARUM hakkında bilgi aktardı ve merkezde yapılan uygulamalar gösterildi.

 

Teknopark firmalarının ürettiği ürünleri inceleme fırsatı bulan gençler, test ve prototip merkezi, kuluçka merkezi, stüdyo, ortak çalışma alanları ve laboratuvarları da görme fırsatı buldu.

 

Öğrencilerden yoğun ilgi gören Tekno Okul Programı’nın ilerleyen günlerde ilimizdeki tüm okullara yaygınlaştırılması ve bu kapsamda ortaya çıkartılacak faydalı modelin ülkemize örnek olması amaçlanıyor.
Bu haber 6194 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ