19 Mayıs 2019 Pazar 22:53
 
Öncekiler Sonrakiler

SAKIN KULLANMAYIN...

Sakın kullanmayın...
28 Mart 2018 Çarşamba 01:02

.

Sosyal medya üzerinde rehberde nasıl kayıtlıyım uygulaması çığ gibi yayılmaya başladı.Bazı kullanıcıların ilgisini çeken  GetContact'ı telefonlarına indirenler  uygulamaya verdikleri izinlerden sonra pişman olsalar da, toplanan datalar ile ne yazık ki büyük risklere giriyorlar. Peki GetContact'ı neden kullanmamalısınız?Hiç dikkat ettiniz mi? Telefonunuza bir uygulama indirdiğiniz zaman sizden bir sürü izin isterler. Bu izinlerin detaylarına baktığımız zaman ses kayıtlarını alabilecek türde olan uygulamalar bile var. Hele bugün patlayan rehberde nasıl kayıtlıyım uygulaması GetContact da hiç masum değil.


Telefonunuzdaki Verileri Topluyor

GetContact uygulamasını telefonunuza sorunsuz bir şekilde izin istemeden yükleyebiliyorsunuz.  Uygulamaya verileri veren kişiler uygulamayı indiren kişiler. Yani bu uygulama indirilmemiş olsaydı, kimse rehberinde nasıl kayıtlıyım sorusuna cevap bulamayacaktı.Yani bu uygulamaya siz izinleri vererek, telefonunuzdaki bilgileri karşı taraf ile paylaşmış oluyorsunuz. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra, telefon numaranızı girerek üyelik işleminizi tamamlıyor ve ardından GetContact'ı kullanmaya başlıyorsunuz. Veri tabanından çekilen sorgulamalar sayesinde çevrenizdeki arkadaşlarınız da bu uygulamayı daha önceden kullandıysa, ortak detaylar ortaya çıkıyor.


GetContact Numara Silme İşlemi Nasıl Oluyor?

Adım adım sıralayacak olursak;

GetContact Hakkında bölümüne girin.
Ardından hesap ayarları sekmesine giriş yapın.
Son olarak hesabını sil seçeneğini işaretleyerek işlemi tamamlayın. Bu işlem bittikten sonra numaranız silinmez. Silmek için yukarıda bahsettiğim Unlist özelliğini mutlaka kullanmanız gerekiyor.

Ücretsiz olarak GooglePlay Store ve Apple Store'da bulunan GetContact, sosyal medyada giderek yayılmaya devam ettiği için, verilerin gizliliği adına sizleri uyarmak istedik.
Bu haber 9913 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ