15 Ağustos 2018 Çarşamba 16:14
 
  • 6,138 TL

  • 6,961 TL

  • 227,34 TL

  • 91.100

Öncekiler Sonrakiler

Z-SPACE İLE TASARIM YAPMAK ÇOCUK OYUNCAĞI

z-space ile tasarım yapmak çocuk oyuncağı
18 Kasım 2017 Cumartesi 11:01

Hepsi bir arada sanal gerçeklik bilgisayarıyla üç boyutlu deneyim heyecanı Kocaeli Bilişim Fuarı’nda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği Kocaeli Bilişim Fuarı, 23 Kasım Perşembe günü saat 11.00’de düzenlenecek törenle kapılarını açıyor.

Kocaeli Bilişim Fuarı; öğretmen ve öğrencilere, tasarımcılar ve yenilikçilere sanal gerçeklikle üç boyutlu yeni bir öğrenme deneyimi sunacak. Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik unsurlarını birleştiren ZSpace(hepsi bir arada sanal gerçeklik bilgisayarı) ile canlı ve interaktif olan gerçekçi deneyimler oluşturmak artık mümkün.

 

ZSPACE İLE 6 DUYUNUZU BİRDEN KULLANIN

Sanal Gerçeklik ve artırılmış gerçeklik deneyimlerinde doğal ve sezgisel hislerin çoğaltılması çalışmalarında ZSpace gelinen son noktayı gösteriyor. İnce metal çerçevesiyle ZSpace gözlükleri o kadar doğal bir deneyim sunuyor ki, kullanıcılar gözlüğün takılı olduğunu dahi unutuyor. Hepsi bir arada sanal gerçeklik bilgisayarı, sorunsuz bir deneyim oluşturmak için tüm duyuları kullanıyor. Kalem ise ZSpace’in sihirbazını tam olarak deneyimleyebilmek amacıyla 6 serbestlik düzeyine sahip olacak şekilde tasarlanmış. zSpace genel olarak STEM Eğitimi,          Anatomi Eğitimi ve Teknik Eğitim alanlarında kullanılıyor.

 

DENEYİMİNLERİNİZİ PAYLAŞIN

ZSpace sanal gerçeklik bilgisayarını kullananlar, zView ile yaşadıkları tecrübeyi yalnızca yanındakilerle değil, aynı zamanda izleyici kitlesiyle de paylaşabiliyor. Exploristan firması tarafından Kocaeli Bilişim Fuarı’nda sergilenecek olan ZSpace, sanal gerçeklik ürünüyle yeni bir öğrenme yöntemi sunuyor. ZSpace adı verilen hepsi bir arada sanal gerçeklik bilgisayarı; kullanıcıların geleneksel bir bilgisayar ortamında mümkün olmayan yollarla görselleştirmelerini, tasarlamalarını ve deneyimlemelerini sağlayan interaktif bir donanım ve yazılım platformu. ZSpace’in sanal gerçeklik ortamı, cisimlerin üzerinde çalışma, keşfetme ve tasarlama yollarını geliştirerek sayısal öğrenme deneyimine derinlik kazandırıyor.

 

KOCAELİ BİLİŞİM FUARI

Artırılmış sanal gerçeklik ana temalı Kocaeli Bilişim Fuarı, 23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak. Ana teması ‘’Sanal ve Artırılmış Gerçeklik’’ olarak belirlenen fuarda; ilkokul çağından üniversiteye uzanan genç kuşağa ulaşmak, bilişim öğretmenlerinin ufkunu genişletmek ve sektörün önde gelen firmalarını Kocaeli’yle tanıştırmak amaçlanıyor. Fuar kapsamında; sanal ve artırılmış gerçeklik, bilişim, yazılım, 3D, simülasyon,  sanal gerçeklik, yeni nesil eğitim setleri, robotik, maker, akıllı ev teknolojileri, akıllı şehirler, GSM sektörü, endüstri 4.0, interaktif eğitim yazılımları, yapay zeka alanlarında Türkiye ve dünyada bilişim sektöründe teknolojinin geldiği son nokta belirlenecek. Ayrıca özellikle savunma alanındaki milli kurumlarımızın katılımıyla bilişimde ülkemizin geldiği düzey gözler önüne serilecek.

 

23-26 KASIM TARİHLERİ ARASINDA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bilişim sektörünün dev firmalarını Kocaeli’nde bir araya getirecek. 23-26 Kasım tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Kocaeli Bilim Fuarı’nda bilişim devleri, hayata geçirdikleri en son teknolojik yenilikler, VR ve AR teknolojileri, bilişim şovları, ödüllü yarışmalar ve sektördeki en yeni gelişmelerle bilişim sevdalılarıyla bir araya gelecek. Kocaeli Bilişim Fuarı, 23 Kasım Perşembe günü saat 11.00’de düzenlenecek gösterişli bir törenle kapılarını açacak. Fuar dört gün boyunca 10.00-18.00 saatleri arasında açık kalacak. 
Bu haber 9715 defa okundu

DİĞER HABERLER

Elektronik atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Elektronik atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenli olarak hane ve işyerlerinden elektronik atıklar toplanıyor.

KOÜ, KARTEAM Projesiyle Sanayici ile Buluşuyor

KOÜ, KARTEAM Projesiyle Sanayici ile Buluşuyor

Çeyrek asırlık tecrübesiyle bölgesinin ve Türkiye’nin katma değer üretimine destek veren Kocaeli Üniversitesi, sanayici ile buluşmaya devam ediyor.

Diyaliz Ünitesi'nde modern hizmet

Diyaliz Ünitesi'nde modern hizmet

Dilovası Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi, Uz. Dr. Fatih Ballı sorumluluğunda Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri, günde 3 seans şeklinde hizmet veriyor.

KOÜ Tıp Fakültesi’nden büyük gurur

KOÜ Tıp Fakültesi’nden büyük gurur

Her alanda yetiştirdiği nitelikli insan gücüyle Marmara Bölgesi ve Türkiye’de adından söz ettiren Kocaeli Üniversitesi, nitelikli Tıp Eğitimi konusunda da uluslararası kalitede eğitim vermeye devam ederek diğer üniversitelere örnek oluyor.

Akıllı telefonunuz sizi gizlice izliyor olabilir

Akıllı telefonunuz sizi gizlice izliyor olabilir

.

Gebze Uydusu ABD’de fırlatıldı

Gebze Uydusu ABD’de fırlatıldı

GTÜ öğrencileri ABD’de düzenlenen "CanSat Competition" Model Uydu Yarışması'nda ülkemizi ve GTÜ'yü başarı ile temsil ettiler.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ