21 Ağustos 2018 Salı 03:39
 
  • 6,072 TL

  • 7,007 TL

  • 229,76 TL

  • 90.186

Öncekiler Sonrakiler

KAPALI PAZAR’DA YOĞUN MESAİ

Kapalı Pazar’da yoğun mesai
30 Temmuz 2018 Pazartesi 11:02

Derince’de çağın gereklerine uygun çok amaçlı olarak inşa edilen Kapalı Pazar projesinin çatı kısmında çalışmalar devam ediyor.

Projeler Hizmete Sunuluyor
Kente değer katan çalışmalara imza atan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, birbirinden önemli projeleri hizmete sunmayı sürdürüyor. Yapımı tamamlanan Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Şehit Er Emre Kaan Arlı Çok Amaçlı Spor Salonu, İshakçılar Er Meydanı ve Spor Kompleksi, 20 metrelik alternatif yol ve viyadük projeleri, Dümbüldek Pınarı Mesire Alanı ile İshakçılar Kültür Merkezi daha önce hizmete sunulmuştu. 1071 AK Merkez, Kapalı Pazar, Hoca Ahmet Yesevi Camii, İbn-i Sina Mahalle Konağı ile Dumlupınar Spor ve Rekreasyon Alanı’nda ise yapım çalışmaları devam ediyor.

Çağın Gereklerine Uygun Pazar Alanı
Yenikent Mahallesi İsmet Paşa Caddesi’nde yer alan Mimar Sinan Camii’nin hemen yanındaki alana inşa edilen Kapalı Pazar projesi çağın gereklerine uygun olarak inşa ediliyor. Yaklaşık 7 bin m2’lik pazar alanına sahip olacak projenin kaba inşaatı büyük oranda tamamlandı. Çatı kısmında yapım çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiği merkez, pazar hizmetinin verileceği gün haricinde haftanın 6 günü otopark olarak kullanılacak. Sosyal donatılarıyla göz kamaştıracak olan Kapalı Pazar’ın zemin katında pazar ve otopark alanı dışında 13 adet işyeri, güvenlik, esnaf odası, zabıta odası, yangın kolektör odası, çay ocağı, bay/bayan mescit, şadırvan ve tuvaletler yer alıyor.

Kütüphane ve Oyun Salonları

Kapalı Pazar projesinin birinci normal katında 7 adet derslik, öğretmenler odası, müdür odası, kütüphane, emekli evi, sivil toplum merkezi, çay ocağı, bay/bayan mescit, şadırvan ve lavabolar ile bowling salonu, oyun salonu, çocuk oyun alanı ve kafeterya yer alıyor. Benzerlerinden farklı bir donanıma sahip olan Kapalı Pazar projesinin ikinci katında iki adet düğün salonu, bir adet nikah salonu, gelin odası, teknik birimler, bay/bayan mescit, şadırvan ve lavabolar yer alıyor. Yenikent Kapalı Pazar’ın üçüncü katında ise nikah memuru odası, toplantı odaları, teknik birimler, bay/bayan mescit, şadırvan ve tuvaletler bulunuyor.
Bu haber 537 defa okundu

DİĞER HABERLER

Şişko Nuri vefat etti

Şişko Nuri  vefat etti

.

Mezarları başında anıldılar

Mezarları başında anıldılar

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, depremde ölen vatandaşların mezarları ziyaret edildi, dualar okundu.

Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı sona erdi

Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı sona erdi

Birçok bilimsel bilginin paylaşıldığı 5. Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı yoğun ilgi gördü

Kurban Bayramı İçin Tedbirler Alındı

Kurban Bayramı İçin Tedbirler Alındı

Başiskele Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle halkın rahat bir tatil geçirip, bayram ziyaretlerini yapabilmeleri için ilgili birimleri ile görev başında olacak.

Cadde ve sokaklar pırıl pırıl

Cadde ve sokaklar pırıl pırıl

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokak yıkamalarını gece gündüz sürdürüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ