22 Nisan 2018 Pazar 07:51
 
  • 4,076 TL

  • 5,009 TL

  • 175,11 TL

  • 110.932

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPELİLER “DÜNYA BÜYÜKTÜR 5’TEN” İ ALKIŞLARLA İZLEDİ

Kartepeliler “Dünya Büyüktür 5’ten” i alkışlarla izledi
25 Kasım 2016 Cuma 09:24

Kartepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde usta tiyatrocu Mehmet Çevik’in sunumu ile geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen “Dünya Büyüktür 5’ten” programı Kartepelilerin yoğun ilgisi ve alkışları eşliğinde izlendi.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa,  Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, ilçe protokolü, Ak Parti Kartepe  İlçe Başkanı , Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları  ile yönetimleri, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı ve İl Yöneticileri , meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve Kartepeli vatandaşlar katıldı. Salondaki koltukların tamamının dolduğu programda ayakta kalan misafirler için merdivenlere ve koridorlara ilave sandalyeler konuldu.
 
Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşide özellikle 15 Temmuz’dan sonra ülkemizde yaşanan olaylar, iç ve dış çevrelerden yaratılmaya çalışılan algı operasyonları Mehmet Çevik’in tiyatral anlatımı ile farklı bir açıdan ele alındı. Diriliş Ertuğrul dizisinin sevilen oyuncusu ve aynı zamanda KBB Şehir Tiyatroları’nın Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik’in, 15 Temmuz sonrasında yaşanan olayları sanatçı gözünden soru-cevap konseptinde değerlendirerek  işlediği performansta kendisine,  KBB Şehir Tiyatrosu Oyuncularından Esra İşgüzar da soruları ile eşlik etti.
 
15 Temmuz şehitlerimizin anısına kısa bir sinevizyon gösterimi ile başlayan program, Esra İşgüzar’ın Sanatçı Mehmet Çevik’e yönelttiği gündeme dair sorularla devam etti. Sözlerine 15 Temmuz’da hayata veda eden şehitleri anarak başlayan Çevik, “Sinevizyon gösteriminde ışıkları kapıyoruz çünkü şehitlerimizin ışığı bizi aydınlatmaya yeter, sonrası için de sizlerin ışığı bize yeter.” diyerek salondaki Kartepelileri selamladı. 
 
Çevik: Tek elimiz tetikte uyuyacağız
Çevik, gündemde sıcaklığını koruyan, cinsel istismar yasa önergesi tartışmalarından  başlayarak, 15 Temmuz darbe girişimi, AB süreci ve ABD , tutuklanan vekiller ve belediye başkanları, islamafobi,  Başkanlık Sistemi tartışmaları  gibi, Türkiye üzerinde dış ve iç güçler tarafından oynanan oyunları  geniş bir yelpazede kendi üslubuyla gün yüzüne çıkardı.  Konukların pür dikkat izlediği Çevik, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak, “15 Temmuz gününü 16 Temmuz sabahından tarif etmek istiyorum. Bu gün bu milletin uyanış günüdür. Ayağa kalkış günüdür. Seferberliğin başladığı ilk gündür. 15 Temmuz’a geri dönersek bu vatanı, bu milleti, bölmek, parçalamak ve yok etmek isteyenlerin, maskelerini çıkardığı gündür. Ama bu millet inandığı önderleri ile beraber ölüme meydan okuyarak o gün tarihi bir sınav verdi. O süreç bitti elbette ama binlerce yıldır bu ülkenin üzerine oynanan oyunlar devam ediyor. Hain ayakta, hain pusuda, hainin silahları bilinenin ötesinde... O zaman bizim yapmamız gerekenler var, evlatlarımız var. Okula göndereceğiz, sinema seyredecekler,  kitap okuyacaklar ama hiç birimiz unutmayacağız ki hain pusuda. Bizim de tek elimiz tetikte uyuyacağız. Ama bu silah tetiği değil elbette; kültürümüz, değerlerimiz, çalışmak, öğrenmek, araştırmak, geçmişini bilmek, evlatlarımızı korumak olacak” dedi.
 
Sözlerine Türkiye’yi  anti demokratik olmakla suçlayan sözde demokratik  ABD, Almanya, İngiltere, Fransa gibi ülkeleri eleştirerek devam eden Çevik; “ Menfaatleri söz konusu olduğunda güç birliği yapan bu ülkelerin karşısında , geçmişi 2 bin yıllık  şanlı bir tarihe dayanan  Türk Milleti var. Bu milletin değerleri, inançları, cesareti, bu ülkenin canını değil, milletinin bekasını düşünen liderleri var.  Geçmişte davet edilmediğimiz, ‘Benim istediğim kadar konuşursun’ dedikleri  Davos’a giden ve tüm dünyanın karşısında ‘One minute, one minute, siz yalancısınız…’ diyebilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde zalimin, kendisini dünyadan büyük zanneden insanların gözünün içine bakarak, arkamda binlerce yıllık şanlı bir milletin tarihi var, o güce bir bakın  diyen bir bakışla, mazlum devletlere de kaldırın başınızı ve inanın ‘Dünya Büyüktür 5’ten…’ diyebilen  bir komutanımız var.” dedi.
 
Üzülmez: Çakallar sürüsüne rağmen, daha çok çalışacağız
Konukların alkışları eşliğinde performansını tamamlayan Mehmet Çevik’in davetiyle sahneye gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, güzel ve etkileyici anlatımı için  usta sanatçıya teşekkür ederek , “Bu ülkede sanatçı geçinen ama 15 Temmuz sonrası iş zora gelince, Amerika’ya kaçan Avrupa’ya sığınan insanlar vardı, bu ülkede geçmişte tarihimizi yanlış anlatan, başkalarının karşısında el pençe divan duran siyasetçiler vardı. Ama şimdi milletinden aldığı güçle dik durabilen , ‘One Minute, siz bebek katilisiniz…’ diyebilen bir Cumhurbaşkanımız var. Ne mutlu ki, güçlü bir  liderimiz ve onun peşinde ölüme gözünü kırpmadan koşabilecek Türk Milleti var, sizler varsınız bizler varız. Ve yine ne mutlu ki böylesi necip bir milletin evlatlarıyız. Bizi  yok etmek, parçalamak isteyenler bu rüyayı görmeye devam edecek, biz de çakallar sürüsüne rağmen, yorulmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz, düşmanlarımızı sevindirmeyeceğiz. Her birinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.
 
Programın sonunda Başkan Üzülmez, Mehmet Çevik ve Esra İşgüzar’a  günün anısına sembolik bir hediye takdim ederken, organizasyon toplu fotoğraf çekimi ve fuayede ikramlar eşliğindeki sohbet ile devam etti.
 
Bu haber 2286 defa okundu

DİĞER HABERLER

Miting gibi düğün merasimi

Miting gibi düğün merasimi

Saadet Partisi Kocaeli Gençlik Kolları Latif Gökhan Durtaş hafta sonu Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde düzenlenen düğün merasimiyle dünya evine girdi.

Sokağın sesi Necmi Bulut

Sokağın sesi Necmi Bulut

.

Dünya mutluluk sıralamasında neredeyiz?

Dünya mutluluk sıralamasında neredeyiz?

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan vatandaşın aylık mutluluk oranının hesaplaması üzerine verdiği kanun teklifi ile ilgili basın açıklması yayınladı.

Cemal Turgay vefat etti

Cemal Turgay vefat etti

İzmit bir çınarını daha kaybetti

ABD’deki Kar Heykel Festivali’nde İstiklal Marşı Gururu

ABD’deki Kar Heykel Festivali’nde İstiklal Marşı Gururu

KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü öğretim üyesi Dr. Ceyhun Konak ABD colorado 28. Breckenridge Kar Heykel Festivaline davet edildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ