22 Şubat 2017 Çarşamba 18:35
 
Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ’DE BİR KÜLTÜR EVİ DAHA AÇILDI

Kocaeli’de bir Kültür Evi daha açıldı
29 Aralık 2015 Salı 10:26

Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi’nin açılışına katılan Başkan Karaosmanoğlu, kentin kültür hayatına enerji verecek bu yerin hayırlı olmasını diledi

kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi törenle hizmete girdi. SEKAPARK Kültür alanında ki açılışa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Gökmen Mengüç ve Hasan Aydınlık, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ali Yeşildal, öğretim üyeleri ve görevlilerinin yanı sıra öğrenciler de katıldı. Başkan Karaosmanoğlu açılışta, “Üniversitemize tahsis ettiğimiz bu kültür evimiz, inanıyorum ki kentimizin kültür hayatına enerji katacaktır” dedi.
 

MİSYONUMUZ SADECE BİLGİ ÜRETMEK DEĞİLDİR

Törende bir konuşma yapan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Sadettin Hülagü’de, “Üniversiteler bulundukları kentin dinamikleri ile ortak projelere imza atabilirler. Kentle her alanda bütünleşebildikleri ölçüde görevlerini yerine getirmiş olurlar. Üniversitelerin misyonu sadece bilgi üretmek değildir. Üretilen bilginin, sanatın ve kültürün halka ulaştırılması halkla bütünleştirilmesi de çok önemlidir. İşte bu gayelerle hayata geçirilen kültür evimizde tarih ve kültür sohbetlerinin yanı sıra geleneksel sanatların öğretilmesi için kurslar açılacak. Bu sayede kentin üniversite ile buluşacağı mekân oluşturulmuştur. Bu nedenle kültür evimizin oluşmasında Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na, üniversite personelimize Senatom adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

KÜLTÜR, DAMARIMIZDA Kİ KAN KADAR ÖNEMLİDİR

Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi’nde bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kültür Evimiz Üniversite camiamıza hayırlı olsun. Kültür, damarda ki kan kadar, milletin varlığı, geleceği ve aydınlığı için gerekli bir durumdur. Kültürü her yerde yoğuracağız ancak burası kültür çalışmalarının buluşma noktası olacak. Kültür hizmetleri buradan dalga dalga şehrin her yerine yayılacak. Bu anlamda Üniversitemize büyük görev düşüyor. Üniversitemiz, Kocaeli için büyük bir enerji kaynağıdır. Bu kenti aydınlatmak için her türlü enerji var. Bundan güçlü bir şekilde istifade edeceğiz” şeklinde konuştu.

 
TOPLUMU TOPLUM YAPAN KÜLTÜRDÜR

Törende bir konuşma gerçekleştiren Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’da “Kültür Evinin öncelikle üniversitemiz, sonra ilimiz ve ülkemiz kültür hayatına kazanımlar getirmesini diliyorum. Bizler bir büyük geçmişin, medeniyetin ve kültürün temsilcileriyiz. Bizlerin kültür anlamında geçmişimiz ve bugün arasında, geleceğe taşınma noktasında hem yapması, hem bilmesi, hem de gayret göstermesi gereken çok özel alanlar ve çabalar var. Kültür; maddi değerler ve temeller noktasında gelişim perspektifinde ne yazık ki istediğimiz boyutta ve önemde değildir. Bu gibi açılışları, en az maddi yapılar, kazanımlar ve hizmet noktasındaki buluşmalar kadar yapmalıyız. Çünkü kültür; bu gibi gelişmelerin tamamlayıcı formu ve tamamlayıcı başlığıdır. Bir toplumu toplum yapan kültürüdür” diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Kocaeli Üniversitesi Kültür Evinin açılış kurdelesini keserek,  Türk-İslam sanatları sergisini gezdiler.
Bu haber 520 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vize kalkıyor diye sevinmeyin

Vize kalkıyor diye sevinmeyin

Elin Yunanı bakın ne yaptı

Başkan Karaosmanoğlu’na, ‘’2017’de Engelsiz Yaşam Merkezinin temeli atacağız’’

Başkan Karaosmanoğlu’na, ‘’2017’de Engelsiz Yaşam Merkezinin temeli atacağız’’

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Engelsiz Yaşam Derneği ve Yardım Severler Derneği temsilcilerini makamında ağırladı. Karaosmanoğlu, Engelsiz Yaşam Merkezi’nin 2017 yılında temelinin atılacağını da açıkladı.

Kandırılıyoruz...

Kandırılıyoruz...

.

Saldırgan Köpekle karşılaşırsanız...

Saldırgan Köpekle karşılaşırsanız...

Bunları sakın yapmayın

Kaymakama sürpiz doğum günü pastası

Kaymakama sürpiz doğum günü pastası

Körfez Petkim Ortaokulu Aile Birliği Başkanı Şengül Yurt ve Selma Baykal, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can’a doğum günü sürprizi yaptılar.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET