12 Aralık 2017 Salı 05:31
 
  • 3,837 TL

  • 4,520 TL

  • 153,85 TL

  • 109.156

Öncekiler Sonrakiler

KONUSARAKOGREN.COM KOCAELİ İNGİLİZCE KURSLARINI GERİDE BIRAKTI

Konusarakogren.com Kocaeli İngilizce Kurslarını Geride Bıraktı
12 Aralık 2016 Pazartesi 19:01

Dil eğitiminde yalnızca telaffuzlara değil, bununla beraber konuşmacıların tonlamalarına ve yüz ifadelerine de dikkat edilmelidir

Duyduğunuz her bir cümleyi Türkçe diline çevirmeye uğraşmamalısınız. Yalnızca anlamanız yeterli olmalıdır. Aynı şekilde kaçırdığınız cümleleri ve sözcükleri düşünüp devam eden konuşma sürecinden uzaklaşmamalısınız. Tüm bu bilgilerin yanı sıra okul öncesi dönemde yabancı dilin neden bu kadar önem taşıdığı da bilinmesi gereken bir konu olarak dikkat çekmektedir. Kocaeli İngilizce kursları hakkında araştırma yaparken aynı zamanda bu bilgileri de edinmeniz gerekecektir. Çocuklarımız için 0 ila 6 yaş aralığındaki dönem aslında yabancı dil eğitimi alma bakımından büyük bir önem taşımaktadır. Doğum anından itibaren 6 yaşına gelene dek çocukların beyninde bulunan algılama mekanizması oldukça aktif durumdadır. Bu mekanizma aracılığıyla dil, otomatik bir şekilde beyin bölümüne kayıt edilmektedir. Çocuklar, duyduklarını tam anlamıyla bir kayıt cihazına kaydeder gibi beyinlerine kaydedebiliyorlar. Bu yaş grubu aralığında dil eğitimi, ana dil eğitimine de benzetilebiliyor. Çocuklar, doğduğu an itibariyle yakın çevresini ciddi manada rol model alıp söylenen her şeyi kaydetmeye başlamaktadır. Kaydedilenleri daha sonradan kas gelişimi tamamlandığında da üretmeye başlamaktadır. Erken yaşlarda gerçekleştirilen dil eğitimleri de bu özellikleri içermektedir.

Ayrıca dil eğitiminin bir süreç olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Bu sürecin en değerli aşamalarından biri de 0 ila 6 yaş aralığındayken tamamlanması gerekir. 6 yaşın sonunda dil eğitimini alan çocukların ufak yaşlarda başlayan çocuklara göre sözcük dağarcıklarının daha sınırlı olduğu ve cümle kurabilme becerilerinin ufak yaşlarda olan çocuklara kıyasla eksiklikler sağladığı araştırmalar sonucunda kaydedilmiş durumdadır. Bunun nedeni, algı mekanizmalarının etkinlik durumunun azalmasından ibarettir. Yapılan bu araştırmalar, herhangi bir çocuğun ne kadar ufak yaşta dil eğitimine başlanırsa eğer dil alanında uzman hale gelmesinin de o derece kolay olacağını ifade etmektedir. Davetiye İngilizce ne demek ya da İngilizce sayılar gibi kolay bir şekilde öğrenilebilecek kelimeleri çocuklarınıza yavaşça öğretmeye başlayabilirsiniz. Okul öncesi süreçte yabancı dil eğitimi almanın avantajlarını kesinlikle dikkate almak gerekir. Çocuklar son derece iyi bir gözlemci niteliği taşırlar. Ufak yaşlarda algılarının fazla olması nedeniyle yeni bir dili öğrenmeye başlarken ana dili öğrenme yolları ve prensiplerini hatırlayıp, bunları İngilizce öğrenebilmek için de kullanabileceğini kısa sürede fark edebilir ve uygulamaya geçirebilirler. Okul öncesi dönemde olan çocuklar, yabancı dil eğitimi farklı aktiviteler ile öğrenebilirler aslında. Teknolojinin geliştiği dünyamızda internet ortamından eğitim elde edilebilir. Bununla beraber oyun merkezli eğitimler de değerlendirilebilir elbette. Ancak burada asıl rol modellerin öğretmenler olduğu kesinlikle unutulmamalıdır.

Öğretmenler, öğrencilerinin farklı öğrenme türlerine hitap edebilen çeşitli oyunlar ve devamlı tekrarlar ile öğrencilerinin dikkatini çekmektedir. Aynı zamanda öğrenmek için daha istekli bir hale de gelebilirler. Çocuklar, bu süreç kapsamında ilk olarak faaliyetleri izlemektedir. Daha sonrasında amacı anlayabilirler ve yetişkinlerin konuştuğu bu dilden gereken anlamı çıkarabilirler. Bir zaman sonra kendi ana dillerinde olduğu gibi İngilizce dilini de konuşmaya başlayabilirler. Bu durum bir yapının temelden yukarıya doğru yavaşça inşa edilmesine de benzetilebiliyor elbette. Yetişkinlerin burada asıl görevi, binaya destek sağlayan iskele niteliğinde ifade edilebilir. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-aylar-gunler-ve-mevsimler/ web adresine giriş yaparak da yabancı dilin nasıl daha kolay öğrenilebileceği konusunda faydalı bilgiler edinebilirsiniz. Yabancı dil eğitimi kapsamında asıl önemli olan şey, öğrenilen yabancı dili, yaşamlarının bir parçası haline getirmeleridir. Bu yaş aralığında olan çocuklar, henüz zihin olarak fazla bilgiyle yüklü olmadığı için öğrendiklerini daha kolay bir şekilde hafızalarına alabilirler ve uzun zamanlı öğrenimlerini gerçekleştirebilirler. Ufak yaşlarda dil eğitimine başlamış çocuklar, ilerleyen dönemlerde başka bir dili daha öğrenmeyi istediği zaman aynı doğal öğrenme yollarını rahatça uygulamaya başlayabilirler. Sizler de bu doğrultuda çocuklarınız için başarılı bir eğitim süreci tercih edebilir ve rahatlıkla uygulamaya koyabilirsiniz.
Bu haber 2684 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ben Eylem ben bu rolü oynarım

Ben Eylem ben bu rolü oynarım

Eylem Tanrıver kendi hikayesini anlattı

Salep...

Salep...

KIŞIN EN SOĞUK AYLARINDA NİSAN SÖZLERİ FISILDAMAK İÇİN...

Ünlü sanatçı Selami Şahin Down Cafe'de

Ünlü sanatçı Selami Şahin Down Cafe'de

İzmit Belediyesi’nin geçtiğimiz Temmuz ayında Belsa B Blok girişinde açtığı Down Kafe ünlülerin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Hava soğuyor, kış yüzünü gösteriyor

Hava soğuyor, kış yüzünü gösteriyor

.

Çellistanbul Quartet Kocaeli’nde ilk kez konser verdi

 Çellistanbul Quartet Kocaeli’nde ilk kez konser verdi

Büyükşehir Belediyesi tarafından SDKM’de, Çellistanbul Qartet- Dilek&Derya Türkan Konseri düzenlendi

Emeklilere güzel haber!

Emeklilere güzel haber!

Yılbaşından itibaren ücretsiz olabilir

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET