23 Temmuz 2018 Pazartesi 20:21
 
  • 4,755 TL

  • 5,563 TL

  • 187,56 TL

  • 95.305

Öncekiler Sonrakiler

KURSİYERLERİN ESERLERİ GÖZ KAMAŞTIRDI

Kursiyerlerin eserleri göz kamaştırdı
10 Mayıs 2018 Perşembe 13:45

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğindeki İZMEK kursiyerlerinin yıl sonu sergilerindeki el emeği göz nuru eserler göz kamaştırıyor

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılan törende 2245 kursiyere belgeleri verildi. Kursiyerlerin el  emeği göz nuru eserlerinin de sergilendiği törene İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın yanı sıra İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, eşi Zeynep Emiroğlu, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İzmit Belediye Meclis Üyesi Canan Soylu, kursiyerler ve yakınları  katıldı. Başkan Doğan yaptığı konuşmada kursiyerlere belgelerini verip  göz kamaştıran  eserleri için tebrik ederek “ Türkiye’nin hiçbir ilçesinde böylesine geniş katılımlı başka bir kurs organizasyonu daha yok. Göreve geldiğimizde İZMEK kurslarının sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor, kursiyer sayısı ise bini bulmuyordu. Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile  birlikte hemen her mahallede her yaşa hitap edecek kurslar açtık. İZMEK kurslarından şimdiye kadar 100 binden fazla kişi mezun oldu. On binlerce kişi meslek sahibi olup çok sayıda kişi de kendi işini kurdu. Satış reyonlarımız sayesinde kursiyerler el emeği göz nuru ürünlerini satarak aile ekonomilerine de katkı sağlıyorlar.

KADINLAR MUTLU OLURSA

İZMEK’ler sadece üretim, hobi meslek öğrenilen yerler değil, aynı zamanda yeni dostluklar, arkadaşlıkların edinildiği, ilişkilerin güçlendiği bir yer oldu. Kadınlarımız her zaman baş köşededir. Kadınlar mutlu olursa, erkek de, çocuk da, ev, mahalle, şehir, ülke de mutlu olur. Sizlerin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” dedi.

DAHA İYİ DURUMDAYIZ

Doğan, ülke olarak her yönden eskiye göre daha iyi durumda olduğumuzu da ifade ederek “ çalışmalarımızı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinde onun destekleriyle sürdürüyoruz. Artık şehrimiz mavi bayraklı plajları olan bir şehirdir. Tramvayından, metroya, mesire alanlarına, köy, mahalle konaklarına, yollara, sosyal faaliyetlere kadar dünden daha iyiyiz, daha da iyi olacağız” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KURSİYER İZMİT’TE

Kaymakam Ersin Emiroğlu da yaptığı konuşmada, Kocaeli’de en çok kursiyerin İzmit’te olduğunu belirterek “ böylesine güzel eserlerden etkilenmemek mümkün değil. Hepinizi tebrik ediyorum. İzmit en çok kursiyerin olduğu ilçe. Kurslarda sadece iş eğitimi verilmiyor, okuma yazma da öğretiliyor. Halen 3 bin 100 kişi kurslar sayesinde okuma yazma öğrenmektedir. Belediye Başkanımızdan  bisiklet verirken yanında kitap da vermesini rica ediyorum. Böylelikle kitap okumayı da teşvik etmiş oluruz” dedi.
Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verildi ve sergilerin açılışı yapıldı.

Bu haber 1005 defa okundu

DİĞER HABERLER

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Kocaeli ve Sakarya'ya son dakika kuvvetli yağış uyarısı geldi.

KADEM yol göstermeye devam ediyor

KADEM yol göstermeye devam ediyor

.

Parklar çiçek açıyor

Parklar çiçek açıyor

Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde bulunan parklarda çiçek dikimine başladı.

193 hayat kurtarıldı

193 hayat kurtarıldı

Kocaeli İtfaiyesi’ne bağlı KOSKEM ekipleri, Kocaeli sahillerinde denizde boğulmak üzere olan 193 kişiyi hayata döndürdü.

Nüfusta yeni dönem

Nüfusta yeni dönem

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü arşivinde bulunan ve tarihi değer taşıyan nüfus kayıtlarının elektronik ortama aktarılarak koruma altına alınması için Dijital Arşiv Projesi’ni (DAP) başlattı.

O zenginlik için imzalar atıldı

O zenginlik için imzalar atıldı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş'ın katılımları ile Kocaeli Biyolojik Çeşitlilik Bahçesi Protokolünü imzaladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ