23 Nisan 2019 Salı 09:54
 
Öncekiler Sonrakiler

KURSİYERLERİN ESERLERİ GÖZ KAMAŞTIRDI

Kursiyerlerin eserleri göz kamaştırdı
10 Mayıs 2018 Perşembe 13:45

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğindeki İZMEK kursiyerlerinin yıl sonu sergilerindeki el emeği göz nuru eserler göz kamaştırıyor

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılan törende 2245 kursiyere belgeleri verildi. Kursiyerlerin el  emeği göz nuru eserlerinin de sergilendiği törene İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın yanı sıra İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, eşi Zeynep Emiroğlu, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İzmit Belediye Meclis Üyesi Canan Soylu, kursiyerler ve yakınları  katıldı. Başkan Doğan yaptığı konuşmada kursiyerlere belgelerini verip  göz kamaştıran  eserleri için tebrik ederek “ Türkiye’nin hiçbir ilçesinde böylesine geniş katılımlı başka bir kurs organizasyonu daha yok. Göreve geldiğimizde İZMEK kurslarının sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor, kursiyer sayısı ise bini bulmuyordu. Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile  birlikte hemen her mahallede her yaşa hitap edecek kurslar açtık. İZMEK kurslarından şimdiye kadar 100 binden fazla kişi mezun oldu. On binlerce kişi meslek sahibi olup çok sayıda kişi de kendi işini kurdu. Satış reyonlarımız sayesinde kursiyerler el emeği göz nuru ürünlerini satarak aile ekonomilerine de katkı sağlıyorlar.

KADINLAR MUTLU OLURSA

İZMEK’ler sadece üretim, hobi meslek öğrenilen yerler değil, aynı zamanda yeni dostluklar, arkadaşlıkların edinildiği, ilişkilerin güçlendiği bir yer oldu. Kadınlarımız her zaman baş köşededir. Kadınlar mutlu olursa, erkek de, çocuk da, ev, mahalle, şehir, ülke de mutlu olur. Sizlerin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” dedi.

DAHA İYİ DURUMDAYIZ

Doğan, ülke olarak her yönden eskiye göre daha iyi durumda olduğumuzu da ifade ederek “ çalışmalarımızı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinde onun destekleriyle sürdürüyoruz. Artık şehrimiz mavi bayraklı plajları olan bir şehirdir. Tramvayından, metroya, mesire alanlarına, köy, mahalle konaklarına, yollara, sosyal faaliyetlere kadar dünden daha iyiyiz, daha da iyi olacağız” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KURSİYER İZMİT’TE

Kaymakam Ersin Emiroğlu da yaptığı konuşmada, Kocaeli’de en çok kursiyerin İzmit’te olduğunu belirterek “ böylesine güzel eserlerden etkilenmemek mümkün değil. Hepinizi tebrik ediyorum. İzmit en çok kursiyerin olduğu ilçe. Kurslarda sadece iş eğitimi verilmiyor, okuma yazma da öğretiliyor. Halen 3 bin 100 kişi kurslar sayesinde okuma yazma öğrenmektedir. Belediye Başkanımızdan  bisiklet verirken yanında kitap da vermesini rica ediyorum. Böylelikle kitap okumayı da teşvik etmiş oluruz” dedi.
Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verildi ve sergilerin açılışı yapıldı.

Bu haber 1152 defa okundu

DİĞER HABERLER

Polis memuru silahı şakağına dayadı...

Polis memuru silahı şakağına dayadı...

.

Yaşama tutunamadı

Yaşama tutunamadı

İsmail Atakan,hayatını kaybetti

MEB'den öğrenciler için yeni düzenleme

MEB'den öğrenciler için yeni düzenleme

.

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Usta şef Naif Bagi, Bilge Şehir Kocaeli kitabında yer alan tarifleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri Branşı usta öğreticilerine anlatıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ