17 Haziran 2019 Pazartesi 07:05
 
Öncekiler Sonrakiler

MEZARLIK DUVARI, 56 İŞÇİYİ PERİŞAN ETTİ

Mezarlık duvarı, 56 işçiyi perişan etti
28 Temmuz 2018 Cumartesi 13:18

35 bin metrekarelik mezarlık taş duvarlarını yapan 56 işçi aylardır perişan oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı mezarlık taş duvarları ihalesini alan İstanbullu büyük bir firma, taşeron olarak işi verdiği Tüm Yap İnşaat firmasını perişan ettiği iddia edildi.


İddialara göre verdikleri sözü tutmayan İstanbullu firmada aylardır muhatap bulamadıklarını ve bu yüzden de işi durduklarını söyleyen Tüm Yap İnşaat firmasının sahibi Yaşar Ergül, “Büyük paralarla oynayan o firmanın şimdilik ismini vermek istemiyorum. Fakat aylardır çeşitli bahanelerle para akışımızı durduran bu firma, benim 56 çalışan personelimi mağdur etti. Yeşilköy’de başlattığımız çalışmalarımızda, Güneydoğu’dan Kocaeli’ne gelerek evine ekmek götürmek için canla başla çalışan işçilerimin harcadıkları beden gücünün ihtiyaçlarını karşılayamıyorum.  Bize işi veren o İstanbullu firmada bir kişiyi bile muhatap olarak bulamıyorum. Bu yüzden dolayı da bizler işi durduk. Bu soruna çözüm bulmak adına ve sesimize kulaklarını tıkayan o firmaya sesimizi duyurmak için basın yayın organlarına başvurduk” ifadelerini kullandı.


Yaptıkları işi kepçeyle yıktılar

İşçilerinin, İstanbullu firmanın duyarsız davranışından ötürü yaptıkları işi kepçeyle yıktıklarını söyleyen taşeron firma sahibi Yaşar Ergül, “İşçilerim haklı olarak maaşlarını alamıyor. Bu konuda hem işçilerime karşı sorumluluğumu yerine getirememekten mahcubum, hem de aldığımız bu işte o firmadan muhatap bulamadığımız için zor durumdayım. Buradan kendilerine sesleniyorum. Bu kadar insanın ekmeğiyle oynamayın. Bu işi yapmak istemiyorsanız bile, en azından zararımızı karşılayın ve işçilerimin hakkını ödeyin” dedi.


Bu haber 2784 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yaşama tutunamadı

Yaşama tutunamadı

İsmail Atakan,hayatını kaybetti

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Usta şef Naif Bagi, Bilge Şehir Kocaeli kitabında yer alan tarifleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri Branşı usta öğreticilerine anlatıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ