19 Ağustos 2018 Pazar 02:48
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

MEZARLIK DUVARI, 56 İŞÇİYİ PERİŞAN ETTİ

Mezarlık duvarı, 56 işçiyi perişan etti
28 Temmuz 2018 Cumartesi 13:18

35 bin metrekarelik mezarlık taş duvarlarını yapan 56 işçi aylardır perişan oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı mezarlık taş duvarları ihalesini alan İstanbullu büyük bir firma, taşeron olarak işi verdiği Tüm Yap İnşaat firmasını perişan ettiği iddia edildi.


İddialara göre verdikleri sözü tutmayan İstanbullu firmada aylardır muhatap bulamadıklarını ve bu yüzden de işi durduklarını söyleyen Tüm Yap İnşaat firmasının sahibi Yaşar Ergül, “Büyük paralarla oynayan o firmanın şimdilik ismini vermek istemiyorum. Fakat aylardır çeşitli bahanelerle para akışımızı durduran bu firma, benim 56 çalışan personelimi mağdur etti. Yeşilköy’de başlattığımız çalışmalarımızda, Güneydoğu’dan Kocaeli’ne gelerek evine ekmek götürmek için canla başla çalışan işçilerimin harcadıkları beden gücünün ihtiyaçlarını karşılayamıyorum.  Bize işi veren o İstanbullu firmada bir kişiyi bile muhatap olarak bulamıyorum. Bu yüzden dolayı da bizler işi durduk. Bu soruna çözüm bulmak adına ve sesimize kulaklarını tıkayan o firmaya sesimizi duyurmak için basın yayın organlarına başvurduk” ifadelerini kullandı.


Yaptıkları işi kepçeyle yıktılar

İşçilerinin, İstanbullu firmanın duyarsız davranışından ötürü yaptıkları işi kepçeyle yıktıklarını söyleyen taşeron firma sahibi Yaşar Ergül, “İşçilerim haklı olarak maaşlarını alamıyor. Bu konuda hem işçilerime karşı sorumluluğumu yerine getirememekten mahcubum, hem de aldığımız bu işte o firmadan muhatap bulamadığımız için zor durumdayım. Buradan kendilerine sesleniyorum. Bu kadar insanın ekmeğiyle oynamayın. Bu işi yapmak istemiyorsanız bile, en azından zararımızı karşılayın ve işçilerimin hakkını ödeyin” dedi.Bu haber 1780 defa okundu

DİĞER HABERLER

Şişko Nuri vefat etti

Şişko Nuri  vefat etti

.

Mezarları başında anıldılar

Mezarları başında anıldılar

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, depremde ölen vatandaşların mezarları ziyaret edildi, dualar okundu.

Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı sona erdi

Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı sona erdi

Birçok bilimsel bilginin paylaşıldığı 5. Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı yoğun ilgi gördü

Kurban Bayramı İçin Tedbirler Alındı

Kurban Bayramı İçin Tedbirler Alındı

Başiskele Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle halkın rahat bir tatil geçirip, bayram ziyaretlerini yapabilmeleri için ilgili birimleri ile görev başında olacak.

Cadde ve sokaklar pırıl pırıl

Cadde ve sokaklar pırıl pırıl

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokak yıkamalarını gece gündüz sürdürüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ