21 Eylül 2017 Perşembe 08:02
 
  • 3,504 TL

  • 4,168 TL

  • 146,72 TL

  • 105.324

Öncekiler Sonrakiler

MÜZEYYEN HANIM ÇOK KORKMUŞ

Müzeyyen hanım çok korkmuş
05 Ocak 2016 Salı 11:13

Vuuhuuh, yaşadığımız tam bir macera idi!!!

7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde CHP milletvekili adayı olan Müzeyyen Topçu Tan, ilimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle büyük bir tehlike atlatmış, Başiskele ile Gölcük arasındaki bir dağ yolunda karda mahsur kalan Müzeyyen Topçu Tan, yaşadığı zor anları sosyal medyada anlatmış...

Bugün Bahçecik-Gölcük arası dağ yollarında, mahsur kaldık. KAR lastiklerimize güvendiğimiz için yanımızda zincir yoktu. Önce kendi imkanlarımızı zorladık, kaldığımız rampayı tırmanmaya çalıştık ama baktık ki biraz daha ısrar edersek uçurumu boylama şansımız var. "Yolda kaldık, geri de dönemiyoruz. İş makinesı vs.nereden bulabiliriz?" diye arkadaşımıza telefon ettik.Telefon ettikte, nerede olduğumuzu tarif etmek ne-mümkün!. Etrafta ne bir ev ne bir tabela, ne bir işaret var. Sadece ağaçlar, uçurum, elektrik telleri ve kar...
Başka da hiç bir şey yok..
Yardıma gelecek arkadaşla telefonda konuşurken bir kaç yüz metre önce karşılaştığımız aşı boyalı evden vs. bahsettik; el yordamı ile bizi buldu.
Traktörün arkasına çekme halatımızı taktık, "Oh kurtulduk" diye düşünürken bir kaç yüz metre ötede başka bir rampada, halat kopmasın mı? Halatı birkaç kez bağladık ama her seferinde koptu (Demek ki çekme halatlarına da fazla güvenmemek lazımmış). Hava kararmaya başladı, etrafta evler var ama ışık yok. Tabiri caiz ise in cin top oynuyor..
Benim aklıma belediyeden yardım istemek geldi. Sonuçta yolları açmak zorunda olan merci karayolları ya da Belediyedir diye düşündüm. Başiskele Belediyesinden yetkili kişi ile irtibata geçtik ama bizim bulunduğumuz mevki Gölcük sınırlarında olduğu için, yardımcı olamayacaklarını(prosedüre bak) ancak Gölcük Belediyesine haber vereceklerini söyledi. Biz orada yaşayan köylülerin yardımı ile saplandığımız yerden, kardan temizlenmiş yola çıkabildik. Birkaç tehlike atlatarak!
Sağolsun Başiskele Belediyesi Fen İşleri, irtibat kurmamız için Gölcük Belediyesini aradı ve telefonunu bize mesajla bildirdi.Eğer kendi imkanlarımızla çıkamasaydık, yardıma geleceklerdi. (Bu arada gelmeleri en az 2 saat sürermiş)
***
Vuuhuuh, yaşadığımız tam bir macera idi!!!
Bu tecrübeden aldığımız ders: Kara, kışa, karayollarına, belediyeye güven olmaz. Kar lastiği, çekme halatı falan yetmiyor, zincirsiz asla yola çıkmamak lazım.
Araçta kürek vs. bulunması çok önemli. Lastiklerin saplandığı yerden kurtarmak için yeterli olur mu bilmem ama olsaydı sanki işe yarardı. Bir ara "işaret fişeği olsaydı fena olmazdı" diye de düşünmedim değil smile ifade simgesi
Cep telefon şarjı, kalın giysi, kar botu, benzin vs. çok önemli ama bence en önemlisi nerede olduğunuzu bilmek açısından, elektrik direklerinde ya da tabelalarda irtifa ve mevki belirten işaretler olsa çok daha iyi olurdu diye düşündüm.
Biz aracımızı kaldığımız yerde bırakıp, yolu takip ederek en kötü ihtimalle 1-2 km. sonra bir köye ulaşabilirdik ancak ıssız bir yerde, karanlıkta, sesimizi duyan kimse olmazdı!
Bu haber 946 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vira Bismillah

Vira Bismillah

.

MESAFELER ENGEL Mi

MESAFELER ENGEL Mi

KORE AŞKINA ?

'Dost mu?Düşman mı?'

'Dost mu?Düşman mı?'

Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi değerli hekimi Dt. Yeliz Bozdağ'a "diş taşı dost mu, düşman mı?" diye sorduk.

Hakan Altun, Kocaeli Fuarı’nda

Hakan Altun, Kocaeli Fuarı’nda

Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli Fuarı 51. Yılı yaz etkinlikleri kapsamında her hafta sevilen bir şarkıcı Kocaelililerle bir araya geliyor

“Niloya” çocuklarla buluştu

 “Niloya” çocuklarla buluştu

Kocaeli Fuarı’nda çocuklar Niloya müzikali ile harika dakikalar geçirdi.

İşadamı Kansu Kızını Evlendirdi

İşadamı Kansu Kızını Evlendirdi

Başiskele’nin işadamlarından Mustafa Kansu ve Ayşe Kansu’nun kızları Özlem Kansu İsrafil ve Songül Dursun’un oğlu Tolga Dursun ile dünya evine girdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ