23 Mart 2019 Cumartesi 20:36
 
Öncekiler Sonrakiler

ÖFKE NÖBETİ GEÇİRDİ, ŞOFÖR İMDADINA YETİŞTİ

Öfke nöbeti geçirdi, şoför imdadına yetişti
24 Temmuz 2018 Salı 16:35

Otizmli çocukların en büyük sorunlarından biri olan toplumdaki farkındalıkları yüzünden uyum sağlayamaması konusunda güçlük çeken ebeveynler, bu kez yaşadıkları sıkıntıyı mutlulukla tamamladı.

Haftasonu düzenledikleri bir etkinliğe katılmak üzere Kerpe’ye giden KOÇDER üyelerinden Songül Baştan, otizmli çocuğunun yolculuk esnasında geçirdiği öfke nöbetinden dolayı yaşadığı zorluğa yardımcı olan otobüs şoförünün duyarlı davranışının herkese örnek olması gerektiğini söyledi.
Evladının bir türlü sakinleşmemesinden dolayı toplumda bu tür sorunlardan dolayı çok sıkıntı yaşadığını belirten Songül Baştan, “O anda ne yapacağımı bilemedim. Fakat şoför bey kardeşimizin oğluma karşı sevgi dolu yaklaşımı, onu sakinleşmesini sağladı. Toplumda bu tür insanlara çok ihtiyacımız var. Ve çok teşekkür ederiz” dedi.

Kılıçarslan’dan teşekkür plaketi
Öfke nöbeti halinde olan otizmli evladını bir türlü sakinleştiremeyen Baştan’ın imdadına yetişen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışanlarından biri olan otobüs şoförünün göstermiş olduğu duyarlı davranıştan ötürü KOÇDER adına Başkan İlkin Kılıçarslan ve  Genel Sekreter Sevdiye Fidan tarafından teşekkür plaketi verildi tarafından şoför Muhammet Yağcı’ya plaket takdim edildi.

Başından geçen olayı anlattı

KOÇDER üyelerinden Songül Baştan yaşadıkları o günü şu şekilde paylaştı:

“8 Temmuz 2018 Pazar günü otizmli çocuklarımızı Kerpe’ye eğlenmeleri için gezmeye götürdük. Dönüşte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kerpe aracı ile dönüyorduk. Arabanın çok dolu olması ve sıcaklıktan dolayı otizmli çocuğumuz öfke nöbeti tuttu, çığlıklar atarak kendini yerlere attı.  ne yaptıysak sakinleştiremedik. Çocuğun bu durumundan dolayı otobüs şoförümuz Muhammet YAĞCI hiç tereddüt etmeden otobüsü durdurdu ve bilhassa kendisi çocuğumuzu sakinleştirmek için özel çaba gösterdi ve çocuğumuz normale döndü. Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadığımız için duyarlı insanların olması bizi mutlu etti. KOCDER ailesi olarak Bekay’ımıza gösterdiği bu yakın ilgiden dolayı 41 BR 310 plakalı otobüsün şoförü olan Muhammet Yağcı’ya teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 1527 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yaşama tutunamadı

Yaşama tutunamadı

İsmail Atakan,hayatını kaybetti

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Usta şef Naif Bagi, Bilge Şehir Kocaeli kitabında yer alan tarifleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri Branşı usta öğreticilerine anlatıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ