26 Mayıs 2019 Pazar 09:14
 
Öncekiler Sonrakiler

TÜRKİYE KADIN MECLİSLERİ KOCAELİ ÖRGÜTÜ KURULDU !

Türkiye Kadın Meclisleri Kocaeli Örgütü kuruldu !
25 Mayıs 2018 Cuma 10:15

Türkiye’de kadına yönelik şiddet, istismar, taciz, tecavüz ve cinayetleri engellemek üzere kurulan ‘Kadın Meclisleri’, çalışmalarıyla farkındalık yaratmaya, kadınların sesi olmaya devam ediyor.

Antalya'dan Samsun'a, Tekirdağ'dan Kahramanmaraş'a kadar Türkiye'nin tüm bölgelerinde kadınların katılımı ile günden güne büyüyen kadın hareketi, Kocaeli’nde de 20 kadın tarafından örgütlenme çalışmalarına başladı.

Her kesimden kadının katılımıyla, aynı zamanda üniversiteli ve liseli kadınların da destek verdiği yüzlerce kadın; kadın ve çocuk düşmanı politikalara karşı çözüm yollarının, eşit söz hakkına sahip olan ‘Kadın Meclisleri’ ile çözülebileceğini savunuyor.
 
‘Türkiye genelinde kuruluşumuzun üzerinden çok geçmeden etkin eylemlerle adımızdan  söz ettirmeyi başardık’ diyen, Merve Özdemir, Elif Pelin Acar ve Fatma Nur;  "Bu kadın hareketinin tek bir lideri yok. Hepimiz üyeyiz ve eşit şekilde haklarımız için mücadele ediyoruz. Üniversite öğrencisi, çalışan, ev kadını, değişik çevrelerden gelen kadınlar olarak haklarımız için hep beraber mücadele ediyoruz. Bünyemizde hiçbir siyasal hareket yok,  buna izin  vermiyoruz. Amacımız "insan olma temelinde eşitliği ve insanca yaşamayı savunmak, kadını ezilmekten korumak, kadın haklarını toplumun her kesimine duyurmaktır" diyen kadınlar, ilimizdeki kadınlara dayanışma  çağrısında bulunarak,    https://kadinmeclisleri.org/ ve @kadinmeclisleri Twitter hesabından bize ulaşabilir kadın meclisine siz de katılabilirsiniz" deidi.


Şiddete yönelik mücadele sürecek

Özellikle şiddete uğramış kadınlar, öldürülen kadınlar ve taciz ile tecavüze uğramış kadınların sesi olacaklarını ifade eden Merve Özdemir,  "Asla Yalnız Yürümeyeceksin" sloganlarıyla tüm kadın dayanışma örgütlerinin sempatisini kısa sürede kazandıklarını söylüyor.


Merve Özdemir; "Kadın Meclisleri ülke genelinde, ‘Kıyafetime Karışma’ diyen, kadınların hak ve özgürlüklerine, bu hak ve özgürlüklerine yönelik baskı, şiddet ve saldırılar karşısında sürekli mücadele eden, hayatlarına dair kararları, kendileri almak isteyen kadınlar tarafından kuruldu" diyor.

 Bu haber 1149 defa okundu

DİĞER HABERLER

Polis memuru silahı şakağına dayadı...

Polis memuru silahı şakağına dayadı...

.

Yaşama tutunamadı

Yaşama tutunamadı

İsmail Atakan,hayatını kaybetti

MEB'den öğrenciler için yeni düzenleme

MEB'den öğrenciler için yeni düzenleme

.

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Usta şef Naif Bagi, Bilge Şehir Kocaeli kitabında yer alan tarifleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri Branşı usta öğreticilerine anlatıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ