21 Ağustos 2018 Salı 17:24
 
  • 6,074 TL

  • 7,004 TL

  • 229,76 TL

  • 90.186

Öncekiler Sonrakiler

TÜRKİYE KADIN MECLİSLERİ KOCAELİ ÖRGÜTÜ KURULDU !

Türkiye Kadın Meclisleri Kocaeli Örgütü kuruldu !
25 Mayıs 2018 Cuma 10:15

Türkiye’de kadına yönelik şiddet, istismar, taciz, tecavüz ve cinayetleri engellemek üzere kurulan ‘Kadın Meclisleri’, çalışmalarıyla farkındalık yaratmaya, kadınların sesi olmaya devam ediyor.

Antalya'dan Samsun'a, Tekirdağ'dan Kahramanmaraş'a kadar Türkiye'nin tüm bölgelerinde kadınların katılımı ile günden güne büyüyen kadın hareketi, Kocaeli’nde de 20 kadın tarafından örgütlenme çalışmalarına başladı.

Her kesimden kadının katılımıyla, aynı zamanda üniversiteli ve liseli kadınların da destek verdiği yüzlerce kadın; kadın ve çocuk düşmanı politikalara karşı çözüm yollarının, eşit söz hakkına sahip olan ‘Kadın Meclisleri’ ile çözülebileceğini savunuyor.
 
‘Türkiye genelinde kuruluşumuzun üzerinden çok geçmeden etkin eylemlerle adımızdan  söz ettirmeyi başardık’ diyen, Merve Özdemir, Elif Pelin Acar ve Fatma Nur;  "Bu kadın hareketinin tek bir lideri yok. Hepimiz üyeyiz ve eşit şekilde haklarımız için mücadele ediyoruz. Üniversite öğrencisi, çalışan, ev kadını, değişik çevrelerden gelen kadınlar olarak haklarımız için hep beraber mücadele ediyoruz. Bünyemizde hiçbir siyasal hareket yok,  buna izin  vermiyoruz. Amacımız "insan olma temelinde eşitliği ve insanca yaşamayı savunmak, kadını ezilmekten korumak, kadın haklarını toplumun her kesimine duyurmaktır" diyen kadınlar, ilimizdeki kadınlara dayanışma  çağrısında bulunarak,    https://kadinmeclisleri.org/ ve @kadinmeclisleri Twitter hesabından bize ulaşabilir kadın meclisine siz de katılabilirsiniz" deidi.


Şiddete yönelik mücadele sürecek

Özellikle şiddete uğramış kadınlar, öldürülen kadınlar ve taciz ile tecavüze uğramış kadınların sesi olacaklarını ifade eden Merve Özdemir,  "Asla Yalnız Yürümeyeceksin" sloganlarıyla tüm kadın dayanışma örgütlerinin sempatisini kısa sürede kazandıklarını söylüyor.


Merve Özdemir; "Kadın Meclisleri ülke genelinde, ‘Kıyafetime Karışma’ diyen, kadınların hak ve özgürlüklerine, bu hak ve özgürlüklerine yönelik baskı, şiddet ve saldırılar karşısında sürekli mücadele eden, hayatlarına dair kararları, kendileri almak isteyen kadınlar tarafından kuruldu" diyor.

 Bu haber 838 defa okundu

DİĞER HABERLER

Şişko Nuri vefat etti

Şişko Nuri  vefat etti

.

Mezarları başında anıldılar

Mezarları başında anıldılar

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, depremde ölen vatandaşların mezarları ziyaret edildi, dualar okundu.

Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı sona erdi

Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı sona erdi

Birçok bilimsel bilginin paylaşıldığı 5. Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı yoğun ilgi gördü

Kurban Bayramı İçin Tedbirler Alındı

Kurban Bayramı İçin Tedbirler Alındı

Başiskele Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle halkın rahat bir tatil geçirip, bayram ziyaretlerini yapabilmeleri için ilgili birimleri ile görev başında olacak.

Cadde ve sokaklar pırıl pırıl

Cadde ve sokaklar pırıl pırıl

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokak yıkamalarını gece gündüz sürdürüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ