18 Ağustos 2018 Cumartesi 22:57
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

ÜÇ İLÇEYE HAYAT VEREN SU

Üç ilçeye hayat veren su
26 Temmuz 2018 Perşembe 10:30

Hizmet sınırları içinde yer alan tüm bölgelerde etkin ve verimli çalışmalar yapan İSU Genel Müdürlüğü, içme suyu ve atık su arıtma tesisleriyle insan sağlığına verdiği değeri, suyun sağlığına da vermeye özen gösteriyor.

Bu bağlamda son teknolojilerin ışığında yatırımlarını sürdürüyor.
 
191 mahallenin su ihtiyacı karşılanıyor
Kocaeli’nin sağlıklı ve kaliteli içme suyunu temin eden İSU Genel Müdürlüğü, il genelinde 13 ayrı içme suyu arıtma tesisi işletiyor. Kandıra , Kartepe ve İzmit ilçesindeki kırsal alanların bir kısmının içme suyu ihtiyacı;Kartepe  Samanlı dağları eteklerindeki Yanıkdere su kaynağından, yetmediği durumlarda ise Sapanca Gölü’nden karşılanmaktadır. Kurum, onlarca kilometre uzunluğundaki isale hatları ve terfi merkezi ile ham suyu Kartepe Avluburun içme suyu arıtma tesisine ulaştırıyor. Ayrıca İSU’nun , bölgedeki vatandaşların kesintisiz ve arıtılmış su ihtiyacını karşılamak için inşa ettiği Avluburun İçme Suyu Arıtma Tesisinde arıtılan su, yüzlerce kilometre uzunluğundaki isale hatları ile Kandıra , Kartepe ve İzmit belediye sınırları içindeki Uzuntarla ile Eşme bölgelerinin bir kısmı, Kandıra cezaevi ile 191 mahallenin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamaktadır. Günlük 22.500 m3 arıtma kapasitesi bulunan Avluburun İçme Suyu Arıtma Tesisi; bölgede yaşayan halkın, sağlıklı içme suyu teminini kesintisiz bir şekilde sağlamaktadır.
 
Suyun kalitesi kontrol altında
İSU, çalışmalarını yaparken İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelikte yer alan sınır değerleri esas alarak şebeke suyunun kalitesini sürekli kontrol altında tutmaktadır. Yatırımlarını planlarken bölgenin asıl ihtiyaçlarını baz alan İSU Genel Müdürlüğü, içme suyu ve arıtma tesislerini işletme konusunda uluslararası standartları dikkate almaktadır.
 
Modern işletmecilik anlayışı

Modern bir işletmecilik anlayışıyla tesislerini işleten İSU Genel Müdürlüğü, sürekli ve güvenli içme suyu temini sağlamakta  ve bunu da vatandaşlara sağlıklı iletim hatları ile ulaştırmaktadır. Kurum, yenilikçi projelerinin ve özverili çalışmalarının doğal sonucu olarak’’ Kocaeli’de Su Musluktan İçilir’’ diye bir gerçekle anılmanın haklı gururu ile hizmetlerini daha da ileriye taşımayı hedeflemektedir.
Bu haber 476 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mezarları başında anıldılar

Mezarları başında anıldılar

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, depremde ölen vatandaşların mezarları ziyaret edildi, dualar okundu.

Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı sona erdi

Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı sona erdi

Birçok bilimsel bilginin paylaşıldığı 5. Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı yoğun ilgi gördü

Kurban Bayramı İçin Tedbirler Alındı

Kurban Bayramı İçin Tedbirler Alındı

Başiskele Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle halkın rahat bir tatil geçirip, bayram ziyaretlerini yapabilmeleri için ilgili birimleri ile görev başında olacak.

Cadde ve sokaklar pırıl pırıl

Cadde ve sokaklar pırıl pırıl

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokak yıkamalarını gece gündüz sürdürüyor.

Acı kayıp

Acı kayıp

.

Arabistan uyruklu baba dehşeti

Arabistan uyruklu baba dehşeti

Suudi Arabistan uyruklu şahıs, yol ortasında çocuğunu dövdü.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ