25 Mayıs 2019 Cumartesi 21:16
 
Öncekiler Sonrakiler

ÜÇ İLÇEYE HAYAT VEREN SU

Üç ilçeye hayat veren su
26 Temmuz 2018 Perşembe 10:30

Hizmet sınırları içinde yer alan tüm bölgelerde etkin ve verimli çalışmalar yapan İSU Genel Müdürlüğü, içme suyu ve atık su arıtma tesisleriyle insan sağlığına verdiği değeri, suyun sağlığına da vermeye özen gösteriyor.

Bu bağlamda son teknolojilerin ışığında yatırımlarını sürdürüyor.
 
191 mahallenin su ihtiyacı karşılanıyor
Kocaeli’nin sağlıklı ve kaliteli içme suyunu temin eden İSU Genel Müdürlüğü, il genelinde 13 ayrı içme suyu arıtma tesisi işletiyor. Kandıra , Kartepe ve İzmit ilçesindeki kırsal alanların bir kısmının içme suyu ihtiyacı;Kartepe  Samanlı dağları eteklerindeki Yanıkdere su kaynağından, yetmediği durumlarda ise Sapanca Gölü’nden karşılanmaktadır. Kurum, onlarca kilometre uzunluğundaki isale hatları ve terfi merkezi ile ham suyu Kartepe Avluburun içme suyu arıtma tesisine ulaştırıyor. Ayrıca İSU’nun , bölgedeki vatandaşların kesintisiz ve arıtılmış su ihtiyacını karşılamak için inşa ettiği Avluburun İçme Suyu Arıtma Tesisinde arıtılan su, yüzlerce kilometre uzunluğundaki isale hatları ile Kandıra , Kartepe ve İzmit belediye sınırları içindeki Uzuntarla ile Eşme bölgelerinin bir kısmı, Kandıra cezaevi ile 191 mahallenin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamaktadır. Günlük 22.500 m3 arıtma kapasitesi bulunan Avluburun İçme Suyu Arıtma Tesisi; bölgede yaşayan halkın, sağlıklı içme suyu teminini kesintisiz bir şekilde sağlamaktadır.
 
Suyun kalitesi kontrol altında
İSU, çalışmalarını yaparken İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelikte yer alan sınır değerleri esas alarak şebeke suyunun kalitesini sürekli kontrol altında tutmaktadır. Yatırımlarını planlarken bölgenin asıl ihtiyaçlarını baz alan İSU Genel Müdürlüğü, içme suyu ve arıtma tesislerini işletme konusunda uluslararası standartları dikkate almaktadır.
 
Modern işletmecilik anlayışı

Modern bir işletmecilik anlayışıyla tesislerini işleten İSU Genel Müdürlüğü, sürekli ve güvenli içme suyu temini sağlamakta  ve bunu da vatandaşlara sağlıklı iletim hatları ile ulaştırmaktadır. Kurum, yenilikçi projelerinin ve özverili çalışmalarının doğal sonucu olarak’’ Kocaeli’de Su Musluktan İçilir’’ diye bir gerçekle anılmanın haklı gururu ile hizmetlerini daha da ileriye taşımayı hedeflemektedir.
Bu haber 1023 defa okundu

DİĞER HABERLER

Polis memuru silahı şakağına dayadı...

Polis memuru silahı şakağına dayadı...

.

Yaşama tutunamadı

Yaşama tutunamadı

İsmail Atakan,hayatını kaybetti

MEB'den öğrenciler için yeni düzenleme

MEB'den öğrenciler için yeni düzenleme

.

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Usta şef Naif Bagi, Bilge Şehir Kocaeli kitabında yer alan tarifleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri Branşı usta öğreticilerine anlatıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ