24 Ekim 2018 Çarşamba 00:47
 
  • 5,744 TL

  • 6,591 TL

  • 229,82 TL

  • 93.469

Öncekiler Sonrakiler

YENİ BİNANIN YAPIMI SÜRÜYOR

Yeni binanın yapımı sürüyor
19 Haziran 2018 Salı 12:30

İzmit İtfaiye Grup Amirliği Terminal Müfrezesi yeni binasının yapımı devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, doğal afetler, kazalar, kurtarma operasyonları gibi pek çok olayda etkin rol oynayan itfaiyecileri modern mekânlara kavuşturuyor. Kimi zaman sıkışmış bir kediyi kurtaran itfaiyeciler kimi zaman da alevlerin arasında hayatta kalmış birileri için çaba harcıyorlar. Her hayat kutsaldır bilinciyle hareket eden itfaiye teşkilatının bu görevlerini daha sağlıklı yürütebilmeleri için çalışma alanları olan müfreze binaları yenileniyor.

ANINDA MÜDAHALE
Bu kapsamda Kocaeli İtfaiyesi için yeni Terminal Müfreze Binası inşa ediliyor. Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yanında yer alan Şehir İçi Otobüsleri Doğu terminali içinde inşa edilen müfreze binası olaylara anında müdahale edilebilecek şekilde yapılıyor. Çalışmaları devam eden projenin zemin kat kolon imalatı tamamlandı. Yapının birinci kat döşeme kalıp imalat işleri yapılıyor. Birinci kat döşeme donatı ve beton döküm imalatlarına ise kısa süre içinde geçilecek.

BİN 500 METREKARE
Yeni itfaiye müfreze binası 7 araçlık itfaiye aracı garajına sahip olacak. Bina bin 500 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Müfreze binası Kandıra Yolu ve Seymen Caddesi’nin kesiştiği terminal alanında yapılıyor. İzmit İtfaiye Grup Amirliği Terminal Müfrezesi binası bodrum, zemin ve bir kat şeklinde inşa ediliyor. Yapının bodrum katı 154 metrekare, zemin katı 893 metrekare, 1.katı ise 460 metrekare olacak.

KARTEPE VE KARAMÜRSEL’E DE YAPILIYOR

Bodrum katta; teknik merkezler yer alacakken zemin katta; 7 araçlık garaj, idari ofisler, yemekhane ve dinlenme odası bulunacak. Birinci katta ise yatakhaneler, spor salonu, eğitim salonu ve mescit yer alacak. Büyükşehir Belediyesi Kartepe ve Karamürsel’de de birer müfreze binası inşa ediyor. Binalar olaylara hızlı bir şekilde çıkış yapan itfaiyecilerin kullanımına uygun olacak şekilde inşa ediliyor.


Bu haber 957 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yaşama tutunamadı

Yaşama tutunamadı

İsmail Atakan,hayatını kaybetti

Kuşkan ailesinin mutlu günü

Kuşkan ailesinin mutlu günü

.

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Kocaeli’nin mutfak zenginliği KO-MEK ile sofralara taşınacak

Usta şef Naif Bagi, Bilge Şehir Kocaeli kitabında yer alan tarifleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri Branşı usta öğreticilerine anlatıyor

İşte basura iyi gelen 5 yiyecek

İşte basura iyi gelen 5 yiyecek

.

Cankurtaranlar bu hafta 109 kişiyi kurtardılar

Cankurtaranlar bu hafta 109 kişiyi kurtardılar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi KOSKEM cankurtaranları Kocaeli sahillerinde pek çok boğulma vakasına müdahale ettiler.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET