18 Ağustos 2018 Cumartesi 06:07
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

YENİ BİNANIN YAPIMI SÜRÜYOR

Yeni binanın yapımı sürüyor
19 Haziran 2018 Salı 12:30

İzmit İtfaiye Grup Amirliği Terminal Müfrezesi yeni binasının yapımı devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, doğal afetler, kazalar, kurtarma operasyonları gibi pek çok olayda etkin rol oynayan itfaiyecileri modern mekânlara kavuşturuyor. Kimi zaman sıkışmış bir kediyi kurtaran itfaiyeciler kimi zaman da alevlerin arasında hayatta kalmış birileri için çaba harcıyorlar. Her hayat kutsaldır bilinciyle hareket eden itfaiye teşkilatının bu görevlerini daha sağlıklı yürütebilmeleri için çalışma alanları olan müfreze binaları yenileniyor.

ANINDA MÜDAHALE
Bu kapsamda Kocaeli İtfaiyesi için yeni Terminal Müfreze Binası inşa ediliyor. Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yanında yer alan Şehir İçi Otobüsleri Doğu terminali içinde inşa edilen müfreze binası olaylara anında müdahale edilebilecek şekilde yapılıyor. Çalışmaları devam eden projenin zemin kat kolon imalatı tamamlandı. Yapının birinci kat döşeme kalıp imalat işleri yapılıyor. Birinci kat döşeme donatı ve beton döküm imalatlarına ise kısa süre içinde geçilecek.

BİN 500 METREKARE
Yeni itfaiye müfreze binası 7 araçlık itfaiye aracı garajına sahip olacak. Bina bin 500 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Müfreze binası Kandıra Yolu ve Seymen Caddesi’nin kesiştiği terminal alanında yapılıyor. İzmit İtfaiye Grup Amirliği Terminal Müfrezesi binası bodrum, zemin ve bir kat şeklinde inşa ediliyor. Yapının bodrum katı 154 metrekare, zemin katı 893 metrekare, 1.katı ise 460 metrekare olacak.

KARTEPE VE KARAMÜRSEL’E DE YAPILIYOR

Bodrum katta; teknik merkezler yer alacakken zemin katta; 7 araçlık garaj, idari ofisler, yemekhane ve dinlenme odası bulunacak. Birinci katta ise yatakhaneler, spor salonu, eğitim salonu ve mescit yer alacak. Büyükşehir Belediyesi Kartepe ve Karamürsel’de de birer müfreze binası inşa ediyor. Binalar olaylara hızlı bir şekilde çıkış yapan itfaiyecilerin kullanımına uygun olacak şekilde inşa ediliyor.


Bu haber 929 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mezarları başında anıldılar

Mezarları başında anıldılar

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, depremde ölen vatandaşların mezarları ziyaret edildi, dualar okundu.

Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı sona erdi

Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı sona erdi

Birçok bilimsel bilginin paylaşıldığı 5. Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı yoğun ilgi gördü

Kurban Bayramı İçin Tedbirler Alındı

Kurban Bayramı İçin Tedbirler Alındı

Başiskele Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle halkın rahat bir tatil geçirip, bayram ziyaretlerini yapabilmeleri için ilgili birimleri ile görev başında olacak.

Cadde ve sokaklar pırıl pırıl

Cadde ve sokaklar pırıl pırıl

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokak yıkamalarını gece gündüz sürdürüyor.

Acı kayıp

Acı kayıp

.

Arabistan uyruklu baba dehşeti

Arabistan uyruklu baba dehşeti

Suudi Arabistan uyruklu şahıs, yol ortasında çocuğunu dövdü.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ