bil anakolej
08 Temmuz 2020 Çarşamba 11:38

BİR GÜN SENDE BENİM DURUMUMA DÜŞÜNCE...

19 Aralık 2018 Çarşamba 11:00

Zaman zaman polis arkadaşlarımızın sıkıntı ve sorunlarını gerek köşe yazılarımda gerekse haberlerimizde dile getirmeye çaba sarf ediyorum.


7 yıl önce mesleğime nokta koyduktan sonra başladığım gazetecilik yaşamımda polis arkadaşlarımızla ilişkilerimiz daha farklı bir boyut aldı.


Bugüne kadar tanımadığım ülkenin  dört bir köşesinden bir çok polislerle selamımız, dostluğumuz oluştu.

Zamanla bana kızan da, eleştiren de oldu ama genelde gerek telefonla arayarak gerek yazılarıma yorumlar yaparak beni onurlandırdılar.


Polis ile hiç mi kötü anılarım olmadı?

Elbette oldu.

Üniforma giydiği için kendini dev aynasında gören,

Bırakın emekli meslektaşlarını, çalışan meslektaşlarına bile tepeden bakan,

Kibirli polislerle de yollarımız kesişti.

Ama ben bunların içimizde parmakla gösterilecek kadar bile olduklarına inanmıyorum.

Hepsi topu 3- 5 kişidir.

Ama işte o 3-5 kendini bilmezin yaptıkları derin kırılmalara neden oluyor.

Şimdi size bir mesaj paylaşmak istiyorum.

Tamam arkadaşımız kusurlu....

Ceza da uygulanmalı...

Yahu hiç mi mesleki terbiyeniz yok.

Yazık çok yazık...


BAKIN EMEKLİ POLİS NE YAZMIŞ...

Arkadaşlar dün akşam Samsun çakallıda 111 km ile radara yakalandım. Akşam hava kararmak üzere, arkadaşlar geç farketti ben durup geri geldim, iyi görevler devrem dedim. Bana radara girdiniz ded.i Emekli polisim dedim, ehliyet ruhsatımı istedi, aracınız kamyonet mi otomobil mi dedi. Eğer otomobilse cezadan yırtınız dedi beni araca davet etti. Ceza yazan arkadaşın yanına geldim benim yüzüme bile bakmadan radarcı arkadaş size ceza yazılmasını istiyor benim yapacak birşeyin yok, yine yüzüme bakmıyor. 18 yıl önce emekli olmuş 2250 tl maaş alan abisine 235 tl ceza yazdı. Bende, bir gün sende benim durumuma düşünce bu anı hatırlarsın görevin bitince arkadaşlarına dairede anlat emekli polise radardan ceza yazdım, sen madalya yı hak ettin.Bunun gibi meslektaslarmız var malesef çok zoruma gitti. Sanki samanlıkta altın bulmuş gibi mutlu oldular arkadaşlar vaktinizi aldım hakkınızı helal edin paylaşmak istedim. En büyük polis bizim polis.Vay be

S sadık
21 Aralık 2018 Cuma 22:08

Güzel abi kaybedecek neyin var diyemedinmi...oglum anaga selam seni arkasından çıkartmış o yüzden pislik kokuyorsun diyemedinmi ?

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Emeklilik

Ahmet zengin
20 Aralık 2018 Perşembe 22:06

Gardaş sen yine küçük yerdesin ben İstanbul' da emekli oldum burada ikamet ediyorum,buradaki polis kardeşlerimizin hiç saygısı yok daha bugün 20.12.2018 Perşembe günü Bahçelievler ilçe Emn.Md.lüğü ne gittim mermi istek formu almak için bir çocuk gibi sıraya gir veya git otur sıran gelirse gel gibi laflar sarfederek gururumla oynadı ben yine diğer vatandaşların yanında hiç bir şey demedim ama ben 33 yıl görev süresince hiç bir vatandaşa bile böyle davranmadım,yutkundum yutkundum kalkıp gidecektim

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Saygısızlık

Hüsamettin Dikmen
20 Aralık 2018 Perşembe 13:09

Her polis arkadaşım dürüst değil. Bende 1 yıl önce sevdiğim güzel meslekten emekli oldum. Emekli olmadan önce yine meslekdaşımın kayınpederınin cenazesi için Defnetmek için izmir çiğlide cenaze namazı için gittim ve kullanmış olduğum 1992 model Şahin otomu düzgün bir şekilde park ettim ve hemen yakında Trafik ekibinde görevli resmi polis arkadaşımı gördüm ve yanına giderek durumu anlattım kendiminde polis memuru olduğumu söyledim tahmini 30 dakika sonra otomun yanına geldiğimde Park cezası yazmı

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Ukala polisler

Durmuş Nufel Çatak
20 Aralık 2018 Perşembe 09:33

Maalesef polislerimizin içinde öyle ukala polisler var ki onlarla meslektaş olduğum için utanıyorum.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Yazıklar olsun

Fırat Güner
20 Aralık 2018 Perşembe 00:07

O arkadaşımıza tek kelime söylemek isterdim Ne ekersen onu biçersin.Abilerine saygısı olmayan kişiler,kardeşlerinden saygı beklemesini.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ