bil anakolej
09 Temmuz 2020 Perşembe 15:00

ERDOĞAN'A VAR EYT'LİLERE YOK

27 Ekim 2019 Pazar 20:00

Türkiye son yıllarda emeklilik yaşına takılanların isyanları ile çalkalanıyor.

 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) haklarını alabilmek adına müdalalelerini sürüdürken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fenerbahçe kulübünü ziyareti saırasında 'Dünyanın hiç bir yerinde 38 yaşında emekli olmak diye bir şey yok, hiç bir bütçe bunu kaldıramaz, erken emeklilik isteyenler ülke ekonomisine zarar vermek isteyenlerdir'' ifadelerini kullanmıştı.

 

Primin günlerini doldurmalarına rağmen çıkartılan yasa nedeni ile yaşa takılan vatandaşlar sürekli olarak bu konuyu gündemde tutarak haklarını almaya çalışırken gözü kulağı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden gelecek güzel habere çevrildi.

Ancak EYT'lilerin hevesleri kursaklarında kladı ve Erdoğan ''Dünyanın hiç bir yerinde 38 yaşında emekli olmak diye bir şey yok, hiç bir bütçe bunu kaldıramaz, erken emeklilik isteyenler ülke ekonomisine zarar vermek isteyenlerdir'' ifadelerini kullanarakbir anlamda EYT'lilerin tüm hayallerine nokta koydu.

 

PEKİ ERDOĞAN KAÇ YAŞINDA EMEKLİ OLDU?

Sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden #emekliliktesarayatakılanlar etiketi altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emekliliğine ilişkin bilgiler paylaşılıyor.

Yapılan paylaşımlara göre '' Erken emeklilik isteyenlere çıkışan Erdoğan, "1974 yılında 8769650 sigorta sicil numarasıyla SSK’lı olarak işe başladı. 3 Mart 2000’de emeklilik başvurusu yapan Erdoğan, 1 Nisan 2000’den itibaren, yani 46 yaşında emekli maaşı almaya başladı." ifadelerine yer verildi.

Yapılan paylaşımlara göre Erdoğan, 26 yıllık sigortalılık süresi ile 46 yaşında emekli oldu.3 Mart'ta emeklilik başvurusu yapan Erdoğan' 30 gün içerisinde emekli aylığı bağlandı.

 

Şimdi sormak gerek sana 46 vatandaşa yok.

Hayırdır Erdoğan....

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ