01 Haziran 2020 Pazartesi 19:13

MUHSİN BAŞKAN'DAN SONRASI

26 Ekim 2018 Cuma 19:19

Muhsin başkan üzeri örtülmek istenen bir cinayete kurban gitti.


Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde bindiği helikopteri düşen ve kendisine bir türlü ulaşılamayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, Mamak Cezaevi'nde 25 yıl önce yazdığı 'Üşüyorum' şiirini eminim bir çoğunuz dinlemiş veya okumuşsunuzdur.


Şimdi o günlerde kamuoyuna yansıyanlara geri dönelim.


25 Mart 2009 tarihinde saat 14.35'de havalanan TC-HEK tesçil işaretli helikopter Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinden havalandıktan sonra saat 15.03'de düşmüş ve 6 kişi hayatını kaybetmişti. Saat 15.26'da Gazeteci İsmail Güneş 112 acil servisi aramış ve helikopterin düştüğünü söyleyerek yardım istemişti. Helikopter düştükten 18 saat sonra İsmail Güneş'in 112 ile yaptığı telefon görüşmeleri medyaya servis edilmiş ve haber bültenlerinde dönmeye başlamıştı. Gazeteci Güneş'in helikopter düştükten 2,5 saat sonra 112 acil servisiyle 34 saniyelik bir görüşme yaptığı  Güneş'in 112 görevlisine 'ölmek üzereyim, bir arkadaş da ölmek üzere' dediği duyulmuştu.


Bugün, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesiyle ilgili dönemin Kahramanmaraş Emniyet İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Dursun Özmen'in yargılandığı dava ile ilgili kamuoyuna bazı bilgiler paylaşıldı..

Yazıcıoğlu'nun eşi, BBP lideri Mustafa Destici'nin üzerine yürüdü. Yazıcıoğlu'nun ağabeyi de Destici'ye "Ahlaksız herif, buraya ne yüzle geliyorsun" sözleriyle tepki gösterdi.

 

Buraya nokta koyalım...

Muhsin başkan dan sonra partinin başına geçen Yalçın Topçu geçici hükümette Kültür Bakanı olmuş, kendisinden sonra partinin başına Mustafa Destici geçti.

Kadere bakın ki o da AKP'den vekil oldu.

Muhsin Başkanın emanetine sahip çıkması gereken 2 genel başkanın biribakan diğeri AK Partiden vekil olurken bugün görülen davada, Muhsin başkanın eşi Gülafer Hanım BBP G. BŞK Destici'yi mahkemeden kovaladı.

Birileri Muhsin başkandan sonrasında kendilerine ikbal yaratırken  onun hatırasına sahip çıkan eşi eminim o koltuk sevdalılarına ders verdi.



YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ