04 Haziran 2020 Perşembe 14:47

ŞEYTANA PABUCUNU TERS GİYDİRİRLER!

26 Ağustos 2015 Çarşamba 21:22

bst

TARİH 3 NİSAN 2013 Eski MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeşin ölümünün 16ıncı yıldönümü nedeniyle Adana Merkez Yüreğir İlçesinde Şahlar Düğün Salonunda okutulan mevlide katılan Tuğrul Türkeş, yaptığı konuşmada İmralı görüşmelerini eleştirdi.

Abdullah Öcalanla yapılan görüşmelerle Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının çiğnendiğini savunan Tuğrul Türkeş, şunları söyledi: "Biraz hafızalarınızı zorlarsanız, 2 sene kadar önce Genel Başkanımız bir gün dedi ki, Sayın Başbakan kimle görüşüyor bir açıklayıversin dedi. Bir kıyamet koptu orada. Bunu söyleyen ispat edemeyen şerefsizdir dediler. Bizim Genel Başkanımız ihtiyatlı bir insandır. Yaş tahtaya basmaz. Belli ki duydu takip etti, delillendirdi ki sana bunu söylüyor.Üstünden 2 sene geçti geldiğimiz yer neresi? Türkiyede, Türk milleti için, 75 milyonun birliği, bütünlüğü refahı için bir Anayasa konuşulacakken, bugün bu müzakereler 2 kişinin arasında yapılıyor. Biri Ak Parti Genel Başkanı sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, öbürü de terörist başı Abdullah Öcalan. Biz kimseye kötü acı söz söyleme niyetinde değiliz ama bugünkü ortaya çıkan tablo neticesinde bir tarafta Recep Tayyip Erdoğan bir tarafta Abdullah Öcalan ikisi görüştüğüne göre, şerefsiz kim oluyor.""Senin bacağını kırarlar" Gelinen son süreçte teröristbaşı Abdullah Öcalan ile müzakereler yapıldığını ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin kanunlarının çiğnendiğini savunan Tuğrul Türkeş, "Bunu yaparken de sataşıyor. Bu milletin bin yıllık kardeşliğini bütünlüğünü bölme parçalama buna dikkat et diyoruz, kaale almıyor. Sıkıştığında rahmetli Başbuğun lafına sözüne sığınan sayın Başbakan, günü geldiğinde kendi bakıyor ki iş zora giriyor. Milliyetçiliği ayağımın altına alırım diyor. Senin o bacağını kırarlar, kırarlar."

TARİH:26 AĞUSTOS 2015

 7 haziran seçimlerinde iktidar çoğunluğunu kaybeden ama buna rağmen koltuğu bırakmayan AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKSARAY’dan aldığı GEÇİCİ HÜKÜMET yetkisi ile Tuğrul Türkeş’e kuracağı hükümette Bakanlık teklif etti. Tuğrul Türkeş’te kabul etti.Daha 2 yıl önce Erdoğan’a hitaben ağır sözler sarf eden aynı Türkeş bugün Senin o bacağını kırarlar diyerek eleştirdiği siyasi partinin teklifine balıklama daldı.AKP, hükümeti kurmama adına bir çok hamle yaptı.Ama açıkça söylemek gerekirse bu son hamle şeytana bile pabucunu ters giydirecek kadar akıllı oldu.1 Kasım’da yeniden çoğunluğu sağlayabilmenin yolu HDP veya MHP’nin oylarını düşürmek, ya da baraj altına indirmekti. Bu sayede sallanan koltuklarını, gelecek korkularını bertaraf edecekler yeniden  tek başına iktidar olacaklardı.Deniz Baykal’ın Erdoğan ile yaptığı görüşmenin yankıları sürerken MHP’li bir isminde Erdoğan ile görüştüğü iddiaları ortaya atılmış ancak kamuoyu bu ismi bir türlü öğrenememişti.Bugün MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Selim Çakır bu konuya açıklık getirdi. ‘Tuğrul ..Tayyip Erdoğanın daveti ile seçimden hemen sonra gizlice sarayda görüştü.ipi çekilmişti lakin görüşmeler ve seçim Süreci var diye göndermek için uygun zaman bekleniyordu.  Ve kendi gitti..bilinsin ki : Ülkücülük bir itin ağzında kemik, ülkücü bir itin Ardında enik değildir..’7 Haziran sonrası Koalisyona kapılarını kapatan MHP’de anlaşılan o ki Saray entrikaları önceden tespit edilmiş, ama uygun zaman beklenilmiş.Türk Milliyetçiliğinin efsane lideri Alparslan Türkeş’in oğlunun bu hamlesi AKP’ye oy olarak ne katar derseniz ben kocaman bir sıfır derim.AKP, iktidar olabilmek adına Milliyetçi oylara yönelmesi, AKTROLLER tarafından sosyal medyada başlatılan Milliyetçilik söylemleri, düne kadar sesi soluğu çıkmayan, Oslo’da sus pus, Habur rezaletinde TIS olanlar şimdi ortaya çıkıp Milliyetçilik pozlarına bürünmeleri aslında MHP’ye artı olarak dönecektir.MHP seçmeni , 7 Haziran sonrası başlatılan Linç kampanyasında sonrası ACABA sorularını sormaya başladığı sırada ortaya çıkan bu durum ülkücüleri davalarına daha da kenetleyecek ve bırakın oy kaybetmeyi AKP’den oy alacaktır.AKP, bir yandan her seçimde son dakika destek aldığı Saadet seçmenini doğrudan yanına çekmek, diğer yandan özellikle iç anadolu’da MHP’ye kaptırdığı seçmenlerinin hiç olmazsa bir bölümünü geri alarak iktidar hayali kursa da bu hayalden öteye gitmeyecektir.MHP üzerine oynanan her oyun, yapılan her hamle ülkücüleri biraz daha davalarına ve seçime sahip çıkmaları için kamçılayacaktır.AKP, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olacak 6. Vekilliğini de Kocaeli’de MHP’ye kaptıracaktır.1 Kasım’a az kaldı.Halep ordaysa meydan burada…Bekleyip göreceğiz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ