01 Haziran 2020 Pazartesi 20:32

BAYRAM TRAFİĞİ

27 Mayıs 2019 Pazartesi 16:20

İşte bir bayram daha geldi sayılır . Bayramlar eğer alınan karar ile 1 hafta 10 güne tekabül ettiğinde trafik gerçekten felç oluyor. Bir çok kişi tatile,memleketine gitmek için yollara düşüyor.İşte bir kaç gün süren ve milim milim ilerleyerek gittiğiniz trafik curcunasına Bayram Trafiği deniyor. Hele bir de yolda su,salatalık,falan satanları görürseniz anlayın ki trafiğin tam ortasındasınız.


Bu trafiktebeklemek ister istemez herkesi yoruyor ve sıkıyor tabi. Bir an öncegitmek istiyorsunuz varmak istediğiniz yere. İşte bu dalgınlık,sabırsızlık sizi geriye dönüşü olmayan bir sonuca götürebilir. TrafikKazası. Hem kendinizin hem de diğer araçlardaki kişilerin cangüvenliği için trafikte genel anlamda çok dikkatli olmak gerekirkenbir de Bayram Trafiği kat ve kat daha dikkat gerektiriyor.


Uzun yolagiden ve yorgun uykusuz sürücüler ,acemi şoförler, genç , kanıkaynayan sürücüler ve  hiç alınmasın bayanlar ama bayan sürücüler.Trafikte en çok dikkat etmesi ve edilmesi gereken grup. Kurallarauymanın dışında bir de olası aksilikleri düşünerek yol almakgerekiyor. Hiç ummadığınız anda lastik patlayabilir,karşıdan gelensürücü kalp krizi geçirebilir bu olasılıklar var. Bunun gibi bir çokolasılık var. Kendinizden ziyade arkanızdaki,önünüzdeki ve onunönündeki ayrıca karşı şeritteki araçları da dikkate alarak aracınızıkullanırsak sanırım daha tedbirli olmuş oluruz. Trafik kurallarınauyulması için trafik cezaları da oldukça yükseltildi. Bütün bunlarhepimizin sağlıklı yolculuk yapabilmesi için. Hız yaparak gideceğinizyere en fazla 15 dk erken gidersiniz.Elbet bir trafik lambasınatakılırsınız ya da yoğun trafiğe. O yüzden 15 dakika için değmez cangüvenliğinizi ateşe atmaya. Bayramda bir giderken bir de dönerkenyaşanan yoğunluk sebebiyle kısa mesafe yere gitmek isteyenler bileyola çıkmak istemiyor.


En kısa zamanda bu sıkışıklığın giderilmesinidiliyoruz. Bu arada köprü ücretleri de oldukça el yakıyor. Hani trafiği hafifletmek için yapılan otoban yollar ve köprüler maalesefyüksek rakamları yüzünden tercih edilemiyor.

Bayram güzel geçsin,huzurla mutlulukla ve sağlıkla. Bayramı bayram tadında yaşamak için Trafik Canavarı olmayın...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ